Žvejai rizikuoja ne tik savo, bet ir ugniagesių gelbėtojų gyvybėmis
Sekmadienis, 25 Kovas 2012 17:08
Parašė kriminalai.com
Kaitrūs saulės spinduliai ir lietūs gerokai aptirpdė užšalusių vandens telkinių ledo dangą. Didžiosios šalies upės jau numetė žiemos šarvus, tik mažesni upeliukai ir ežerai dar aptraukti ledu, tačiau ir jo storis kasdien plonėja. O hidrometeorologai teigia, kad šio ledo struktūra pakitusi ir jis, nors vietomis ir storokas, jau ne toks tvirtas, todėl tampa labai pavojingas. Štai kovo 22-osios popietę į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinę Alytaus rajono Aniškio kaimo gyventojai pranešė, kad jų ežero saloje stovintys du žvejai dėl silpno ledo negali grįžti į krantą ir šaukiasi pagalbos.
Atvykusi Alytaus ugniagesių narų komanda panaudojo visą šiai gelbėjimo operacijai tinkančią įrangą – liemenes, ledo roges, plūdurus, virves ir net kartį, tačiau didžiulio pavojaus vis vien neišvengė. Gelbėtojams teko įveikti apie puskilometrio atstumą per sukiužusį ir gerokai iškorėjusį ledą, kuris galėjo bet kurią akimirką įlūžti. Laimei, gelbėtojai sėkmingai pasiekė salą ir iš ten parlydėjo į krantą du įlūžusius, todėl šlapius ir sušalusius poledinės žūklės mėgėjus. 54 ir 42 metų vyrams šis ,,nuotykis“ ant ledo pasibaigė laimingai.