Orai Vilnius

Dėl brakonierių aplinkosaugininkai iš lovų nelips

Ilsėdamiesi prie ežero pamatėte brakonierius ir norite apie juos pranešti aplinkosaugininkams? Geriau nevarkite, taupykite savo pinigus ir nervus, nes Bendrasis pagalbos centras (BPC) jums tik padiktuos budinčių aplinkosaugininkų mobiliuosius telefonus, kuriais arba niekas neatsilieps, arba atsiliepęs nurodys dar kartą skambinti 112.

download

Su tokiu abejingumu ketvirtadienio vakarą, apie 22 val., susidūrė Elektrėnų savivaldybėje prie Monio (Daugirdiškių) ežero nusprendęs pažvejoti Aleksandras.

Pamatęs, kad prie ežero atvykę keli vyrai nesumerkė į vandenį meškeres, o įsitraukę prietaisus ėmė elektra užmušinėti žuvis, vyras nusprendė netylėti ir apie brakonierius pranešti tiems, kas privalo juos gaudyti.

Aplinkosaugininkai atsiliepti nesiteikė

Nežinodamas, kam skambinti, jis susuko Bendrojo pagalbos centro telefonu 112. „Atsiliepusi operatorė man pasakė aplinkosaugininkų numerius ir liepė skambinti jais, tačiau niekas neatsiliepė. Dar kartą paskambinau 112, padiktavo dar porą numerių, tačiau tik paskutiniuoju jų pavyko prisiskambinti“, - portalui lrytas.lt pasakojo Aleksandras.

Tačiau ir ketvirtuoju turimu numeriu, pasak vyro, atsiliepęs neprisistatęs aplinkosaugininkas nebuvo kalbus. Išgirdęs, kad brakonieriai siautėję netoli Elektrėnų, jis pareiškė, kad čia ne jo apylinkės ir patarė dar kartą skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą.

„Paskambinau dar kartą, tačiau ir jie tik skėsčioja rankomis: ką mes galime padaryti, jei aplinkosaugininkai nenori dirbti“, - kalbėjo vyras.

Veikia gerai organizuota gauja

Pasak Aleksandro, jo matyti, taip vadinamieji, „elektrikai“, greičiausiai ežerus aplink Elekrėnus siaubia jau ne pirmą kartą, nes yra gerai organizuoti – prie ežero atvyko net trimis automobiliais bei motoroleriu.

Kol vieni „žvejojo“, du automobiliai užblokavo įvažiavimus prie ežero, o trečiosios mašinos vairuotojas ir motoroleriu atvažiavęs vyras vis važinėjo aplinkui stebėdami, ar neatvyksta kas nors, galintis sutrukdyti jų „darbui“.

„Man labai įdomu, ką man daryti, jei dar kartą pamatyčiau tuos brakonierius ir, kur kreiptis, kad juos kas nors sulaikytų?“, - klausia Aleksandras.

Kalbėjo per daug entuziastingai

„Mes turime sutartį su aplinkosaugininkais ir sulaukę skambučių apie pamatytus brakonierius, iškart juos informuojame“, - teigė Bendrojo pagalbos centro direktorius Jūris Targonskas.

Paklaustas, ar tai buvo padaryta ir sulaukus Aleksandro skambučio, BPC vadovas atsakyti negalėjo ir pažadėjo perskambinti, kai perklausys telefoninių pokalbių įrašus.

„Taip, toks asmuo skambino, bet jis tik prašė aplinkosaugininkų telefonų numerių, kuriais būtų galima pranešti apie brakonierius. Skambino kartą, po to antrą, jam padiktavo dar numerių, trečią kartą paskambinęs, kad aplinkosaugininkai su juo nebendrauja, bet mes negalime nurodyti jiems bendrauti su skambinančiuoju“, - BPC operatoriaus pokalbius su Aleksandru perpasakojo J.Targonskas.

Paklaustas, kodėl operatorė pati nepaskambino aplinkosaugininkams, BPC vadovas atsakė, jog Aleksandras to esą neprašė: „Nebuvo tokio prašymo, žmogus prašė tik numerių, juos jam ir pasakė, matyt, pats norėjo pranešti, labai jau entuziastingai kalbėjo“.

Pagal Aleksandro padiktuotų keturių telefonų numerių, portalui lrytas.lt pavyko nustatyti trijų jų savininkus. Tai tarnybiniai Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininko Sigito Mikėno, vyriausiojo specialisto Rimanto Vaisiūno ir vyresniojo specialisto Egidijaus Kirkliausko mobiliųjų telefonų numeriai.

Pasak Aleksandro, E.Kirkliauskas buvo vienintelis tą vakarą atsiliepęs į jo skambutį.

„Kodėl inspektoriai ignoruoja skambučius?“, - paklausėme Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus Ričardo Lazarevičiaus.

- Aš nežinau, kuris tą vakarą budėjo.

- Kada galėsite sužinoti?

- Dabar esu ne darbe ir nežinau, ar šiandien (penktadienį – Red.) jau spėsiu grįžti.

- Kada jums paskambinti?

- Pirmadienį.

- Gerai, paskambinsiu pirmadienį.

- Bet kam jums skambinti, jei sako, kad skambino į 112, jie turi tuos mūsų budinčių numerius ir turėjo pranešti. Skambinkite į 112.

- Į 112 aš jau skambinau, dabar norėčiau jūsų komentaro.

- Jūs jį jau gavote, 112 turi pilną informaciją kam reikia skambinti ir tie iškart reaguoja.

- Bet šįkart 112 neskambino, bet padiktavo jūsų darbuotojų telefonų numerius.

- Aš nežinau, kam tie numeriai priklauso.

- S.Mikėnui, R.Vaisiūnui, E.Kirkliauskui.

- Bet aš nežinau, ar jie budėjo. Jūs išvardinote trijų viršininkų numerius.

- Kiek matau tik vienas numeris priklauso viršininkui.

- Reikia skambinti 112 ir jie praneš, kam reikia.

- Palaukite, jei žmogus turi jūsų darbuotojų numerius ir nori pranešti apie daromą nusikaltimą aplinkosaugininkams tiesiogiai, jūs į jo skambutį nereaguosite?

- Aš jau kelintą kartą sakau: reikia skambinti 112.

- Pamirškime tą 112, jei aš matau, kad yra daromas nusikaltimas ir turiu jūsų budinčių aplinkosaugininkų telefonų numerius ir skambinu tiesiogiai jiems, jie ką, į mano pranešimą nereaguos?

- Reikia skambinti 112, jie žino, kas tuo metu budi. Pas mus yra trys pamainos, aš nežinau, kas tuo metu budėjo.

- Bet jei noriu kalbėtis su aplinkosaugininkais, o ne su BPC?

- O iš kur jūs gavote mūsų inspektorių numerius?

- Šiuo atveju davė 112.

- Jie neturi teisės duoti jokių numerių.

- Bet davė.

- Aš jums dar kartą sakau, skambinkite 112.

- Supratau, ačiū už informaciją.

Pagal Lrytas.lt informaciją

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea