Orai Vilnius

Lietuvos naujienos

Limituotai žvejybai reguliuoti – naujos priemonės

lasisa2
Aplinkos ministro neseniai patvirtintos naujos priemonės ir sąlygos limituotai žvejybai reguliuoti buvo parengtos įgyvendinant Mėgėjiškos žūklės įstatymo pataisas, priimtas praėjusių metų pabaigoje. Beje, terminas „limituota žvejyba“ įstatyme pakeitė „licencinę žūklę“, „meškeriotojo kortelė“ – „licenciją“.
Šiuo metu lašišoms ir šlakiams žvejoti išduodamos licencijos dienai arba mėnesiui, tačiau tiek dienos, tiek ir mėnesio licencija suteikia teisę sugauti tik vieną lašišą arba šlakį. Kadangi nuo ateinančio penktadienio, kovo 30 d., šioms žuvims žvejoti bus išduodamos tik elektroninės meškeriotojo kortelės, nebebus galimybių patikrinti, ar žvejys, turintis mėnesinę meškeriotojo kortelę, dar nėra sugavęs lašišos ar šlakio. Todėl, kaip sakė Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Gamtos išteklių skyriaus vedėjas Vilmantas Graičiūnas, šioms žuvims žvejoti bus išduodamos tik vienos dienos meškeriotojo kortelės.
Žvejams mėgėjams taip pat žinotina, kad nuo šiol vietoj leidžiamos žuvų sugavimo normos per parą nustatoma žuvų sugavimo norma „vienos žvejybos“ metu, t. y. nuo žvejo atvykimo į žvejybos vietą iki žvejybos pabaigos – nesvarbu, kiek laiko žvejojama. Tai nustatyta siekiant išvengti piktnaudžiavimų pasiteisinimu, kad sugauta žuvų daugiau, nei leidžiama, todėl, kad žvejota ilgiau nei parą.

Limituota mėgėjiška žūklė nuo šių metų kovo 30 d.

delta1Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose, išskyrus esančius Nemuno priešakinės deltos gamtiniame rezervate, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, Kuršių marias tarp Atmatos ir Skirvytės upių mažesniu kaip 1 km atstumu nuo kranto, Kniaupo įlanką ir Tenenio upę, limituotos žvejybos reguliavimo priemonės ir sąlygos:

Žvejoti leidžiama ištisus metus, laikantis Mėgėjiškos žūklės taisyklių reikalavimų. Išduodamos meškeriotojo kortelės parai, savaitei (7 d.) arba mėnesiui (30 d.).

Vienos žvejybos metu leidžiama sugauti ne daugiau kaip 7 kg bendro svorio žuvų.

Nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. visus sugautus karšius privaloma nedelsiant paleisti atgal į vandens telkinį. (Valstybės žinios, 2012-03-17, Nr. 33-1571).

In Memorian

Juozas.Salvis.2005Kovo 10 dieną eidamas 57 metus staiga mirė ilgametis mano žūklės partneris ir vienas kiečiausių mano sutiktų žvejų Juozas Šalvis. Mirė kaip tikras samurajus – su kardu rankoje ir kovos įkarštyje. Prie eketės ir nepaleisdamas meškerės.

  • Jam nebuvo blogo oro
  • Jis niekad nesvarstydavo – važiuoti ar ne.
  • Jis visad mokėdavo pasidžiaugti kito sėkme ir išradimais.
  • Su Juo žūklėje niekad nekildavo nesusipratimų.
  • Su Juo žūklėje visad būdavo žvejojama iki paskutinio sveikatos lašo.
  • Jis niekad nedejuodavo ir nesiskųsdavo

 

Juozai, dvidešimt metų man buvai kaip tėvas.

Žvejai rizikuoja ne tik savo, bet ir ugniagesių gelbėtojų gyvybėmis

ledas

Kaitrūs saulės spinduliai ir lietūs gerokai aptirpdė užšalusių vandens telkinių ledo dangą. Didžiosios šalies upės jau numetė žiemos šarvus, tik mažesni upeliukai ir ežerai dar aptraukti ledu, tačiau ir jo storis kasdien plonėja. O hidrometeorologai teigia, kad šio ledo struktūra pakitusi ir jis, nors vietomis ir storokas, jau ne toks tvirtas, todėl tampa labai pavojingas. Štai kovo 22-osios popietę į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinę Alytaus rajono Aniškio kaimo gyventojai pranešė, kad jų ežero saloje stovintys du žvejai dėl silpno ledo negali grįžti į krantą ir šaukiasi pagalbos.

Atvykusi Alytaus ugniagesių narų komanda panaudojo visą šiai gelbėjimo operacijai tinkančią įrangą – liemenes, ledo roges, plūdurus, virves ir net kartį, tačiau didžiulio pavojaus vis vien neišvengė. Gelbėtojams teko įveikti apie puskilometrio atstumą per sukiužusį ir gerokai iškorėjusį ledą, kuris galėjo bet kurią akimirką įlūžti. Laimei, gelbėtojai sėkmingai pasiekė salą ir iš ten parlydėjo į krantą du įlūžusius, todėl šlapius ir sušalusius poledinės žūklės mėgėjus. 54 ir 42 metų vyrams šis ,,nuotykis“ ant ledo pasibaigė laimingai.

Praėjus speigams, suaktyvėjo brakonieriai

lydekabr

Praėjus speigams ir suaktyvėjus žvejams Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai surengė šią savaitę du reidus, kurių metu buvo siekiama patikrinti, kaip laikomasi mėgėjiškos žūklės taisyklių. Buvo patikrinti 21 vandens telkinys, kuriuose buvo patikrinta 109 žvejai ir išaiškinta 12 mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimų, iš kurių 5 šiurkštus mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimai.

 

 

 

 

 

Prisijunkite su facebook
viso 0 nariai dabar klube
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea