Liberalų ir centro sąjungos frakcijos seniūnas Andrius Burba kritikuoja ką tik parlamente patvirtintas Žuvininkystės ir Mėgėjiškos žūklės įstatymų pataisas.
A. Burba įsitikinęs, kad jose numatytos papildomos lengvatos versline žvejyba užsiimantiems asmenims neabejotinai atneš nemažai naudos ir pelno, užtat žuvų ištekliai mūsų šalies vidaus vandens telkiniuose gerokai sumažės. „Savaime suprantama, tai tiesiogiai pajus žvejai mėgėjai, kurių kur kas daugiau nei verslinės žvejybos atstovų, tačiau apie kuriuos Seimo nariai kažkodėl pamiršo“, – teigia parlamentaras.
„Pagal priimtus įstatymo pakeitimus verslinė žvejyba bus leidžiama vidaus vandens telkiniuose, kurių plotas viršija 200 ha. Tokių telkinių iš viso yra 99, ir daugumoje jų iki pataisų priėmimo verslinė žvejyba drausta. Retorinis klausimas: kaip manote, ar daug žuvų po kelių metų beliks šiuose vandens telkiniuose?“, – klausia Seimo narys.