Orai Vilnius

Prasidėjo karštligė dėl ungurių

brakonieriai58

Ką tik pasibaigus lydekų nerštui, į už tūkstančių kilometrų esančias  nerštavietes patraukė unguriai. Šių žuvų žvejyba migracijos metu sukelia karštligę tiek žvejų verslininkų, tiek brakonierių tarpe. Kadangi unguriai migruoja tik tamsiu paros metu, bemiegės naktys prasidėjo ir Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams.

2012 m. balandžio 19 d. Zalvės upelyje, ištekančiame iš Tautesnio ežero (Zarasų r.), buvo sulaikytas pilietis A. Ž., kuris statė ungurinę gaudyklę. Kadangi ungurių sugauti dar nespėjo, už neteisėtą žvejybą bus nubaustas tik administracine bauda nuo 200 iki 700 Lt. su neteisėtos žvejybos įrankių konfiskavimu.

2012 m. balandžio 22 d. Avilės upelio, ištekančio iš Avilio ežero, žiotyse (Zarasų r.) GGAI pareigūnus nustebino vietos gyventojai A. M. ir P. M. Šiame upelyje, apie 100 m. žemiau žiočių, ungurius pagal nustatytą tvarką gaudo žvejai verslininkai, todėl minėti piliečiai ungurinę gaudyklę ir 9 venterius pastatė žiotyse. Vos tik anksti ryte verslininkai išvyko iš žvejybos vietos, pažeidėjai suskubo tikrinti nelegaliai pastatytų  įrankių net nenujausdami, kad juos jau stebi aplinkosaugininkai. Grįžtantys link namų  pažeidėjai buvo sulaikyti. Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad A. M. ir P. M. neteisėtai buvo sugavę 20 ungurių, 2 lydekas ir 3 lynus, tuo padarydami 2452,24 Lt žalą gamtai, kurią privalės atlyginti. Be to dar bus skirtos ir administracinės baudos su pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimu.

Dabar truputį apie žvejus verslininkus. Utenos RAAD kontroliuojamoje teritorijoje yra 38 oficialios ungurių gaudymo vietos. Teisę žvejoti čia įgyja asmenys laimėję skelbtą konkursą ir sumokėję nustatytą mokestį. Noras visų vienodas – sugauti kuo didesnį laimikį. Tačiau siekiai kartais veda iki absurdo ribos. Štai pavyzdžiui, skambutis 2 val. nakties Utenos RAAD GGAI pareigūnams. Verslininkas skundžiasi, kad jo laimikis labai menkas, kolegos sugauna daugiau. Skundas pereina į priekaištus, kad aplinkosaugininkai nesiima priemonių, užtikrinančių jo žvejybos sėkmę. Motyvuoja, kad jis sumokėjo mokesčius ir aplinkosaugininkai turi užtikrinti jo laimikio gausą. Primename, kad Utenos RAAD GGAI pareigūnai visada reaguoja tik į konkrečius pranešimus apie daromus pažeidimus.

Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentas

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea