Orai Vilnius

2014 atviro vandens sezono atidarymas

Vakar pabandžiau pamojuoti meškerėmis, kurių ilgis jau nebe 30 cm. Pradžiai galvojau pabandyti upėje, nes ežerai turbūt dar net ne visi nutirpę :) Nulėkiau prie Šešupės į tokią vietelę, kur šalia srovės yra gana didelis, gal kokio pusės ha užutekis. Turėjo durną viltį, kad ten vanduo jau bus labiau sušilęs ir gal žuvys aktyvesniu rėžimu gyvena. Per švendrus pačiame užutekyje žvejoti neina, tačiau jo prieeigose bandžiau su dugnine meškeria kąžką suvilioti. Deja planas neišdegė, nes per 3 valandas turėjau tik kelis nedrąsius slieko pakandžiojimus. Dar tuo pat metu bandžiau su plūdine srovėje žvejoti, bet irgi be rezultatų, neskaitant aukšlių. Kad galutinai įsitikinti, jog žvejybai dar per ankstyvas metų laikas, o vanduo per šaltas, pakeliui namo užsukau į vieną nedidelį tvenkinuką, kuriame dar niekada nebuvau žvejojęs, bet pernai pavasarį savo akimis mačiau, kaip krantus apsėdę žvejai neblogus karosus lupa. Prie tvenkinio buvau popiet, gal ~14 val, tad nenustebau, jog nebuvo nei vieno žvejo. Tiesa kaip tik tuo pačiu metu vienas atvažiavo. Paklausus ar jau šiemet bandė,  atsakė, kad prieš savaitę bandė bet be rezultatų. Deja rezultatų nebuvo ir vakar, bent jau man. Bet turbūt ir anas kolega liko tuščias, nes pažvejojęs vos pora valandų atokesnėje vietoje, grįžęs prie mašinų jo jau neberadau.

 

Taigi pirmosios šių metų žūklės rezultatas galima sakyti nulinis. Tačiau ir neigiamas rezultatas yra rezultatas, nes jis padėjo padaryti išvadą, kad žvejybai žuvingumu neišsiskiriančiose u[ėse ir stovinčio vandens telkiniuose dar per anksti. Turbūt reikia laukti, kol vandens temperatūra bent iki 10-12 laipsnių pakils.

Diskusijos autorius sliux , 2803 dienų
Atsakymai
sliux
Gal didesnę įtaką padarė tai, kad tame upės ruože žuvies net nelabai ir yra. Nes per pastaruosius pora metų kelis kartus ten bandžiau žvejot, ir nieko gero net vasaros metu nepagaunu. Pora šapalų gražių vieną kart pagavau ant dugninės, tai dėl to ta vieta mane turbūt ir traukia. Bet matomai ten grynas atsitiktinumas buvo. Ir aplamai Šešupė labai skurdi laimikiais bent jau Marijampolės apylinkėse. Lydekų nedidelių su spiningu dar galima sumedžiot, o va su balta žuvimi kažkaip sunkiai. Bent jau man.

Matau po savaitgalio orai atšyla, tai reikės vėl bandyt kokią balą šturmuot. Turiu vieną idėją, kur gali būti lynų ir karosų. Nors dar gal jiems ankstoka, bet reiks pamėgint ant durniaus. Turbūt vėl liksiu su 0 E:
2798 dienų
 
siaipzvejys
Ar tikrai tik vandens temperatūra padarė įtaką rezultatui ? O_oO_o
2799 dienų
 
Nėra prekeivių
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea