Orai Vilnius
Vėjažuvės , Grundulai, Otai, Plekšnės ir kitos jūros žuvys
Į grupės puslapį

Grundulai , Baltijos jūros žuvų siaubas ...

alt

Dvokiančios nuo žalėsių Kuršių marios, per karščius gaištančios žuvys, žmogaus organizmą nuodijančios menkės, sterkai, vėgėlės ir ešeriai. Tokia ekologinė katastrofa gresia dėl atklydusių į Lietuvos vandenis mažų juodų žuvų – juodažiočių grundalų.

Atšilus orams ant Palangos tilto meškeriotojas per kelias valandas nesunkiai sugauna kibirą grundalų, juos iškepa ar išrūko. Lenkijoje iš šių salsvo skonio žuvų gaminami konservai.

Pirmieji grundalai Lietuvos vandenyse pastebėti maždaug prieš dešimt metų, bet per tą laiką niekas nesusirūpino, kad šios žuvys pragaištingos.

Šią savaitę mūsų šalies mokslininkai pradėjo tirti, ar įmanoma sustabdyti iš kažkur atsibasčiusias ir įžūliai užgrobusias Baltijos priekrantę žuvis.

Tyrimo koordinatoriai Gamtos tyrimų centro mokslininkai jau skelbia pavojų, kurį grundalai gali kelti žmonių sveikatai, žvejybos pramonei, vandens gyventojų gyvybei.

Lietuvos pajūryje ir Kuršių mariose juodažiočiai atėjūnai minta dreisenomis ir midijomis, kurios filtruoja ir valo vandenį. Kai šių vandens valytojų sumažėjo, vanduo pradėjo žydėti.

Mokslininkai perspėja, kad pajūrio vanduo žydės vis labiau, kartu jame vis mažės deguonies ir dėl to masiškai ims gaišti žuvys.

Negana to, misdami midijomis ir dreisenomis grundalai sukaups kenksmingųjų medžiagų, o juos ryjančios plėšriosios žuvys irgi taps nuodingos.

Tai savo ruožtu gali pakenkti žvejybos pramonei.

Mokslininkai jau dabar perspėjo apie kintančią padėtį pajūryje: netrukus neliks plekšnių ir otų, o gyvavedžių vėgėlių greičiausiai jau nebėra.

Galimybių likti turi tos žuvys, kurios neršia ne Lietuvoje.

Amerikos Didžiuosiuose ežeruose juodažiočiai grundalai jau pakenkė visai ekosistemai. Vėžį sukeliančių medžiagų koncentracija sterkuose ten jau pasiekė sveikatai pavojingą lygį.

Diskusijos autorius siaipzvejys , 3124 dienų
Atsakymai
Dagas
kas Grudulus gaudo, gali pasakyt ar rugpjuti lupat dar juos nuo tito ar molo?
2614 dienų
 
valdas100
Šiandien grįžo kaimynas iš žvejybos, tai tiksliai kg. nežinau nes nesvėrė, bet rukytos rytoj jau gausiu iki soties paskanaut, tai kaip susidariau nuomonę kimba geraiS: nesnauskit kas galit:)
3040 dienų
 
siaipzvejys
Grundulai šį rytą nuo Palangos tilto kibo nuostabiai S: kibo dideli, normaliu tempu. Nuo 6 ryto iki 11 val. Pilnas kibiras. Per tą patį laiką trys plekšnės pusės A4 formato lapo. z)
3064 dienų
 
siaipzvejys
Pagaliau pasirodė ant Palangos tilto grundulai :C::C::C: kimba aktyviau plekšnės S:S: žvejų su kiekviena diena tik gausėja DZ: kas strimeliauja, kas plekšnes vilioja, o kam jau iš po tilto grundulai purto meškerės viršūnę z)
3074 dienų
 
siaipzvejys
Ir aš juos gaudau ir laukiu balandžio vidurio, kada jie ir vėl pradės intensyviai kibti ... labai smagi jų žvejyba. Kulinariniu atžvilgiu nėra bloga žuvis ... o ar ko ji ten turi, tai čia nelabai suprasi :(
3115 dienų
 
Lydeka
Tai išeitų, kad pats grundalas nuodingas, keista, bet labai skanus. Šventojoje pernai pagavau prie tilto. Skaičiau nemažai apie juos, bet niekur neradau, kad jie butų nuodingi :(
3115 dienų
 
Nėra prekeivių
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea