Liepos 6 dieną galima žvejoti nemokamai
Penktadienis, 06 Liepa 2012 10:38
Parašė am.lt
Liepos 6 dieną visi asmenys turi teisę žvejoti nemokamai, be žūklės leidimų ar meškeriotojo bilietų.
Tokia tvarka nustatyta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko įsakymu. Pagal ją nemokamai galima žvejoti du kartus per metus, kitą „nemokama diena“ – rugpjūčio 15-oji. Nemokamai galima žvejoti visuose valstybiniuose vandens telkiniuose, į kuriuos išduoti leidimai naudoti žūklės plotą (išnuomotuose telkiniuose) ir į kuriuos neišduoti leidimai naudoti žūklės plotą (neišnuomotuose telkiniuose), išskyrus vandens telkinius, kuriuose organizuota limituota (licencinė) žvejyba.
Žvejybai vandens telkiniuose, kuriuose organizuota limituota žvejyba teks įsigyti leidimus, išskyrus Nemuno deltos regioninio parko vandens telkinius, kuriuose šiomis dienomis bus galima žvejoti nemokamai. Leidimai taip pat bus reikalingi žvejybai privačiuose vandens telkiniuose.
Limituota žvejyba yra organizuota apie 20 vandens telkinių: Merkio upėje Šalčininkų r. ribose, Gudelių ež. Šiaulių r., Malkėsto, Ilgio ež. Molėtų r., Barstyčių tv. Skuodo r., Vabalių ež. Alytaus r., Kunigiškių ež. Trakų r. ir kituose. Prie tokių vandens telkinių yra informaciniai stendai, skelbiantys, kad telkinyje organizuota limituota žvejyba.