Orai Vilnius

Lietuvos naujienos

Štai kas būna, kai vietinius vaikai nuo jų ežero

Plačiai paskelbta akcija „Lašiša-2013“, kurios metu didžiausias dėmesys yra skiriamas lašišinių žuvų apsaugai neršto metu, „užliūliavo“ brakonierių, kuriems tinka ir kitokios žuvys, budrumą. Manydami, kad visi inspektoriai budi prie upių, jie drąsiai traukia tinklus kituose vandens telkiniuose.

turbo.sprendimas

          Ukmergės rajono gyventojai R. S ir S.I susirado nedidelį nuošalų ežeriuką ir pradėjo jame šeimininkauti – pastatė tinklą, užmetė keturias meškeres ir visą pusdienį sėkmingai traukė žuvis. Negana to – jie dar varė nuo to tvenkinio ir vietinius gyventojus, kurie bandė prie jo prieiti su meškere.

          Piktai užsipuolė jie ir Ukmergės rajono agentūros inspektorių, kuris, apsimetęs žveju, su meškere rankose priėjo prie tinklą traukiančių pažeidėjų. Pažintis buvo pratęsta skaičiuojant neteisėtai sugautas žuvis ir kraunant žūklės įrankius į aplinkosaugininkų automobilį.

          Paimtas statomas tinklas, guminė pripučiama valtis su irklais, keturios lydekinės meškerės ir sugautos žuvys – trylika karosų ir viena lydeka. Teks atsakyti pagal ATPK 87 str. 3 dalį, kuriame numatytos baudos nuo 400 iki 1000 litų bei atlyginti padarytą žalą žuvų ištekliams.

Kaip pagauti Mariose ešerių. Daug.

Šis straipsnis skirtas tiems, kam žūklė – sportas ir rezultato siekimas, o ne šiaip sau pavėpsojimas gamtoje.

3195 n

Jau tikriausiai pastebėjote, kad pagaunu rekordiškai net tada, kai visi skundžiasi nei barkštelėjimo neturėję. Detaliau galite rasti kad ir bitės klube, skyriuje Kuršių Marios. 50 kg per dieną – vienas juokas. Paimu tik arti puskilio sveriančius. Ir tokių per dieną susidaro tikrai daug. Kartais pasilieku tik kilograminius. Ir tokių nemažai gaunasi.

Vakar bičiulis Šiaip Žvejys  grįžo iš Kauno marių. Laimikio net nepanoro įvardinti, apibūdindamas vienu žodžiu – gėda. Pradėjau jam pasakoti, ką gal būt ne taip jis daro. Maniau, kad lyg ir pasakoti neturiu ką. Tiesiog darau. Tačiau kai viską susakiau – pamačiau, kad net rašyti būtų kas. Taigi, surašysiu.

Beje, nesu kietas ešerių žūklys ant Marių žiemą. Čia tikrai dar turiu ko mokytis. Tačiau vasarą iš mano turėtų apie 30 žūklių nieko nepagavau tik vieną kartą. Dar porą kartų pagavau gal dešimt ar dvidešimt ešeriokų. Daugumą gi kartų be 200-400 ešerių dienos neužbaigiu. Geros žūklės traukia ir 500 ir daugiau ešerių per dieną, kurių didžioji dauguma keliauja atgal į vandenį.

Kokios gi tos paslaptys. Ypatingų lyg ir nėra. Sakyčiau yra kitaip. Tai labai elementaru, bet dauguma žvejų užsispyrusiai taip nedaro, motyvuodami tuo „tu man čia neaiškinsi“. Tai, matyt, kažkokie neišveikti kompleksai dar nuo vidurinės laikų, kai žmogus tingėjo mokytis.

9167 n

1. Su 100HP (ir 50 HP) galite eiti gal į banginių žūkles, bet ne į ešerių. Su dvitakčiais – tas pats. Vienas dvitaktis sustabdo kibimą kelių šimtų metrų spinduliu. Smulkmė kibs. Gal net pagausite vieną kitą stambesnį. Tačiau apie nuolatinį tikrai stambių ešerių kibimą galite tik pasvajoti.

2. Nesėdėkite bandoje. Ten stambieji nekimba. "Litvinai" sugeba žūklėse elgtis taip, kad ne tik sugadina žūklę sau, bet sugadina ir visiems. Specialus DĖKUI gamtosaugai, kuri reguliariai privaro su savo monstrais taip , kad kibimo po to nematai porą valandų.

3. Ešerio reikia ieškoti. Stojate. 10-15 min nėra intensyvaus kibimo – varykite kitur, mažiausiai 1km atstumu. Drąsiai pakeiskite per dieną 5 ar 7 vietas. Pradėjo kibki –inkaruojatės ir dedate visas pastangas būriui išlaikyti.

4. Būrio išlaikymas – atskiras klausimas. Masalas turi būti nuolat dugne ir nuolat dirbti. Ešeriai susiburia aplink jį ratu ir kuriam neišlaiko nervai – puola. Jei bent minutę užsižaidžiate su sistemėlės rišimu, valo painiojimu ar pan – iškart meskite keletą sliekų per bortą žūklės taškan, kad ešeriai ten turėtų ką veikti.

5. Smulkmė beveik niekad nebūna be stambiųjų ešerių. Jei kimba smulkmė – laikykitės tos vietos. Ateis ir stambieji. Jei stambiųjų visgi ilgą laiką nėra – galvokite ką ne taip darote. Jie ten beveik visad yra. Jei kibimai pradeda retėti – geras ženklas. Greičiausiai stambieji nuvijo smulkmę. Laukite rimtesnio egzemplioriaus.

6. Ešerių žūklėje, kaip ir lynų ar vėgėlių reikia dirbti. Laimikis mėgsta darbščius. Problema ta, kad dauguma mūsų dirbti tingi. Kaip jau rašiau - straipsnis  - tiems, kas netingi. Masalą kabiname labai greitai ir labai kokybiškai. Virpiname daug ir intensyviai, bei tiksliai.

7.Tiksli žūklės vieta. Inkaruojatės būtinai ant dviejų inkarų. Valties vaikščiojimas vos per 1 ar 2 metrus Jūsų sugautus kiekius sumažins keliagubai. Visad nuleidžiate tiksliai tan taškan, kur kimba. Masalo nukėlimas vos per metrą į šoną greičiausiai reiškia smulkmės kibimus. Ešeriai apspinta vibruojamą masalą ir stovi pasišiaušę ratu. Metras šonan – ir masalas jiems už nugarų. Ten visad pilna smulkmės. Šiuo klausimu ešerys - labai kvaila žuvis.  Nebeliko masalo jų sambūrio centre – jie jo nebeieško, o išsiskirsto. Jei sambūrin susirinko stambieji – smulkmės ten neįsileidžia. Dreifuodami taip pat galite pagauti. Kartais ir didelių. Tačiau būrio didelių neturėsite niekuomet.

8.Tinkamas vibravimas. Tam reikalingas tinkamas kotas su lengvai paminkštinta viršūnėle ir apie 0,5 uncijos švinas dugne. Švinas gali būti iki uncijos. Intensyviai bilsnojama į dugną apie 2-3cm amplitude. Trimetriniu kotui tai išgauti nėra lengva. Daug sunkiau nei žiemą avižėle. Jei amplitudė didesnė – ešeriai griebs. Tačiau joks stambus save gerbiantis ešerys nesivaikys jūsų masalo po keliolika centimetrų. O kai matau kotais plakančius po pusmetrį – man išvis juokas ima.

9 .Kabliukas ant trumpo pavadėlio apie 10 cm aukščiau švino. Ne daugiau. Stambus ešerys dažniausiai ima nuo dugno. Kabliukas arti švino dažniausiai reiškia akimi vos pastebimus kibimus. Mat, ešeriui tenka galynėtis su švinu. Būkite akyli. Stambus patempęs dažniausiai meta. Tačiau beveik visuomet sugrįžta.

10. Kokybiškas slieko kabinimas. Ar matėte kur gamtoje sliekų gumulą? Tikriausiai jo nėra matę ir ešeriai. Sliekas turi būti vienas. Maksimaliai tiesus, gražus ir dar šypsotis. Tik taip ims stambieji. Neturi būti matyti nei kablio kotelio nei kilputės. Jis turi būti sliekan panardinta.

11. Visi ten guminukai, sukriukės ir kiti "žaisliukai" – tik žaidimas. Gal tik kiek pozityviau vertinčiau kaliningradietiškus velnius. O šiaip -  sliekas ir dar kartą sliekas. Žinau, kad tai kainuoja. Didžiuosiuose miestuose (išskyrus Klaipėdą) naktinio išvis be 35ct negausite. Dienai reikia mažiausiai 200 sliekų. Esu įsitikinęs, kad žūklė Mariose Vilniečiams kainuoja ne mažiau 300Lt dienai. Kauniečiams gal 200Lt. Kas manote kitaip – skaičiuokite dar kartą. Nenoriu į tai veltis. Tačiau jei norite ne į dangų pavėpsoti, bet tikrai gerą žūklę turėti – siūlyčiau pridėti dar 70Lt sliekams ir turėti neįkainuojamų įspūdžių. Paieškojus sliekų galima ir keliskart pigiau rasti. Šiandien vėl išvarau į Marias.

eseriukas

 

Dviems paroms su nakvyne ant vandens. 

Vidas Vilčinskas

V.Vilcinskas

Vietiniai žvejai vis dar Neryje lašišas gaudo tinklais

Akcijos „Lašiša - 2013“ metu, 2013 m. rugsėjo 26 d. Gyvosios gamtos apsaugos inspekcija surengė reidą Neries upėje, su tikslu patikrinti kaip žvejai laikosi mėgėjų žvejybos taisyklių reikalavimų. Plaukdami upe valtimi, aplinkos apsaugos inspektoriai patikrino 23 žvejus iš kurių tik vienas žvejojo neįsigijęs žvejo mėgėjo kortelės.

tinnklas

          Didesnio dėmesio sulaukė ir gyvenvietės prie Neries upės kranto, kadangi pasitaiko vietinių žvejų, norinčių būti gudresniais ir rizikuojant vietoj lašišos „sugauti solidžią“ baudą, vis dar žvejoja  tinkliniais įrankiais. Prie Biržių gyvenvietės Švenčionių raj. pareigūnai upėje užtiko pastatytus du tinklinius įrankius, o šalia esančioje sodyboje dar 12 vnt. tokių pačių įrankių, paruoštų neteisėtai veikai. Visi tinkliniai įrankiai paimti, o už žvejybą draudžiamais įrankiais, pagal LR ATPK 87 str. 3 d. tinklų savininkui gali būti skirta bauda nuo 400 iki 1 000 litų.

Į Skaisčio ežerą prileista 2000 lydekų

2013 spalio 11 d., apie 10.30 val. bus įžuvinamas Skaisčio ežeras (Trakų r.). Čia bus įleista 2 tūkst. lydekų jauniklių.

gr1ozis

 

Išsamesnės informacijos galima teirautis: Vilmantas Musnikas, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Trakų rajono agentūros vyriausiasis specialistas, tel. (528) 55530, mob. tel. 8612 89409, .">.

Kai siaučia lašišų karštinė...

Kai aplink siaučia lašišų karštinė, dauguma kitų vandens telkinių lyg apmiršta. Didesnio žvejų antplūdžio sulaukia gal tik Kauno marios ir didieji ežerai, na o nedideli tvenkiniai ar ežerėliai privilioja vos vieną kitą žveją. Dauguma jų nusitaikę į lydekas, o štai sterkus gaudo tik vienetai.

73

Kaip ir kiekvieną rudenį, stengiuosi aplankyti vieną pietvakarių Lietuvoje esantį telkinį, kuriame nežiūrint į didelius brakonieriavimo mastus dar galima suvilioti vieną kitą gražią žuvį. Giliausioje tvenkinio vietoje yra keletas išraiškingesnių šlaitelių su kietu dugnu, kur rudeniop susirenka žiemoti sterkai. Vasarą jie išsiskirstę po visą telkinį ir juos sugundyti būna didelė problema, tad efektyviausia jų žūklė yra rudenį.

F4u

Žūklę pradėjome tik apie 12 valandą dienos. Ir jau pirmame sustojime sulaukiame kibimų, tačiau žuvys vos prisiliečia prie masalo ir pakirsti nepavyksta. Kaitaliojame guminukus, vietas ir po gerų dviejų valandų darbo, po tvirto kibimo kolega ištraukia apie du kilogramus sveriantį gražuolį ant Berkley Ripple Shad guminuko. Pasidžiaugiame, tačiau per sekančias dvi valandas kibimų taip ir nesulaukiame.

Atėjo eilė ir man. Per pusvalandį ištraukiu du sterkus ant Keitech Easy Shiner. Vieną iš kart paleidžiame – jam dar augt ir augt. Ne užilgo ir kolega ištraukia ant Berkley. Įdomiausia tai, kad visi sukibo gero pusvalandžio bėgyje prieš tai nuodugniai patikrintoje vietoje.

Rudeninės dienos baisiai trumpos, atrodo tik pradėjom žūklę, o jau saulė slepiasi už horizonto. Prietemoje dar bandome suvilioti kokį „gelmių vilką“ tačiau bergždžiai. Kibimų daugiau nesulaukiame. Pakuojamės daiktus ir namo. Priešakį  dar geras šimtas kilometrų.

BT

K6a

Marčiaus blogas

Prisijunkite su facebook
viso 0 nariai dabar klube
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea