Orai Vilnius

Lietuvos naujienos

Tinklų prekeiviams atėjo sunkūs metai

Savaitgalį aplinkos apsaugos pareigūnai vykdė reidus turgavietėse ir specializuotose parduotuvėse dėl prekybos mėgėjų žvejybos įrankiais.

Kaune, Aleksoto turgavietėje, vienas vyras neteisėtai prekiavo statomais žvejybiniais tinklais iš kaprono. Pažeidėjui surašytas protokolas, konfiskuoti penki tinklai. Šilutėje ir Tauragėje taip pat nustatyti piliečiai, neteisėtai prekiavę statomais tinklais. Jiems taip pat surašyti protokolai, konfiskuoti atitinkamai 8 ir 4 vnt. tinklų.

tinklas

Panevėžio aplinkosaugininkams miesto turgavietėje įkliuvo moteris, iš kurios konfiskuotas valo medžiagos statomas tinklaitis. Šiaulių pareigūnams – asmuo, Telšių turgavietėje neteisėtai prekiavęs bučiais, 12 šių priemonių konfiskuota. Bučiai nemalonumų pridarė ir vyrui Utenos ūkininkų turguje, kuriais jis prekiavo be leidimo. Surašytas protokolas, 4 bučiai konfiskuoti.

Kiek anksčiau Vilniaus regiono aplinkosaugininkai kartu su sostinės Ekologinės policijos pareigūnais vykdė reidą Gariūnų turgavietėje. Čia užkluptas vilnietis V. G., kuris, neturėdamas leidimo, prekiavo vadinamaisiais žiauniniais tinklais. V. G. turėjo 18 vienetų tinklų, kurių bendras ilgis - 1206 metrų. Jam taip pat surašytas protokolas, o tinklai bus konfiskuoti.

 „Per savaitgalį Lietuvoje patikrintos 104 prekybos vietos, surašyti 9 protokolai, konfiskuoti 36 vienetai žvejybos įrankių, kuriais prekiauta neteisėtai. Ir nors pažeidimų mastas nėra didelis, jis rodo, jog tokius reidus būtina rengti nuolatos. Tą ir ketiname daryti“, - sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Jis primena, jog draudimas be leidimo pirkti ir parduoti žvejybinius tinklus galioja nuo šių metų gegužės 1 dienos. Už tai gresia baudos nuo 200 iki 700 litų ir įrankių konfiskavimas.

„Prekiauti žvejybiniais tinklais galima tik stacionariose prekybos vietose, prieš tai gavus atitinkamo regiono aplinkos apsaugos departamento išduotą leidimą. Leidimai pirkti tinklus išduodami tik verslinės žvejybos atstovams, taip pat asmenims, vykdantiems žuvų išteklių mokslinius tyrimus ar gaudantiems žuvų reproduktorius vykdant valstybinį žuvivaisos planą. Leidimus gali gauti ir žmonės, atliekantys veterinarinius tyrimus bei privačių vandens telkinių savininkai“, - sako ministras V. Mazuronis.

Gyventojai kviečiami nelikti abejingais: pastebėjus nelegalią prekyba tinklais arba brakonierius prašoma pranešti elektroniniu paštu  arba atitinkamo regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) pareigūnams šiais telefonais:

Alytaus RAAD 8 68676010; 8 68676009; 8 68660931; 8 68659494

Kauno RAAD 8 68603706; 8 62040249; 8 62110660; 8 68619662

Klaipėdos RAAD 8 68610155; 8 68612537; 8 69844527; 8 61223645; 868610157; 861838833

Marijampolės RAAD 8 615 97870; 8 610 17281; 8 682 18571

Panevėžio RAAD 8 686 92859; 8 686 73817; 8 614 66342; 8 6869 2839

Šiaulių RAAD 8 612 48266; 8 682 51876; 8 620 49596; 8 620 91456

Utenos RAAD 8 686 48 407; 8 686 32 920; 8 698 06 234; 8 611 33 690

Vilniaus RAAD 8 614 40072

Vidaus vandenys liks žvejams mėgėjams

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pasirašė įsakymą, kuriuo Lietuvoje uždraudžiama verslinė žvejyba vidaus vandens telkiniuose. „Svarbiausias tokio sprendimo argumentas – mūsų šalies žuvų ištekliai. Mokslininkų išvados aiškiai sako, jog jie vis mažėja. O verslinė žvejyba, kaip žinia, orientuota tikrai ne į tų išteklių puoselėjimą ir gausinimą. Tam verslininkai, skirtingai nei žvejai mėgėjai, lėšų praktiškai neskiria“, - teigia V. Mazuronis.

zuvis.verslas

Gamtinių tyrimų centro duomenimis, net 84 proc. Lietuvos ežerų patiria per didelį žvejybos poveikį. Dėl to labai nepaliaujamai mažėja vertingų žuvų – ypač plėšriųjų – ištekliai. Aplinkos ministerijos vadovo žodžiais, esama ir kitų priežasčių. Verslinė žvejyba nėra pelninga – tą pripažįsta ir tie, kurie tuo užsiima. Be to, atsakingoms valstybės institucijoms nėra paprasta kontroliuoti verslinės žvejybos atstovų veiklą, sugaunamų žuvų kiekius ir t.t.

„Prieš nuspręsdami ne kartą diskutavome tiek su verslinės žvejybos bendruomene, tiek su plačiąja visuomene. Pirmieji pripažino, jog žvejyba jiems tikrai nėra pagrindinis pajamų šaltinis. Antrųjų nuomonė vienareikšmiška: verslinę žvejyba reikia uždrausti. Todėl, siekiant racionaliai tvarkyti vidaus telkinių žuvininkystę, nutarta taip, kaip nutarta“, - sako ministras.

Verslinė žvejyba bus leidžiama tik Kuršių mariose, polderiuose bei Nemuno žemupyje. Bus leidžiama ir specializuotoji ungurių, stintelių, seliavų bei upinių nėgių žvejyba.

Aplinkos ministro įsakymas dėl verslinės žvejybos vidaus vandens telkiniuose uždraudimo įsigalios 2015 metų sausio 1 dieną.

Vilniaus regione brakonierių nuostoliai 25.000 litų

Pasibaigė akcija „Lydeka-2013“

LR Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais nuo 2013 m. kovo 20 d. iki balandžio 30 d. dalyvavo akcijoje “Lydeka-2013”, skirtoje pavasarinio lydekų neršto apsaugai.

vaizdelis1

          Akcijos metu išaiškinti 79 Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimo atvejai. Pažeidėjams nutarimais administracinių teisės pažeidimų bylose skirta 9183 lt administracinių baudų, paskaičiuota 15 752 lt žuvų ištekliams padaryta žala, konfiskuota 13 tinklinių įrankių, 1 žeberklas ir 13 kitų žvejybos įrankių.

          Dėkojame visiems prie šios akcijos prisijungusiems piliečiams, kurie parodė esą neabejingi Lietuvos gamtai.

Brakonieriai aplipo Lietuvose ežerus ir upelius

Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gegužės 13 d. dar nuo tamsos pradėjo aplinkosauginį reidą Ignalinos r. Dysnų ež.  Kaip jau įprasta,  pagrindinis dėmesys buvo nukreiptas į Moliakalnio k. pakrantę. Šiame kaime gyvenantys S. N. ir V. B. jau daug metų Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams žinomi, kaip ,,pastovūs klientai“ ( nuo 2005 m. V. B. už žvejybą tinklais baustas 24  kartus, o S. N. - 12 kartų). Gerokai po pietų, iš stebimos sodybos pajudėjo valtis,  kurioje sėdėjo anksčiau minėti asmenys.

brakonieriai89

Toliau nieko naujo – tose pačiose vietose tinklai, tas pats žvejojimo būdas, tie patys ,,sargai“ krante, tik  valtis nauja, nes prieš tai naudotas plaukiojimo priemones aplinkosaugininkai kaskart konfiskuodavo. Sučiupti brakonieriai, kaip jau įprasta, elgėsi ramiai,  mandagiai, geranoriškai ištraukė iš ežero 8 tinklus, kurių bendras ilgis siekė apie 700 m, o  jau ATP protokolų surašymo metu pradėjo kurti planą, iš kur gauti naujų tinklų bei valtį.

Už padarytus pažeidimus minėtiems asmenims  numatoma skirti maksimalias  1000 Lt siekiančias  administracines baudas, taip pat už neteisėtai sugautas žuvis - vieną lydeką, 0,2 kg  kuojų,  0,3 kg ešerių ir 0,1 kg plakių  bus pateikta pretenzija dėl padarytos žalos žuvų ištekliams atlyginimo, kuri įvertinta 562 Lt.  Bus konfiskuoti tinklai ir valtis.

brakonieriai90

2013 m. gegužės 14 -15 dienomis net du reidus GGAI pareigūnai vykdė Molėtų rajone esančiame Stirnių ežere. Pirmo reido metu,  nuo 4 val. ryto pralaukę  aplinkosaugininkai, apie 14 val. vaizdo įrašu jau fiksavo, kaip du piliečiai į valtį traukė statomus tinklus, tačiau netikėtai pasirodžius spiningautojų valčiai, spruko į priešingą krantą ir sėdę į ten buvusį automobilį, greitai išvažiavo.  Pareigūnai nutarė,  kad pažeidėjai  turėtų dar grįžti, ir neapsiriko. Sekantį rytą apie 5 val. minėti piliečiai vėl išplaukė į ežerą ir buvo sulaikyti. Tai Molėtų rajono Mindūnų seniūnijos gyventojai D. B. ir Ž. B. Nors žuvies jie ir nespėjo sugauti, tačiau teks atsisveikinti su medine irkline valtimi ir susimokėti solidžias administracines baudas.

brakonieriai88

Nuo gegužės 15 d. įsigaliojo draudimas žvejoti žiobrius. Šią dieną ukmergiškis E. M. Šventosios upėje ties Kavarsku, sugavęs 5 žiobrius, liko nusivylęs, nes akistata su Anykščių rajono agentūros darbuotojais baigsis administracine bauda ir teks atlyginti gamtai padarytą1086 Lt žalą.  

2013-05-16

Lynais įžuvinti Amalvos ir Musios ežerai

Lietuvoje tęsiami įžuvinimo darbai: 2013-05-17 į Marijampolės savivaldybės teritorijoje esantį Amalvo ežerą bus paleista apie 680 kilogramų lynų. Tą pačią dieną į Musios ežerą Vilniaus apskrityje bus paleista apie 102 kilogramai lynų.

izuuv

„Tai antrasis ir trečiasis, tačiau tikrai ne paskutiniai vandens telkiniai, į kuriuos paleidžiame žuvų jauniklius. Dar laukia ežerai Alytaus, Molėtų, Plungės, Švenčionių, Varėnos rajonuose“, – sako aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Šiame etape iš viso planuojama įžuvinti 18 vandens telkinių. Jie praturtės lydekomis, sterkais, šamais, lynais, baltaisiais amūrais ir margaisiais plačiakakčiais – iš viso apie 174 tūkst. vienetų.

„Šiems darbams, kaip jau skelbėme, skirta apie 350 tūkst. litų. Iš viso šiemet įžuvinimui numatyta 1 mln. 150 tūkst. litų iš lėšų, surinktų už parduotus mėgėjų žvejybos leidimus“, – teigia L. Jonauskas.

Jis pažymi, kad, atsižvelgus į mokslininkų atliktus tyrimus ir rekomendacijas, ežeruose veisiamos ne lervutės ar paaugintos lervutės, o vyresni kaip pusės metų žuvų jaunikliai. Jų išgyvena kur kas daugiau nei lervučių.

Visuomenės informavimo skyrius, tel. 219 1868 

Prisijunkite su facebook
viso 0 nariai dabar klube
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea