Orai Vilnius

Šventosios uostas 2011-07-10

zvejai_einaSveiki, mielieji portalo zvejams.lt naršytojai,

Turėdamas laiko, šiandien, apsilankiau Šventosios uoste, kad pasižiūrėti kas, kam, ant ko ir  kaip kimba ir jums apie tai pranešti. Šiandien kimba linksmiau nei praeitą kartą. Kibo ešeriukai (ne 3 vienetai į degtuko dėžutę, bet kiek tai ūgtelėję), gražios didelės raudės, mažieji karšiai. Juos su plūdinėmis ir dugninėmis meškerėmis žvejojo vidinėje uosto dalyje nuo kranto. Kai kas gyrėsi, kad ryte sugavo karosų ir kelis lynus. Masalas – sliekas kartu su musės lerva. Ant pašarų, matytieji žvejai taupė, tad tik viena ponia į vandenį sumetė indelį konservuotų kukurūzų. Kiek pati sakė, mažai tai padėjo. Žvejojo aktyviai, nuolatos persimesdami masalą.

Senajame Šventosios uoste, palei krantą šokinėjo mailiaus pulkai. Matėsi, kad jį nuolatos gainioja mažieji ešeriai. Numanome, kad jais pasmaguriauti atplaukė ir karšiai. Tai parodė, kad visi sugauti karšiokai, netoli kranto. Gal du – trys metrai nuo jo. Gylis čia nedidelis. Daugiausia iki dviejų metrų.

zvejai_megejaiTies įplaukos kanalu, žvejų rezultatai niūresni. Vienas kitas timtelėjimas... ir rezultatas nulis. Ir čia masalas sliekas. Pašarų nulis. Žvejojam su dugnine.

Nuo senojo molo žvejai traukė nedidukes plekšnės, grundulus („byčiokus“). Buvo sugautų ir gyvavedžių vėgėlių. Masalas - krevetės iš prekybos centro. Kažkas bandė porciją, slieką, bet geriausiai pasiteisina, kol kas krevetė.

Šventosios uosto įplaukos kanalas vis dar užpiltas smėliu.  Aplinkui įplaukos kanalą vis dar stūkso smėlio pylimai. Į jūrą įsikišęs pylimas gerokai paplautas ir aplinkui jį susidarė graži smėlio juosta. Kai kas net ja bandė pravažiuoti su automobiliu. Žmonės mėgsta riziką. Kartais net per daug.  Žmonių srautas šio pylimu link jūros milžiniškas. Realiai, vaikščioti ant jo yra labai pavojinga. Jūra ir toliau plauna pylimo apačią ir smėlis didžiuliais glėbiais grįžta atgal į ją.

Kol kas broliukai latviai iš įmonės BGS nesirodo ir savo klaidos netaiso. Tai visi plaukiantys į jūrą su valtimis turi vargti, kad praplaukti per įplaukos kanalą.

gaudomKad prisiminti šio pylimo istoriją. Šis į jūrą įsikišęs pylimas, anot jūrų direkcijos vadovybės, buvo pagal projektą, pagrįstą mokslininkų skaičiavimais, formuojamas iš uosto akvatorijoje ir įplaukos kanale kasamo grunto. Šio pylimo paskirtis - apsaugoti uostą nuo smėlio. Bet dabar, gavosi atvirkščiai. Kadangi rangovas Latvijos įmonė BGS, nesilaikydamas techninės užduoties sprendinių, į šį pylimą supylė per didelį kiekį grunto, perteklinis grunto kiekis, papūtus stipresniam vėjui, nuslinko į farvaterį. Šventosios uosto vartų įplaukos kanalas pilnai užsipildė smėliu.

Tad tiek žinių iš Šventosios ...

 

senasis_uostas

plude

puskarsis

puskarsis1

kelias_link_juros

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea