Orai Vilnius

zvejams.lt 2011 m. birželio naujienos

Sveiki visi zvejams.lt lankytojai,

laivas8šiandien: 2011.06.30 paskutinė birželio diena. Jau vienas vasaros mėnuo pasibaigė. LMZD pranešė, kad numatytos spalio 1-2 dienomis jūrinės žūklės čempionatas neįvyks. Kas planavo jame dalyvauti, turės sugalvoti, kažką kito.

Patalpinome informaciją apie žvejų išmonę. Tikriausiai originalia ekstrimalia veikla niekas taip neišsiskiria, kaip žvejai. Jie ir dėl nedidelio laimikio padarytų bet ką, kad tik savo užsispyrusį sumanymą įgyvendintų.

Kam įdomu, patalpinome ekonomikos straipsnį apie žvejybą Baltijos jūroje . Manome, kad straipsnis "Žuvis gaudo žveją", dėl bendro supratimo apie verslinę žvejybą jūroje yra vertingas.

Taip pat, naujienose rasite straipsnį apie tai, kad Palangos simbolį - Tiltą į jūrą, pjausto žvejojantis nuo jo žvejai. Manoma, kad tiltą pjausto atvykėliai iš kitų miestų.

Rubrikoje zvejams.lt pataria Ką žvejoti įdomus straipsnelis: Žvejai baltos duonos masalu „nutukina žuvis“. Žvejai paraginti žuvis masinti neapdorotų, neskaldytų grūdų duona. Specialistų tvirtinimu, baltoje duonoje trūksta baltymų ir per daug jos prarijusios žuvys apsunksta, tampa mieguistos.

Užsienio naujienose - "Pasipiktinę žvejai kaltina rytų europiečius išgaudžius žuvis". Vienos iš gyvūnų apsaugos organizacijų pareigūnai ištyrė situaciją Peterboro Nene upėje ir nustatė, kad pastaruoju metu žuvų skaičius joje itin sumažėjęs. Be to, jie rado ne vienos išdorotos gulbės palaikus. Miesto žvejai suskubo dėl to apkaltinti imigrantus, rašo “Daily Mail”.

 

2011.06.29 Lietuvą pasiekė liūdna žinia. Žvejodamas Norvegijoje nuskendo KTU Ekonomikos ir vadybos profesorius Vytautas Boguslauskas. Užuojauta velionio šeimai.

Lietuvos naujienose - Daugų policijos nuovados pareigūnai patikrino 24 žvejybinius laivus ir 17 asmenų surašė administracinio teisės pažeidimo protokolus. Kodėl? Skaitykite čia. Užsienio naujienose - Naujas išradimas suteikia žvejui daugiau koto keliamosios galios. Siūlome perskaityti. Kaip ir žadėjome, šiandien patalpinome žurnalo Žūklė+ pilną anonsą. Kviečiame pasmalsauti, koks bus naujas žurnalas 2011. Liepa . Taip pat Klube atidarytas pokalbių kambarys Žūklė+ , kur jūs galite paklausti jums rūpimus klausimus žurnalo leidėjų. Pokalbių kambarį rasite čia. Rubrikoje Kaip žvejoti? įdėjome naujus straipsnelius "Apie tolimo užmetimo meškeres" ir "Apie Rites".

 

2011.06.28 Ar pastebėjote, kad kaip ir kiekvieną pirmadienį atsinaujino Kibimo prognozės šiai savaitei. Pagal visus duomenis savaitgalis žada daug laimikių. Norėtusi juos pamatyti zvejams.lt Klubo nuotraukų galerijoje. Jei kas dar nerado kur yra Kibimo prognozės šiai savaitei, tai rasite jas tituliniame puslapyje, viršuje dešinėje pusėje, žemiau reklaminių paveiksliukų. Lauksime jūsų komentarų...

Užsienio naujienose patalpinome žinią apie Pasaulio vandenų būklę. Čia sužinosite, kad vandenynų būklė blogesnė nei manyta... Lietuvos naujienose informacija apie tai, kad vėžių gaudytojus gasdina kalbos apie marą. Šiemet vėžių gaudytojai labai nuleidę sparnus. Mat iš tų, kurie, nesulaukę sezono, išbando vėžių ėjimą, pasklido kalbos - maras puola, upeliuose nebėra vėžių... Skyrelyje įdomūs straipsniai patalpinome žinią apie tai, kad pjūklažuvės naudojasi elektriniais „pjūklais“. Anksčiau manyta, kad pjūklažuvės - retos, iki septynių metrų ilgio užaugančios, tropiniuose vandenyse gyvenančios rajos - pjūklą primenančiu šnipu tyrinėja dugno purvą ar smėlį ir taip pajunta grobį. Dabar pirmą kartą preliminariai nustatyta, jog šių žuvų šnipuose pilna porų, kurios „kaip tolimą prisilietimą“ gali pajusti judesį arba elektrinius praplaukiančių aukų laukus, rašo „National Geographic“. Pasipylė informacija apie sulaikytus brakonierius. Tai Brakonierių skyriuje patalpinome: "Po žuvį - į kas antrą tinklo metrą" ; "Keturiais tinklais - 60 karosų" ; „Pagal užsakymą“ pusšimtį vėžių, šamą ir dar 80 žuvų sugavę biržiečiai patys pakratys kišenes" ; "Brakonieriai - be žuvies, valties, tinklų ir netekę tūkstančio litų" ; "Du broliai dviem tinklais išsitraukė po tris žuvis" .

Tuoj, tuoj, tuoj spaudos pardavimo vietose pasirodys žurnalas Žūklė+ 2011. Liepa . Šio žurnalo anonsą rasite čia.

2011.06.27 zvejams.lt klubo narių skaičius išaugo jau iki 44. Narių skaičius auga, diskusijos vis dar ne. Nevertinant kelių aktyvesnių žvejų. Jei jums sunku susigaudyti kas prie ko diskusijose, drąsiai klauskite manęs . Stengsiuosi į visus klausimus atsakyti.

Užsienio naujienose įdėjome žinutę apie naują žvejybos būdą, kuris atsirado Naujojoje Zelandijoje, Taranakio pakrantėje. Skyriuje Įdomu ir naudinga įdėjome straipsnelį apie lietaus įtaką žuvims. Lietus ir sniegas žymiai padidina vandens kiekį. Toks vanduo veikia mūsų aplinką ir vaidiną svarbų vaidmenį žuvų gyvenime. Žvejų džiaugsmui lyjant vandens paviršius tampa nevienodas, kadangi jis tampa mažiau matomas žuvims. Lietus taip pat atneša naujo vandens į upes, tvenkinius, ežerus ir vandenynus, daugiau ar mažiau keisdamas vandens struktūrą. Jei pamenate rašiau karštose naujienose nuo Palangos tilto, kur žvejai pasakojo, kad grundalai atplaukė su laivais iš juodosios jūros. Pasirodo tai tiesa. Ilgai paieškojau ir radau savo archyvuose labai įdomų straipsnį "Baltijos vandenyse - staigmenos". Siūlau jums prisiminti. Skyrelyje zvejams.lt pataria - rubrikoje Ant Ko patalpinome straipsnelį kuo maitinasi lydekos. Lydekų racioną sudaro apie 40-60 procentų žuvies, o kitą dalį sudaro vėžiagyviai, varlės ir kirmėlės. Kartais lydeka puola jaunus paukščiukus ir žiurkes. Yra sakoma, kad lydekos suėda tiek maisto kiek jos sveria. Rubrikoje Ką žvejoti patalpinome straipsnį apie Chinook lašišas. Chinook yra viena iš didžiausių lašišinių žuvų gyvenančių Ramiajame vandenyne. Paprastai jos svoris būna apie 30 svarų bet yra atvejų, kada žvejams yra pavykę sugauti tikrai stambias žuvis. Viena rekordinio dydžio chinook lašiša buvo užregistruota 1949m Aliaskoje, ji svėrė 126 svarus. Chinook lašiša dar yra vadinama ir kitais vardais: Washingtone ir Oregone - chinook lašiša, British Columbia - pavasarine lašiša.

Šios dienos straipsnių ciklą uždarome puikiu istoriniu straipsneliu apie Karosus ir Karalius. Kviečiame rubrikoje Žūklės istorija perskaityti šį straipsnį. Kur karosas – ten bala dumblas, maurai. Nė neįtartum, kad šis bepelkėjančių vandenų plebėjas galėjo užkariausi senojo pasaulio kilmingųjų širdis. Ir jokiu būdu ne per skrandį, kaip tai padarė lašišos ar erškėtai, o savo… grožiu. Ir “kalta” dėl viso to religija bei moterys.

2011.06.26 Norime pasidžiaugti, kad klubo narių skaičius išaugo iki 39 narių. Taip pat noriu pakviesti ir kitus portalo www.zvejams.lt naršytojus aktyviai registruotis į klubą zvejams.lt ir jame  aktyviai diskutuoti, dalintis savo laimikių ir netik nuotraukomis, video filmais. Aktyviausiems bus įteikti mūsų rėmėjų prizai.

Jaukų skyrelyje patalpintas straipsnių ciklas apie trumpalaikį, ilgalaikį jaukinimą, apie patį jaukinimą, apie jaukinimą ežeruose ir kanaluose, upėse, apie paviršinius ir išsisklaidančius jaukus, apie priedus į jaukus ir dugninį jauką. Taip pat jei pastebėjote patalpinome informaciją apie Žvejų šventę Šventojoje ir varžybas Kur tu karpi 2011 ? Primename, kad registracija į 24 valandų varžybas Kur tu karpi 2011? prasideda 2011-06-27 (pirmadienį) 9:00 . Nepavėluokite...

2011.06.25 Užsienio naujienose, straipsnelis apie Kroatiją... Nenuostabu, kad Kroatijos šalis, turinti didelę Adrijos jūros pakrantę, turi keletą fantastinių žvejybos vietų. Korczula yra vienas iš populiariausi sporto žvejybos vietų Kroatijoje. Saloje išvystyta turizmo pramonė. Kur žvejoti skyrelyje straipsnelis - apskritai, ar verta tikėtis didelių upėtakių negiliose sraunumose (tarkim > 0.5 m), jei šalia nėra gilių duobių? Vidutinėse upėse tikrai verta. Straipsnelis apie galimybes - visi žvejai puikiai žino, kad jaukinimas būtinas taikiųjų žuvų žvejyboje. Siūlome paskaityti, ką sumastė kiti nagingesni žvejai. Skyrelyje VAA inspektorių telefonai sudėjome visų gamtos apsaugos regionų departamentų telefonus, Skyrelyje Juridinė informacija patalpinome įvairiausius teisinius dokumentus, protokolus. Manome, kad lankytojams bus vertinga juos peržvelgti.

2011.06.23 renkama savanorių komandą, kūrybiniam darbui portale www.zvejams.lt.  Jei Jus norite įgyvendinti savo unikalias galimybes, junkitės prie mūsų. Jei Jus norite pajusti laimėjimų, kitų pripažinimo svaigulį – junkitės prie mūsų. Jei Jums patinka darbas komandoje, siekiate tikslų, norite, jausti, kad jūsų darbas turi prasmę ir žvejams mėgėjams suteiks pažangą, puikias emocijas, profesionalumą, produktyvumą, savarankiškumą – junkitės! . Patalpinome Jūsų istorijose straipsnelius apie žvejybą "...prieš kokius 6 - 7 metus su bičiuliu spiningavome Eišiškių hidroelektrinės vandens tekinyje, kaip visada - daugiausia velkiavome..." ir "Kaip aš kuojas žvejojau, arba pirmosios gyvenimo žuvys".

2011.06.22 ar pastebėjote, kad kiekvieną pirmadienį atsinaujina savaitei kibimo prognozė. Jūs galite tai pamatyti www.zvejams.lt tituliniame puslapyje, kairėje pusėje, iškarto po reklaminių paveiksliukų "Kibimo prognozės". Tikimės, kad tai jums bus naudinga. Taip pat patalpinome straipsnelį apie karštas naujienas nuo Palangos tilto. Kimba puikiai plekšnės. Daugiau delno dydžio, bet ir yra labai gražių egzempliorių. Pakalbinome Audrių Jakštą apie muselininkus ir muselinę. Kviečiame perskaityti Ričardo Adamonio mintis apie karšių gaudymą dugnine.

2011.06.20 startuoja konkursas “Aktyviausias Klubo narys 2011 metais“. Visas konkurso sąlygas, nominacijas ir vertinimo kriterijus rasite čia. Kviečiame visus dalyvauti. Užsienio naujienų skyrelyje patalpintas informatyvus straipsnis apie mėgėjišką žvejybą Anglijoje, video naujienose įdėta įdomi informacija apie Baltijos žvejams įkliuvusią neįprastą žuvį, patalpinta informacija apie aptiktus nelegalius tinklus, bei Leitėje sulaikytus brakonierius, pradėjome pildyti Kulinarijos skyrių, kur patalpinome daugiau nei 14 receptų, dauguma jų Video. Rekomenduojame pasižiūrėti Vaivos Budraitytės receptą Orkaitėje keptos žuvys , gydytojos Gražinos Bogdanskienės receptą Lašišinis upėtakis su vaisiais ir kitus. Patalpinome straipsnelį apie tai kaip plaukioja žuvys. Taip pat norime pasidžiaugti, kad į klubą zvejams.lt jau susibūrė 30 narių.

2011.06.17 : susitarta su www.laukarpis.lt dėl bendradarbiavimo. www.zvejams.lt lankytojai galės atrasti čia karpininkų varžybų anonsus, rezultatus, naujienas ir kt. Klube prisiregistravo jau 23 nariai. Sveikinu visus naujai prisijungusius. Skyriuje Juridinė informacija žvejams patalpinta Mėgėjiškos žūklės taisyklės . Skyriuje Pažintiniai filmai patalpinta video medžiaga kaip surišti mažgus, pririšti kabliukus ir kt. Viso net 9 filmai. Rekomenduojame juos peržiūrėti. Klubo nariai arunas.n klube patalpino puikų video filmą apie žvejybą Tailande ir klubo narys Ešerys patalpino linksmą video filmą apie žvejyba. Rekomenduojame pažiūrėti. Sutvarkėme skelbimų rubriką. Tad kviečiame visus ne tik parduoti, pirkti ar keistis, bet ir skelbimus papildėme rubrikomis dovanoju, paslaugos ir reikalinga pagalba.

2011.06.16 : Renginių dalyje "Reidai" patalpinta Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento informaciją apie įvykdytus reidus ir rezultatus. Straipsnyje Karšių nerštas Nemuno deltos regioniniame parke. Įdomu ir naudinga dalyje skyrelyje TV laidos patalpinta Pauliaus Korsako laida Vienam gale kablys, apie žvejybą museline meškere, rodyta 2011.06.12 per TV6 kanalą. Toliau dirbame su portalo www.zvejams.lt sistemos tobulinimu. Iš lankytojų sulaukiame pastabų ir pageidavimų, kuriuos artimiausiu metu įdiegsime.

2011.06.15 : klube prisiregistravo jau 21 narys, žinoma dar jie nėra aktyvūs, bet tikimės, kad su laiku, apsipratę su sistemos galimybėmis, jie labiau įplauks į zvejams.lt vandenys, naujienos nuo Palangos tilto, kur kimba mažytės plekšnytės ir vienas kitas uotukas. Taip pat atsirado straipsnelis žvejų prietaruose (Įdomu ir naudinga skiltis)  20 priežasčių kodėl žvejyba vyrams geriau nei seksas . Įkėlėm reklamos portale zvejams.lt pozicijas, kainas nurodysime artimiausiu metu, taip pat verčiam, verčiam iš anglų kalbos visus terminus, kad kuo greičiau šią sistemą su lietuvinti.

2011.06.14 : Žūklės istorijos skyriuje patalpinti šie straipsneliai: Lydekų statistika ;  Žūvų baidymo priemonės ; Žvejyba Nemune.

2011.06.13 : Paleidome atnaujintą portalą www.zvejams.lt . Kviečiame jungtis ir smagaus jums naršymo. Kulinarijos skyrelyje atsirado receptukas, ką būtų galima pasigaminti iš karpiuko.

P.S. Jei turite klausimų ar pastebėjimų, prašau parašyti man e-mailu:

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea