Orai Vilnius

Nauja įranga jau atneša pirmuosius vaisius kovoje su brakonieriais

brakonieriai30Šiltas ruduo ir ilgėjančios naktys sudaro puikias sąlygas brakonieriams neleistinais žvejybos būdais gaudyti į mažus Lietuvos upelius nerštui sugrįžusias lašišas ir šlakius. Kadangi brakonieriavimo atvejų daugiausiai nustatoma nakties metu, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentui iš ES lėšų buvo skirti „FLIR“ termovizoriai (įrenginiai, gebantys vizualizuoti infroraudonosios spinduliuotės pasiskirstymą paviršiuje).
Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surinkę informaciją apie galimus aplinkosauginius pažeidimus Ašvos upelyje ties Tvaskučių kaimu Šilutės rajone, š.m. lapkričio 10 d. šiose vietose vykdė reidą naktį. Apie 22 valandą apžvelgus termovizoriumi Ašvos upės pakrantę, buvo pastebėti lėtai judantys du asmenys. Paskui juos, kiek atsilikę, upės vaga pasišviesdami prožektoriumi ir apsiginklavę žeberklu judėjo dar du asmenys. Abi grupės tarpusavyje bendravo radijo ryšiu. Vykdant stebėjimą, upės vagoje vienas iš asmenų pakėlė laikomą žeberklą ir staigiu judesiu smogė į vandenį. Dar akimirksnis, ir nudurta žuvis atsidūrė krante.


Sulaikius minimus asmenis paaiškėjo, kad tai Šilutės rajono gyventojai. Jiems surašyti Administracinio teisės pažeidimo protokolai už šiurkštų mėgėjiškos žūklės pažeidimą. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksu, buvo atliktas daiktų patikrinimas ir paimti šie brakonieriavimo įrankiai: dvi „Oregon“ racijos, metalinis žeberklas, savadarbis prožektorius ir mašininis akumuliatorius. Už šį šiurkštų mėgėjiškos žvejybos pažeidimą numatomos administracinės baudos asmeniui gali siekti iki 700 litų. Be to, teks atlyginti gamtai padarytą žalą.
Per 2011 metus Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai jau nustatė 297 aplinkosauginius pažeidimus, iš kurių 85 - šiurkštūs.
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea