Orai Vilnius

Apie rites

Rite1Žvejojantys plūdine meškere į rites kartais nekreipia visiškai jokio dėmesio. Be abejo, plūdinė meškerė tai ne spiningas, kur ritė dirba nesiilsėdama. Tačiau net ir plūdinės meškerės ritei keliami tam tikri reikalavimai, ypač jei masalą reikia užmesti toli, jei gaudoma “Match” meškerėmis bei “Wagler” plūdėmis.
Kai masalas metamas apie 50 m atstumu, labai svarbu turėti tokią ritę, kuri nuskraidintų masalą į reikiamą vietą ir kurios pagalba būtų galima greitai suvynioti valą. Apie tai, kad tolimo užmetimo meškerei naudojamos ritės su dideliu perdavimo skaičiumi (6:1 ir daugiau) bei su “Long Cast” būgneliais, žino visi. Tačiau tikrai ne visi žino, kad užmetimo nuotoliui ir valo suvyniojimo greičiui didelės įtakos turi ritės dydis, o tiksliau, būgnelio skersmuo. Būgnelio valas nuo didelio skermens lengviau nuslenka, todėl metimai būna tolimesni. Būgnelio skersmuo turi įtakos valo suvyniojimo greičiui: kuo jis didesnis, tuo daugiau vienu rotoriaus apsisukimu suvyniojama valo. Pavyzdžiui, ant 3 cm skersmens būgnelio vienu rotoriaus apsisukimu gula 9,4 cm ilgio valo atkarpa.

Jei ritės perdavimo skaičius 6:1, tai vienu rankenėlės apsisukimu suvyniosime 56,4 cm valo. Ant 4 cm skersmens būgnelio jau guls atitinkamai 12,6 cm ir 75,6 cm valo, ant 4,5 cm skersmens būgnelio 14,1 cm ir 84,6 cm valo. Dėl šios priežasties daug prisiekusių tolimojo užmetimo meškerės gerbėjų renkasi dideles, net 4000 dydžio rites. Jos, žinoma, sunkesnės už mažesnius modelius, tačiau puikiai subalansuoja 4,20 m ilgio meškerę, kai nereikia ypač tolimų metimų, kai nėra poreikio greitai suvynioti valą, meškerės permetimui galima naudoti ir mažesnes rites.

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea