Orai Vilnius

Suremontuotas jūros tiltas – jau supjaustytas

Palang.tiltas.supjaustytasPalangiškiai pasipiktinę žvejų apniokotu vasaros sostinės simboliu. Palangiškiai, mėgstantys vaikštinėti jūros tiltu, turbūt pastebėjo keliose vietose išpjaustytas tilto atbrailas. Pasirodo, šitaip kuroto simbolį niokoja žvejai.

Problema – žmonių kultūra

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus sakė, jog jau antrąją dieną po sutvarkyto tilto atidarymo – gegužės mėnesį – pastebėjo, kad atbrailos yra išpjaustytos. „Rangovai bendrovė „Lemminkainen Lietuva“ turės spręsti, kaip tiltą sutvarkyti prieš mums atiduodami. Jie turės ir perdažyti. Nežinau, kaip reikės su tais žvejais tvarkytis, kai tiltas bus perduotas mūsų žiniai. Žvejai ten būna naktimis, vakarais. Problema yra žmonių kultūra, žmoniškumo neturėjimas, - kalbėjo K.Skierus. - Kaip su debesimis su jais kalbėtis – tai tokia grupė žmonių, kuriems nusispjauti. Mes vargstame su jūros tiltu, šilutiškiai vargsta su Rusnės sala – tvarko žvejų paliekamus šiukšlynus, ištryptus krūmus, ten išbaidomi paukščiai“.

Jis prisipažino vis dėlto turintis minčių, kaip apsaugoti tiltą nuo niokojimo: ant atbrailos tose vietose, kur pjaustoma (nuo tilto vidurio iki posūkio), užteps fuksinę dervą – ji yra neįpjaunama, kieta.

Pjausto atvykėliai

Buvęs Palangos ir Šventosios žvejų draugijos prezidentas Saulius Žulkus, paklaustas apie žvejojančiųjų supjaustytą tiltą, neslėpdamas pasipiktinimo tiesiai šviesiai atsakė: „Čia gyvuliai, ne žvejai taip daro“. Jis paaiškino, kad gaudantys žuvį naudojasi lengvomis meškerėmis, kurias, pastatytas ant žemės, parverčia vėjas, tad stabilumui užtikrinti padaromos įpjovos tilto atbrailoje. S.Žulkus išreiškė nuomonę, kad taip elgiasi ne palangiškiai, o atvykėliai iš kitų miestų – Kretingos, Salantų, Kauno ar kitur. „Reikėjo iškart pastatyti saugoti policininkus ir nustatyti baudą po tūkstantį litų. Padėtų baudos, vienas per kitą spaudoje ar televizijoje sužinotų, kokia suma už tai gresia. Pamatyčiau raižant, tai pats iškviesčiau policiją“, - kalbėjo S.Žulkus.

Negerbia pinigų

Tiltą tvarkiusios bendrovės „Lemminkainen Lietuva“ Tiltų statybos padalinio vadovas Julius Linda prisipažino, kad ir jam širdį skauda matant sugadintą tiltą. „Užtaisysim ir vėl išpjaustys. Čia toks mentalitetas tų žmonių. Jie negerbia mūsų pinigų. Gaila, kad Savivaldybė pagailėjo lėšų kameroms įrengti“, - sakė vadovas. Jis minėjo, kad tiltas turbūt šį mėnesį bus perduotas palangiškiams, tačiau ar įpjovas turės sutvarkyti jie, esą dar neaišku – ši problema su užsakovais neaptarta.

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea