Orai Vilnius

Vilniaus RAAD komentaras dėl galimo brakonieriavimo fakto Monio ežere

Straipsnyje „Dėl brakonierių aplinkosaugininkai iš lovų nelips“, teigiant, jog Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (toliau – Vilniaus RAAD) pareigūnai nereaguoja į pranešimus apie daromus aplinkosauginius pažeidimus, pateikiama tikrovės neatitinkanti ir pareigūnus diskredituojanti informacija.

brakonieriu-sugautos-zuvys-asociatyvi-nuotr-64698963

Vilniaus RAAD pareigūnai 2014-05-01 nebuvo sulaukę jokio pranešimo apie galimą brakonieriavimo atvejį Elektrėnų r. sav., prie Monio (Daugirdiškių) ežero.

Pažymime, kad pagal sudarytą 2014 m. gegužės mėn. darbo gyvosios gamtos apsaugos srityje grafiką, ketvirtadienį (gegužės 1 d.) nuo 0.00 val. iki 8.00 val. dirbo Trakų miškų urėdijos ekipažas, nuo 8.00 val. iki 16.00 val. dirbo Šalčininkų miškų urėdijos ekipažas, nuo 16.00 val. iki 24.00 val. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento teritorijoje dirbo Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ekipažas, kurio atsakingas pareigūnas buvo Vilniaus RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyresnysis specialistas Darius Liepis.

Apie pastebėtą aplinkosauginį pažeidimą Bendrasis pagalbos centras turėjo informuoti tik tuo metu dirbantį ekipažą, kuris tikrai būtų sureagavęs į gautą informaciją apie pažeidimą. D. Liepis teigia jokio pranešimo apie galimą brakonieriavimo atvejį Elektrėnų r. sav., prie Monio (Daugirdiškių) ežero nei iš Bendrojo pagalbos centro, nei iš kitų asmenų 2014-05-01 negavęs. Kitų Vilniaus RAAD ekipažų pareigūnai tuo metu turėjo poilsio dienas, todėl galėjo su savimi neturėti ir dėl šios priežasties neatsiliepti tarnybiniais mobiliaisiais telefonais. Straipsnyje išdėstytas teiginys „Pasak Aleksandro, E. Kirkliauskas buvo vienintelis tą vakarą atsiliepęs į jo skambutį“ – melagingas. Vilniaus RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyresnysis specialistas Egidijus Kirkliauskas teigia, kad joks asmuo 2014-05-01 apie 22 val. jam į tarnybinį mobilųjį telefoną su pranešimu apie galimą brakonieriavimo atvejį, neskambino.

2014 m. gegužės mėnesio darbo gyvosios gamtos apsaugos srityje Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento teritorijoje grafikas su visų ekipažų atsakingų pareigūnų pavardėmis ir kontaktais buvo pateiktas Bendrajam pagalbos centrui. 

Sigitas Mikėnas
LR Aplinkos ministerijos
Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento
Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea