Orai Vilnius

Lietuvos naujienos

Žvejai mėgėjai laukia rugsėjo

Aplinkos ministerija inicijuoja projektą "Žvejybos rojus" (toliau - projektas), kurio tikslas – sukurti megėjų žvejybai patrauklią vietą, skirtą koncentruotai gausinti šalies žuvų išteklius, ugdyti ir formuoti visuomenės požiūrį į aplinkos, jos išteklių subalansuotą ir tvarų naudojimą, skatinti atvykstamąjį ir vietos žvejybos turizmą, prisidėti prie tradicinių žvejybos ir kitų verslų atkūrimo, plėtojimo, vietos gyventojų užimtumo didinimo, sutelkti ir geriau koordinuoti valstybinių ir savivaldos institucijų veiksmus, žmogiškuosius ir finansinius išteklius aplinkos apsaugos, socialinės plėtros ir kitose srityse.

sugavau.vattaip

Regione, kuris bus pasirinktas projektui įgyvendinti, numatoma gausiai įveisti žuvis, sukurti su žvejyba susijusių paslaugų infrastruktūrą, inicijuoti viešosios (kelių, privažiavimų, stovyklaviečių, prieplaukų, kt.) infrastruktūros plėtrą, gerinti turizmo rinkodarą, visuomenės aplinkosauginį švietimą ir viešinimą, kt.

Aplinkos ministerijoje posėdžiavusi viceministro Lino Jonausko vadovaujama darbo grupė suformulavo klausimyną ir kreipėsi į visas savivaldybes su kvietimu prisijungti prie "Žvejybos rojaus" projekto.

„Aplinkos ministerijos inicijuojamas „Žvejybos rojaus“ projektas susilaukė didžiulio susidomėjimo tiek iš visuomenės, tiek iš galimų projekto partnerių. Po projekto pristatymo sulaukėme teigiamų ekspertų ir žvejų įvertinimų, todėl, manome, jog šio projekto realizacijos atidėlioti negalima. Juolab, savivaldybės pasirinkimas – tik pati darbų pradžia, o kur dar vandens telkinių įžuvinimas, infrastruktūros plėtra, teisinis projekto reguliavimas ir kiti darbai, kurie neįvykdomi per dieną. Todėl pradėti darbus reikia jau dabar ", – sakė viceministras L. Jonauskas.

Tikimasi, jog pasirinkti partneriai prie šio projekto prisidėtų žve­jy­bos, poil­sio, tu­riz­mo, apgyvendinimo, vandens telkinių, žuvų išteklių apsaugos, visuomenei teikiamų paslaugų viešinimu ir kitų paslaugų infrastruktūra.

Savivaldybių, kurios suinteresuotos bendradarbiauti įgyvendinant projektą, pasiūlymai Aplinkos ministerijoje laukiami iki šių metų rugsėjo 9 dienos.

Visuomenės informavimo skyrius

2013-08-02

Brangi žvejyba Kuršių mariose

Šeštadienį, liepos 27 d., Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Jūros aplinkos apsaugos agentūros pareigūnas, kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais vykdydamas reidą Kuršių mariose ties Preila, sulaikė tinklus traukiančius brakonierius.

ikliuvau

Draudžiamais įrankiais žvejojo du Šilutės rajono gyventojai. Pažeidėjai buvo sugavę du starkius ir dešimt karšių, todėl surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai, bus skirtos administracinės baudos nuo 400 iki 1000 litų. Taip pat bus konfiskuoti pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės (valtis su varikliu), o už padarytą žalą žuvų ištekliams reikės sumokėti daugiau nei tris tūkstančius litų.

Visuomenės informavimo skyrius

2013-07-30

Rusų pasieniečiai Skirvytėje žvejams mėgėjams pridarė nuostolių

Sekmadienį (2013-07-28) apie 10:30 Skirvytės upėje, prie liaudiškai vadinamos „trečios betonkės“ Rusų pasieniečiai ''surinko'' visų žvejų valus, kai kam ir visą meškerę nutempė.

pasienis

Klausimas pasieniečiams, kurių kateris stovėjo ties senvage. Ar tai nėra valstybės sienos pažeidimas? Keista ir tai, kad plaukė taip arti Lietuvos kranto, nors kiti didesni ar mažesni kateriai praeidavo kone upės viduriu. Šiaip ar taip, ačiū kaimynams už „puikią“ žvejybą... Ne kiekvieną dieną užkimba kateris... ir dar pasieniečių.

Kaip telefonu mus informavo Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė Asta Šimkuvienė, sienos pažeidimo užfiksuota nebuvo ir sakyti, kad rusų pasieniečiai galėjo neteisėtai kirsti sieną, taip pat negalima.

Pasak A. Šimkuvienės, tokių incidentų pasitaiko dažnai. Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės darbuotojai jau yra iš žvejų sulaukę ne vieno nusiskundimo. Tačiau tai – ir geranoriškumo klausimas tiek iš žvejų, tiek iš pasieniečių pusės.

Pirmiausia Skirvytės upė yra laivybinė, joje nėra kaip Nemune sudėti sieną skiriantys žymenys – bujai. Pagal bendrą susitarimą sienos riba yra laikomas upės vidurys. Deja, norėdami praplaukti pasieniečiai renkasi kateriui tinkamą kelio atkarpą. Matyt, taip plaukė ir rusų pasieniečiai. Žinoma, jie galėjo šiek tiek pristabdyti greitį. (Už rusus atsakyti mūsiškiai negali, - aut. pastaba).

Tokiu atveju žvejai taip pat turi būti atsargūs ir, matydami dideliu greičiu atplaukiantį pasieniečių katerį, ištraukti savo žvejybos reikmenis iš vandens, kad jų „nenuneštų“. Vis dėlto, kaip teigė A. Šimkuvienė, žvejybos reikmenys kainuoja nemažus pinigus, vertėtų juos pasaugoti.

Rytoj, trečiadienį, Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės vadas pulkininkas

Rimantas Timinskis kaip tik vyksta į susitikimą su rusų pasieniečiais ir aptars aktualius klausimus dėl incidentų su žvejais.

Deja, peržiūrėjus žvejų mėgėjų vaizdo medžiagą ir išgirdus lietuvių pasieniečių paaiškinimus, peršasi išvada, kad su Rusijos Federacijos pasieniečiais mes taikiai dar nesugyvename.

">

 

Žinios1.lt

Povandenininkams nesvetima brakonieriauti

2013 m. liepos 26 d. apie 19 val. Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo informaciją apie neteisėtai vykdomą povandeninę žūklę  Alaušo ežere (Anykščių r.). Operatyviai nuvykus į nurodytą vietą, ežere buvo pastebėti du asmenys, kurie turėdami su savimi povandeninius šautuvus, plaukiodami palei švendrynus, ieškojo žuvų.

irankis

Kadangi šiame ežere povandeninė žūklė draudžiama, pažeidėjai buvo sulaikyti. Nustatyta, kad tai Anykščių rajono gyventojai D. K. ir A. B. Sulaikytieji teigė, kad jie dar tik pradeda šį žūklės būdą, tačiau prieš grįždami prie krante palikto automobilio gudravo kaip ,,seni vilkai’ – šautuvus už keliasdešimt metrų paliko vandenyje, nors žuvų nušovę ir neturėjo.

Minėtiems piliečiams buvo surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai, paimti neteisėtos žvejybos įrankiai. Jiems gręsia atsakomybė pagal LR ATPK  87 str. 1 d.

Nesvarbu baudos, tinklai vis tiek statomi

Š.m. liepos 18 d. vakare kartu su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais Biržų ir Pasvalio rajonuose buvo vykdomas reidas ryšium su padaugėjusiais pranešimais apie neteisėtą žvejybą.

     Reido metu žvejai buvo perspėjami ir informuojami apie „Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles“, kuriose yra numatyta, kad pradedant žvejybą, žvejys turi surinkti 5 metrų spinduliu esančias šiukšles.

brakonieriai92

      Apie 19 val. prie Mūšos upės buvo aptiktas stovintis automobilis su malkomis, žvejybos reikmenimis ir maistu. Jaunuolių kompanija iš Biržų rajono buvo susiruošusi pavakaroti prie upės. Visi turėjo įsigiję žvejybos leidimus, buvo atsivežę pašarų ir maitino žuvis. Vienas iš jaunuolių, pilietis A.B., buvo įbridęs į vandenį ir pasiruošęs statyti tinklą. Už šį pažeidimą piliečiui A.B. bus paskirta administracinė bauda nuo 400 iki 1000 litų.

       Tęsiant reidą, buvo pastebėti vyras ir moteris, kurie ėjo nuo sodybos link Mūšos upės nešini plastikiniu maišeliu. Minėtieji asmenys apsidairę ir nieko neįtardami, kad yra stebimi pasaloje laukiančių pareigūnų, įbrido į vandenį statyti tinklo. Palikus pasaloje vieną inspektorių buvo apvažiuota upė iš kitos pusės ir sulaikyti jau grįžtantys į namus piliečiai L.G ir V.S. Iš pradžių jie elgėsi agresyviai ir priešiškai, bet paaiškinus, kad ilgą laiką buvo stebimi, sulipo į automobilį. Neetatiniam aplinkos apsaugos inspektoriui, dėka pažeidėjų, teko „išsimaudyti“, bristi į vandenį ir ieškoti pastatyto tinklo. Piliečiui L.G bus paskirta administracinė bauda nuo 400 iki 1000 litų. Beje, niekur nedirbanti, auginanti mažamečius vaikus pilietė V.S. prieš mėnesį laiko jau buvo pakliuvusi aplinkos apsaugos inspektoriams.

     Pakartotinai per metus laiko padariusiai tos pačios rūšies pažeidimą pilietei V.S bus paskirta bauda nuo 700 iki 1000 litų. 

2013-07-23

Prisijunkite su facebook
viso 0 nariai dabar klube
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea