Orai Vilnius

Kaip apsaugoti samtelį nuo apledėjimo

samtelis

Poledinė žūklė be ledsamčio – neįmanoma. Nori nenori, tačiau po eketės gręžimo joje likusias duženas ir skeveldras reikia išgriebti. Ranka tai padaryti galima, bet pirštai pamėls.

Kad nereikėtų delnu semti iš eketės ledukų, meškeriotojai nuo seno naudoja ledsamčius. Tad grynai skonio reikalas, kokį ledsamtį rinktis. Tačiau visų tipų ledsamčių savininkai poledinėje žūklėje susiduria su ta pačia problema: spaudžiant net ir menkam šalčiui, ledsamčiai netrunka apledėti, tampa sunkūs. Ledas užkemša ledsamčių kaušelių kiaurymes. Vienintelė išeitis – nudaužyti ledą. Paprastai tai daroma ledsamčiu kaukšint į ledgrąžtį, nes kito tokiam reikalui tinkamo daikto ant ledo nerasi.

Deja, plastiko ledsamčiai šaltyje tampa trapoki ir nuo tokių kaukšėjimų dažnai sutrupa. Todėl meškeriotojai, matyt, labiau vertina metalinius ledsamčius, bet ir jie ilgainiui susilanksto. Pasirodo, Trakų valsčiaus meškeriotojai dar praėjusio amžiaus pradžioje jau buvo sugalvoję, kaip apsaugoti ledsamtį nuo apledėjimo. Jie ištepdavo ledsamtį taukais, aliejumi ar, blogiausiu atveju, sviestu ir vanduo nuo įrankio nuvarvėdavo kaip nuo žąsies.

Sprendimas.

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea