Orai Vilnius

Lietuvos naujienos

Poledinio blizgiavimo varžybos 2013

400x300 tito varzybomPoledinio blizgiavimo varžybos 2013

Žvejų klubas „Ant Bangos” ir Suomijos žūklės reikmenų gamintojas „Kuusamo” kviečia visus žvejus į jau tradicines poledinio blizgiavimo varžybas „Kuusamo“ taurei laimėti.

Malonu pranešti, kad nestovime vietoje – šių varžybų laimėtojas bus paskelbtas Lietuvos čempionu. Lietuvos sportinės žūklės federcija suteikia varžyboms Lietuvos čempionato statusą.

Taigi puiki proga ne tik susitikti su bičiuliais, sužinoti masalų tendencijas bei naujoves, bet ir susirungti su kiečiausiais Lietuvos žvejais ir išsiaiškinti kas yra kas.

Tradiciškai varžybos vyks, ant Negasčiaus ežero ledo, šalia Aukštadvario miestelio (Trakų raj.)
Varžybų trukmė – 5 valandos. Masalui galima naudoti tik dirbtinius masalus (vertikalias blizges, švytuokles, cikadas ir pan.).
Varžybų nugalėtojų ir prizininkų laukia vertingi „Kuusamo“, „Isosteel“ ir „Elmenhorster“ prizai. Visus dalyvius ir svečius vaišinsime karšta žvejų sriuba!

Numatoma varžybų data 2013m. sausio 12d.

banga tito

Gaudome angliškai

fider.g1Šiame straipsnelyje norėčiau pasidalinti žūklės įspūdžiais  gaudant feeder meškere ir method šėryklomis, naudojant tikrus angliškus jaukus, kaip masalą kabinant granules (peletsą) ir mini boilius, bendrai paėmus gaudyti visomis mandrybėmis, kurias sugalvojo anglų žvejai.

Pradėsiu  nuo vandens telkinio. Šiai žūklei pasirinkau taip vadinamus ”Valinsko” tvenkinius, nes jie yra netoli Vilniaus ir kelionė iki jų neužima daug laiko. Šie tvenkiniai yra sovietinio tarybinio ūkio palikimas ir buvo naudojami pramoniniam žuvies auginimui ir tiekimui į taip vadinamus gastronomus (parduotuves). Pats vandens telkinių landšaftas įprastos geldos formos ir manau niekuom neišsiskiria nuo daugelio tų laikų statytų tvenkinių. Na, bet čia ne Anglija ir mes dar neturime tokių senų tradicijų žvejybai komerciniuose telkiniuose, kur  tvenkiniai išdailinti įvairiomis salomis ir kai kuriems iš jų jau yra po 60 ir daugiau metų. Valinsko  tvenkiniai, kuriuose aš susiruošiau gaudyti, yra gerai prižiūrimi ir plaukiojanti žuvis juose tikrai yra puikios formos ir jos ten yra daug.

Prie vandens atvykau apie 14 val. ir iš karto pradėjau ruošti jauką, o po to ir visą likusią įrangą. Naudojau šį kartą  Dynamite Baits Silver X  jaukus, kuriuos gavau už prizinę vietą varžybose. Tai buvo Pauliaus Korsako sukomplektuoti jaukai iš trijų sudedamųjų dalių: karpinis (žuvies kvapo ,raudonos spalvos), Speciment ir kanapinis jaukas. Be to, papildomai į komplektą įėjo braškės skonio aktyvatorius, bet jo nutariau ši sykį nepilti į jauką, o naudojau Martin SB scopex kvapą. Scopex kvapą dėjau į sudrėkintą jauką ir taip pat juo kvepinau granules (peletsą), kurias naudojau kaip masalą. Pirminiam  užšėrimui dar paėmiau šiek tiek kukurūzų ir Sensas (tai ne visai angliškas jaukas) granulių, tačiau nedėjau jokių gyvų masalų. Kaip jau minėjau masalui naudojau dviejų rūšių  Sonu Baits granules (peletsą):  žuvies ir šokolado skonio, o taip pat Ringers 8mm. boiliukus. Granules (peletsą) ir boiliukus kabinau ant plauko sistemos su gumyte ir Korum Nr.12 kabliuku be užkarpėlės.

fider.g2

Pavadėlinis valas 0,18 Stroft, pavadėlio ilgis -10cm. Pagrindinis valas – 0,20 Shimano Beast Master Mono.

fg3

Žvejybos metu naudojau šėryklas Preston method 30gr. su elastiku, o startiniam užšėrimui naudojau didelę Fox šėryklą. Kotą pasirinkau taip pat skirtą būtent method žūklei, tai 10ft ilgio Drennan Series7 Method Combo Feeder su 1oz viršunėle. Ritė Shimano Exage P4  3000 su galiniu stabdžiu ir taip vadinama ”vėliavėle”, greitam stabdžio atleidimui.

fider.g4

Taigi pradedu savo žvejybą mažoje įlankėlėje, bet gaunu iš tvenkinių šeimininko patarimą pereiti į kitą tvenkinio galą, kuriame, pasak jo, dėl vėjo krypties buvo pasitraukusi visa žuvis. Paklausiau šio žmogaus, ilgus metus prižiūrinčio šiuos tvenkinius, patarimo ir persėdu į jo manymu perspektyvesnę vietą. Darau pirminį užšėrimą ir 12 Fox (large) šėryklų lekia į vandenį, paskleisdamos jauką 2-3 kvadratinių metrų plote. Nereikia bijoti tokio, ne visai  viename taške sukoncentruoto jauko išsiskleidimo. Žuvų čia ne mažai, jų daug ir negaliu aš jas visas „surikiuoti į eilę“ prie šėryklos, kur jos stumdysis, norėdamos pirmos pagriebti mano pateiktą anglišką masalą ant kablio. Vasaros metu karpiai gana aktyviai juda ir maitinasi, todėl man yra svarbiausia juos užlaikyti savo pasirinktame žvejybos plote. Užšėrinėju neužklipsavęs valo. Tokiu pat būdu ruošiuosi gaudyti žuvį, nenaudodamas klipsos. Dauguma turbūt žino, kokie stiprūs ir „sportiški“ yra karpiukai, net 1-2 kg. sveriantis karpiukas laisvai “plėšo” 0.2 valą. Žūklės distanciją pasirinkau apie 20 metrų,kad daugiau mažiau pataikyčiau į tą pačią vietą, nes nesinaudojau markerine plūde, kaip orentyru. Jei būčiau pasirinkęs tolimą distanciją, tuo atveju tikrai tektų rišti dar vieną meškerę su markerine plūde ir, ją užmetus, palikti visam žvejybos laikui vandenyje, kad jaustum atstumą užmetinėdamas meškerę, kuria gaudau.

fider.g5

Ką gi, užšėrimas padarytas, keičiu šėryklą į method, kabinu masalą ir „startuoju“. Pirmojo kibimo ilgai laukti nereikėjo. Po kelėtos minučių matau agresyvų viršūnėlės lenkimą, imu kotą į rankas ir iš karto jaučiu stiprų pasipriešinimą. Gaudant method šėryklomis stipriai pakirtinėti žuvies  nereikia, nes žuvis, įsiurbdama masalą su plauko sistema iš method šėryklos ir nuplaukdama tolyn, pasikerta pati. Juk pavadelio ilgis tiktai 10cm. Taigi, pumpuoju pirmą žuvį, kuri stipriai priešinasi ir bando išsilaisvinti nuo kabliuko. Šiai žvejybai neatsitiktinai pasirinkau 0,18 diametro pavadėlius. Sakyčiau, kad galima būtų naudoti ir storesnius pavadėlius, nes apkrova tokiam trumpam valo ilgiui iš ties yra didelė. Nematau tikslo karpiams palikinėti kablių lūpose. Be to, karpiai, gaudant plauko sistema, valo nei jaučia nei mato. Pirmasis karpiukas vis dar bando priešintis, bet patikimi įrankiai ir šėrykloje esantis elastikas puikiai ”gesina” jo smūgius. Pirma žuvis svėrė apie pora kg. Padarau permetimą ir 10 minučių bėgyje dar vienas kibimas ir antras panašaus dydžio karpiukas jau krante.

Žuvį iš karto paleidinėju, nes taip daryti paprašė tvenkinio šeimininkas. Vasarą  vanduo tvenkinyje pakankamai šiltas, be to ir žuvis nemaža, nesinori karpių kankinti, jie ir taip streso patiria nemažai. Žvejyba įsibėgėja ir su kiekvienu kibimu ištraukiu į krantą vis stambesnę žuvį. Jaukai dirba, masalai taip pat. Įpusėjus žūklei darau dar vieną užšėrimą, kad prilaikyti karpius gaudymo vietoje. Ištraukus žuvį, matosi, kad ji noriai maitinasi mano jaukais, nes visa „apsidirba“. Paturiu vėl smagų kibimą ir po atkaklios kovos ištraukiu 4kg karpį.

fider.g6

Man einasi viskas „kaip iš pypkės”, kibimų ilgai laukti nereikia. Aplinkui matosi žvejai ”nosis krapšto, rūko”, nors kartas nuo karto ir juos matau traukiant žuvį, tik ne visada jiems pavyksta karpius išprašyti į krantą. Žvejai kartais perdaug skuba, traukdami link kranto žuvį,o kai pradedi skubėti viskas dažniausia pakrypsta ne ta linkme ir tada pasigirsta daug ”gražių” žodžių. Bet štai prasideda lietus ir aš  nutariu baigti žūklę.

Viso pagavau 17 karpių, kurių svoriai prasidėjo nuo 1 kg. iki 4 kg. Bendroje sumoje žuvies kiekis siekė apie 35 kg., o gaudžiau 4 valandas. Adrenalino ir azarto apturėjau tikrai sočiai. Visa pagauta žuvis buvo paleista atgal į tvenkinį. Manau, kad žvejyba pasisekė ir angliškos mandrybės puikiai pasiteisino save ir lietuviškajame tvenkinyje. Masalai ant plauko sistemos ir jaukų pateikimas method šėryklose veikė tiesiog nepriekaištingai. Ypatingai nudžiugino paties meškerykočio Drennan Method Feeder Combo 10-11.6 ft.  darbas, kurio parabolės išlinkimo dėka aš sugebėdavau neįtikėtinai lengvai „ gesinti“ stiprių karpiukų pasipriešinimą. Realiai šį kotą pagal jo paskirtį aš išbandžiau pirmą kartą ir likau juo labai patenkintas. Shimano Exage 3000 ritei taip pat priekaištų neturiu, bet manyčiau, kad gaudant karpius, sveriančius virš kilogramo, geriau rinktis  4000 modelį, kuris turi daugiau galios.  Dar vienas dalykas, kuris paliko man gerą įspūdį, tai Korum kabliukai be užkarpėlių, kurie yra labai tvirti ir mažiau žaloja žuvį. Pasirodo, kad kabliukai be užkarpėlių, ypač karpiniai, Lietuvoje yra deficitas. Bet jei atsiras poreikis- bus ir pasiūla. Manau, kol kas mes nesame subrendę šiai naujovei, bet laikas bėga ir vis daugiau „mandrybių“ atsiranda kiekvieno žvejo įrankių dėžėje ir šiai naujovei anksčiau ar vėliau ateis laikas.

fider.g7

Siūlau ir jums pabandyti paeksperimentuoti komerciniame tvenkinyje. Tikrai smagu traukti didelę ir stiprią žuvį, nes mūsų upėse ir ežeruose retai kažką didesnio bepagausi, o kai užkibs, žiūrėk, jau ir pamiršęs esi, kaip ją iš to vandens iškrapštyti. Tad visiems gerų laimikių!

Marius  Stumburys

Straipsnis paruoštas pagal fider.lt medžiagą

Tikri žvejai - ekstremalai ar ligoniai?

tikri zvejai titoŠiemet, vos tik paspaudus šaltukui žvejai mėgėjai žygiuoja ant ledo gaudyti savo svajonių žuvies. Viskas čia kaip ir normalu, poledinė žūklė ir man patinka, bet... Niekaip negaliu suprasti tų didvyrių, kurie lipa ant vos už stiklą storesnio ledo. Negi jiems nerūpi pačių gyvybė? 

Šiemet jau buvo pranešta apie kelis nuskendusius žvejus, bet iš to niekas nepasimoko. O gal šiems ekstremalams vis vien, kad jų vaikai, žmonos, mamos, tėvai ir kiti artimieji liks vieni? 

Nesinori pamokslauti, bet aš žiūriu iš „blaiviosios“ pusės. Kam rizikuoti? Ar tie keli sprindiniai ešeriukai, ar kaulėtos kuojos vertos žmogaus gyvybės? 
 
Aišku, jei dabar bent vienas iš Jūsų būtumėte šalia, tai išpūtę krūtinę gintumėte tuos žvejus (tuo pačiu - ir save), kad tai gali suprasti tik tikri žvejai ir kad man to nesuprast. Bet STOP! Ne Jūs esate pasaulio bambos, kuriuos nuolatos apsisnargliavusius reikia nukėlinėti nuo ledo.
 
Štai, Mingės kaime, ant Minijos upės, ledo storis vos 6 cm, o ten jau sėdi tautos didvyriai, žieminės žūklės ekspertai. Pakanka vos dviem žingsniais nukrypti į šoną ir tie ekstremalai maudytųsi vandenyje, kaip ką tik iš kiaušinių išsiritę žąsiukai. Ir kam to reikia? Negi sunku luktelėti dar savaitėlę, kol ledas taps tvirtesnis?
 
Galite ant manęs pykti, keikti ir kitaip burnoti, bet aš visgi manau, kad geriau pasėdėti dar savaitėlę namuose su šeima, nei rizikuoti savo sveikata ir gyvybe. Pakentėkite, mielieji, nes, bijau, kad po to teks rašyti straipsnį apie JUS – SKENDUOLIUS...
 
tikri zvejai2 tito
 
tikri zvejai3 tito
 
Straipsnis pagal http://www.zinios1.lt

Naujasis įstatymas įsigalios gegužės 1 d. Bet nebūtinai

iesko.zvejo

Gruodžio 20 dieną turėtų įsigalioti naujas Seimo priimtas Mėgėjiškos žūklės įstatymas bei naujos žūklės taisyklės, dėl kurių ankstesnė žūklės tvarka gali labai pasikeisti. Trumpai priminsiu, kas iš esmės turėtų keistis.

Nuo 2013 metų sausio pirmos dienos stabdomos visos upių nuomų sutartys, ir upės be jokių išimčių pereina valstybės žinion. Todėl meškeriotojams, norintiems jose žvejoti, nebereikės ieškoti upės ruožo nuomininkų ir mokėti papildomai – pakaks įsigyti meškeriotojo bilietą, kurį laisvai galima gauti visuose „Perlo“ terminaluose, Aplinkos ministerijos svetainėje ALIS ir kitais būdais. Senieji leidimai, išduoti iki įstatymo įsigaliojimo buvusių nuomininkų, taip pat galios, bet ne ilgiau kaip iki 2013 metų gegužėas 1d. dienos.

Keičiasi leidimų išdavimo tvarka: iki tol vaikai, o gal tikriau – jaunuoliai nuo 14 iki 16 metų bei socialiniai pensininkai galėjo visur žvejoti nemokamai, dabar nemokamai galės žvejoti tik neišnuomotuose vandens telkiniuose, oišnuomotuose turės įsigyti leidimą su 50 % nuolaida. Vaikams iki 14 metų, kaip ir anks-čiau, mokėti už žūklę nereikės.

Uždrausta laisva prekyba tinklais ir kitais tinkliniais įrankiais – jų įsigijimą nuo šiol kontroliuos Aplinkos ministerija.

Uždrausta meškeriotojams pardavinėti savo sugautą žuvį.

Padvigubėjo baudos už brakonieriavimą, ichtiologiniuose draustiniuose pažeidėjams grės iki 3 kartų didesnės baudos.

Meškeriotojai nuo šiol turės teisę patekti prie vandens telkinių kirsdami privačią valdą (valdos savininkas įstatymiškai privalės užtikrinti teisę patekti prie vandens ne tik įvairiems pareigūnams – gaisrininkams, gamtosaugininkams, bet ir meškeriotojams), jei nėra kito kelio patekti prie vandens telkinio.

Iš neigiamų dalykų – naujajame įstatyme dingo deklaracija apie mėgėjiš-kos žūklės prioritetą prieš verslinę žūklę, įstatyme nėra reglamentuota, kad nuo
2013 metų turi būti sustabdyta verslinė žūklė Kauno mariose (tačiau ministro įsakymas vis dar tebegalioja, taigi, jei naujasis Aplinkos ministras jo neatšauks – Kauno mariose jau po mėnesio verslinės žūklės turėtų nebelikti).

Taip pat kalbama, kad pati Aplinkos ministerija siūlanti stabdyti sutartį su upių nuomininkais ne nuo 2013 metų sausio 1 dienos, kaip kad buvo nutarta, o vėliau – kaip realiausia data minima gegužės 1 diena.

Pradėdamas rašyti šį rašinį ne veltui paminėjau žodžių junginį „turėtų įsigalioti“, o ne „įsigalios“. Taip, anas Seimas šį įstatymą priėmė, tačiau iš neoficialių šaltinių pavyko sužinoti, kad pasikeitus valdžiai, naujasis įstatymas dar gali būti keičiamas, vėlinama jo įsigaliojimo data ar atsirasti kitų trukdžių. Taip pat kalbama, kad pati Aplinkos ministerija siūlanti stabdyti sutartį su upių nuomininkais ne nuo 2013 metų sausio 1 dienos, kaip kad buvo nutarta, o vėliau – kaip realiausia data minima gegužės 1 diena. Esą todėl, kad ministerija kitaip nespės pasiruošti pokyčiams.

Jeigu ši informacija pasitvirtins – manau, bus pasielgta labai nesąžiningai meškeriotojų atžvilgiu. Priėmus naująjį įstatymą ir paskelbus jo įsigaliojimo datą žiniasklaidoje, nemaža dalis upė-se žvejojančių meškeriotojų sąmoningai įsigijo iš valstybės meškeriotojo bilietą, o ne prasitęsė senus Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos leidimus, kad jų pinigai nueitų mūsų vandens išteklių atkūrimui ir gamtosaugos tikslams, o ne kaip anksčiau nusėstų tarybinius laikus menančių funkcionierių kišenėse. Dėl šios priežasties ne vienas žvejys netgi pasibaigus senojo leidimo galiojimui sąmoningai nežvejojo išnuomotose upėse, laukdami sausio pirmosios, kada įsigalios nauja žūklės tvarka. Jeigu šis įstatymas bus atšauktas ar nukeltas į gegužės
1 dieną – tie žmonės tikrai pasijus apgauti. Bent jau mano pažįstamų sąmoningų meškeriotojų ir piliečių akyse tikrai kris pasitikėjimas tiek pačia Aplinkos ministerija, tiek ir kitomis valdžios institucijomis. Bijau, kad nemaža dalis sąžiningų žvejų, nusivylę tokiais sprendimais, papildys ir taip gausų cinikų ratą ir
apskritai jokių leidimų nebepirks.

Kitas dalykas – naujosios valdžios politiniai oponentai, teigdami, kad naujajame Seime viršų paėmė buvę nomenklatūrininkai ir privatizuotojai, norintys
tik susigrąžinti ir išplėsti valstybės sąskaita turėtas privilegijas, po tokio sprendimo veikiausiai, bent jau meškeriotojų akyse, įgytų svarių argumentų.

Norėčiau, kad šios kalbos ir liktų kalbomis ar kuluariniais žaidimais, kurių, kaip visada, vykstant valdžių kaitai netrūksta. Naujasis įstatymas tikrai turi silpnų ir taisytinų vietų, kurias galima ir reikia keisti. Laikui bėgant tai galima padaryti poįstatyminių aktų ar kitu pavidalu, tačiau, mano nuomone, ne apskritai stabdant visus teigiamus pokyčius ir paliekant senąją tvarką.

Nepaisant visų šių kalbų, naujasis įstatymas dar neatšauktas ir turėtų įsigalioti gegužėas 1 dieną.

Zvejok 09 01-virselis tito

Ledinės lydekos

400x300cover titoNors temperatūra ir sparčiai krito, tačiau bičiulio pasiūlymas uždaryti sezoną sutapo su mano noru jį „atidaryti“. Pusmetį trukusį „žūklės badą“ patyrusio mėgėjo ilgai įkalbinėti nereikėjo. Po valandą trukusių prisiminimų apie praėjusį sezoną buvo sutarta susitikimo vieta ir laikas, beliko ruoštis ir laukti.
 Ryte pažvelgus į termometro stulpelį, juokas nebeėmė – 7 laipsniai žemiau nulio ir visiškas štilis kėlė dviprasmiškas mintis. Rodės žūklė pasibaigs net neprasidėjus. Mintyse save matėme vaikščiojant su peikenomis ir grąžtais ant pirmojo ledo, bet tik ne sėdint valtyje su spiningais rankose. Tačiau kaip bebūtų, viskas jau buvo nuspręsta. Išgeriam po puodelį karštos kavos, užtaisom pilną termosą ir prisikabinę nedidelę fanerinę valtelę pajudame iš miesto.
 Laikrodis rodo 09:30, o borto kompiuteris vis tuos pačius -7 0C. Aplink baltuoja sniegu nukloti laukai, sklaidosi rūkas ir žemę pasiekia ryškūs saulės spinduliai. Pakeliui pravažiuojam kelis didesnius tvenkinius – visiškai užtraukti plonu leduku. Pasukam link ežero ir su nekantrumu dairomės ledo. Jo nėra, tačiau pakraščiai užtraukti nestoru leduku, o gerus 50 metrų nuo kranto puošia nestoras ižo sluoksnis. Nuotaikos kiek pagerėja – galėjo būti ir blogiau, nors tokiame šaltyje dar nesame velkiavę. Šį kartą išplaukti pavyks.
 
lydekos 1 Tito
 
lydekos 2 Tito
 
lydekos 3 Tito
 
lydekos 4 Tito
 
lydekos 5 Tito
 
lydekos 6 Tito
 
lydekos 7 Tito
 
 Kol kraunamės mantą, sulaukiame draugų skambučio, bandančių laimę gretimame ežere. Į klausimą, kaip sekasi, sulaukiam atsakymo :  - stovime viduryje ežero ir žiūrime, kaip ižas virsta plonu ledu, žvejyba neįmanoma, bandom plaukti į krantą. Savo ruožtu patikiname, kad pas mus žvejyba įvyks ir pasiūlome prie mūsų prisijungti.
Išplaukus ant vandens sutinkame vieną vietinį žvejį, kol kas plaukiojantį  su nuliu. Giliausia ežero vieta siekia 7 metrus, tad sukdami ratus apie vidurį pradedame velkiauti. Kolega naudoja tokį gylį pasiekiančius Rapala ir Yo-Zuri voblerius, taip pat karts nuo karto nuleidžia kokį skanėstą „downrigeriu“. Aš stengiuosiu jam netrukdyti ir du kotus užtaisau Relax ir Man‘s guminukais, ryškios salotinės ir pieno spalvos. 
 
lydekos 8 Tito
 
lydekos 9 Tito
 
lydekos 10 Tito
 
lydekos 11 Tito
 
Pirmą valandą praplaukiojame tuščiai, nors ir echoloto ekrane matome didžiulius žuvies būrius. Velkant per tokius būrius masalai vis šokčioja nuo kontaktų su žuvimi, tačiau aštriadantės tyli.  Neprarasdami vilties sukame ratą po rato.
 
lydekos 12 Tito
 
lydekos 13 Tito
 
Po kelių masalo prisilietimų prie dugno sulaukiu pirmo smūgio ir nedidelė, kiek virš kilogramo sverianti lydekaitė parkeliauja į valtį. Nespėjus net nupaveiksluoti, seka kitas kibimas ant tos pačios gumos, tačiau po kelių piruetų žuvis atsikabina. Po dar vieno „kibimo“ išpumpuoju seną šiukšlių maišo skiautę, įdomu tai, kad gaudydami jautėmės lyg kokiame sąvartyne – ištraukėme dar bent tris celofaninių krepšelių liekanas, keistų iš kažkur dugne atsiradusių popieriaus lapų likučius ir kitų šiukšlių. Tai išties vienas purviniausių ežerų Alytaus rajone.
 
lydekos 14 Tito
 
Sekantis kibimas apie 13:00 ir vėl ant salotinio guminuko. Šį kartą lydekaitė dar mažesnė ir svėrė ne daugiau nei kilogramą. Kolega mintyse jau kėsinasi į mano guminių masalų kolekciją, tačiau vis delsia tikėdamas savo voblerių galia. 
 
lydekos 15 Tito
 
Šalia praplaukdamas vietinis kaimo „prasčiokas“ ginkluotas dar USSR menančiais aliumininiais spiningais ir „statybiniu“ valu  su „Jūratės“ trišakiu į nugarinį peleką įkabina virš dviejų kilogramų sveriantį karšį. Žuvis gan greitai įkeliama į valtį, pasidžiaugiama storu žuvies riebaliniu sluoksniu ir pasigiriama prieš kelias dienas tokiu būdu iškrapščius septynių kilogramų karpį. Bandom garsiai pamokinti „specialistą“ tačiau bergždžiai.
 
lydekos 16 Tito
 
Aplinkui pasirodo ir daugiau valčių - didžioji dalis vietinės medinukės, kurios ištraukiamos ant kranto tik tada, kuomet  jas pradeda laužyti ledas. Įrankiai taip pat pas visus vienodi, nuo 80-ųjų atnaujintos tik ritės.
 
lydekos 17 Tito
 
lydekos 18 Tito
 
Pagaliau,  vienas iš kolegos spiningų išlinksta, aname gale jaučiasi jau kiek solidesnis svoris. Išsitraukiu fotoaparatą ir stengiuosi kiek įmanydamas padaryti gerą kadrą. Lydeka jau valtyje ir pagaliau galima pasigirti kibiuoju vobleriu. Pašnairuoju į beveik du kilogramus sveriančią plėšrūnę, lepteliu neįsimenamą frazę apie salotinę spalvą ir plaukiame toliau.
 Trumpos žieminės dienos laikas sparčiai tirpsta ir tai liudijanti saulė pradeda nykti horizonte besislepiančiuose debesyse. Sparčiai atvėsta, ir jei įsidienojus buvo apie vieną ar du laipsnius šalčio, dabar jo buvo dukart tiek.
 
lydekos 19 Tito
 
lydekos 20 Tito
 
Besukant eilinį ratą dar vienas kibimas ir vėl sudirbo vobleris, ir lydeka vėl didesnė nei besidomėjusios guma. Svarstyklės šį kartą parodo beveik du su puse kilogramo. Gaunu kelias replikas apie salotinę spalvą – praleidžiu negirdom.
 
lydekos 21 Tito
 
lydekos 22 Tito
 
lydekos 23 Tito
 
Saulės jau visai nebesimato, stengiuosi įamžinti paskutinius spindulius ir plaukiame į krantą. Išlipame į žiemą, po kojomis braška sniegas ir traška priekrantės ledas, svaičiojame apie ateinančio savaitgalio žūklę nuo ledo ir mintyse tikimės nelikti „ant ledo“.
 
lydekos 24 Tito
 
lydekos 25 Tito
 
lydekos 26 Tito
 
Prisijunkite su facebook
viso 0 nariai dabar klube
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea