Unguriai – viena vertingiausių žuvų ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių vandenyse. Pastaraisiais metais jie labai sparčiai nyksta. Tarptautinės jūrų tyrimo tarybos duomenimis, ungurių ištekliai jau atsidūrė už biologiniu požiūriu saugios ribos. Todėl 2007 m. priimtas Europos Tarybos reglamentas nustatė priemones šių žuvų ištekliams atkurti. Jis įpareigojo ES šalis parengti nacionalinius ungurių išteklių atkūrimo planus ir nedelsiant imtis priemonių, kad mažiausiai 40 proc. migruojančių ungurių pasiektų jūrą. 2009 m. pabaigoje Europos Komisija patvirtino ungurių išteklių valdymo Lietuvoje planą. Viena iš jame numatytų priemonių – ungurių įveisimas.
Tokiu tikslu prieš pusantros savaitės Vilniaus rajone šių žuvų jaunikliai buvo išleisti pirmą kartą po Nepriklausomybės atkūrimo. Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento specialistai, pasak jo direktoriaus Rolando Masilevičiaus, kartu su Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos darbuotojais praturtino Balsio, Gulbino, Karvio, Žalesos, Kazimieriškių ir Riešės ežerus 8 tūkstančiais ungurių jauniklių. Jie į Vilniaus rajoną buvo atgabenti iš Danijos. Viename iš Danijos žuvininkystės ūkių išauginti ungurių jaunikliai atkeliavo ir į Rokiškio rajono vandens telkinius. Sartų, Čedaso, Jūžinto, Salinio, Skaistės ir Vazajo ežeruose išleista daugiau kaip 28 tūkst. šių žuvų.