Orai Vilnius

Reido Vilniaus apskrityje rezultatai

brakonieriai25Nuo šių metų valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę vykdančių padalinių tarpe pradėtas naudoti naujas darbo principas – rotacija, kai atskiri departamentai aplinkos apsaugos agentūros nurodymu keičiasi kontroliuojamomis teritorijomis.

Štai ir š. m. spalio 18 – 19 dienomis Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai dirbo Vilniaus apskrityje. Reido metu buvo išaiškinti du pažeidėjai, patikrinta, kaip medžioklės taisyklių laikosi medžiotojų klubo ,,Vingis“ medžiotojai, vykdydami medžioklę tykojant.

Kretuono ežere (Švenčionių r.) neteisėtai žvejoję statomais tinklais buvo sulaikyti vietos gyventojai A. S. ir K. V. Jų laimikis  -  10 lydekų, 3 lynai, 1 karšis, 14 ešerių, 5 kuojos ir 8 plakiai. Aplinkosaugininkams šypsenas sukėlė šalia ežero esančio kaimo gyventojų solidarumas su brakonieriais, nes vos tik į kaimą įvažiavo pareigūnų automobilis, pasigirdo ,,gongas“, kuris buvo girdimas gana toli. Daužant į metalinį indą buvo bandoma  įspėti apie aplinkosaugininkų vizitą. Tačiau pažeidėjų nusivylimui signalas buvo pavėluotas, nes tuo metu kiti pareigūnai jau bendravo su sulaikytais asmenimis. Vienas iš pažeidėjų net apgailestavo, kad kaime dar ne visi turi mobiliuosius telefonus ir moka jais naudotis. Už šį pažeidimą minėtiems piliečiams surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolai, bus skirtos administracinės baudos ir už neteisėtai sugautą žuvį teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri yra 1284,48 Lt.

Tą patį vakarą buvo patikrinta, kaip vykdo medžioklę tykojant grupė medžiotojų iš medžiotojų klubo ,,Vingis“. Pažeidimų nenustatyta. Buvo aptarti medžiojamųjų gyvūnų išteklių racionalaus naudojimo ir saugaus elgesio medžioklėje klausimai. Surašytas patikrinimo aktas.

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea