Orai Vilnius

Šventosios uostas 2011-07-03

zvejai_ant_moloSveiki, mielieji portalo zvejams.lt naršytojai,

Apsilankiau Šventosios uoste, kad pasižiūrėti kas, kam, ant ko ir  kaip kimba. Šiandien kimba vienas kitas ešeriukas (3 vienetai į degtuko dėžutę). Juos su plūdinėmis ir dugninėmis meškerėmis žvejojo vidinėje uosto dalyje nuo kranto. Žvejai traukė ir nedidukes plekšnės. Plekšnes, kaip įprasta sėmė nuo senojo molo. Masalas - krevetės iš prekybos centro. Kažkas bandė porciją, slieką, bet krevetė, šiandien tas, ko nori plekšnė. Kibo vienas kitas grundulas. Bet tik vienas kitas. Palei uosto įplaukos kanalą vaikščiojo keletas spiningautojų. Jie bandė tiek vartykles, tiek ir gumą. Rezultatas – apskritas nulis. Žinoma, tie kas pastatė dugnines, kartu su gaspadinėmis nepraleido progos ir pasideginti.

 

Pamatęs uoste pasikeitimus, buvau labai nustebęs. Aplinkui įplaukos kanalą stūkso smėlio pylimai. Net sunku įsivaizduoti, kiek čia buvo supilta smėlio. Kalnai, kalnai, kalnai.  Nesvarbu, kad uosto direkcija pastatė ženklus, kad uosto teritorijoje vaikščioti draudžiama, bet ne tik vaikščioja, bet ir dviračiais varinėja. Žmonių srautas milžiniškas pirmyn, atgal juda ant ką tik iškepto pylimo. Bet realiai, vaikščioti ant jo yra labai pavojinga. Jūra plauna pylimo apačią ir smėlis didžiuliais glėbiais grįžta atgal į ją. Paplauti abu šonai. Manau už kokios savaitės, jau pusė pylimo bus jūroje... Žiūrėkite nuotraukas ir patys įvertinkite.

Smelio_kalnaiŠis į jūrą įsikišęs pylimas, anot jūrų direkcijos vadovybės, buvo pagal projektą, pagrįstą mokslininkų skaičiavimais, formuojamas iš uosto akvatorijoje ir įplaukos kanale kasamo grunto. Šio pylimo paskirtis - apsaugoti uostą nuo smėlio. Bet dabar, gavosi atvirkščiai. Kadangi rangovas Latvijos įmonė BGS, nesilaikydamas techninės užduoties sprendinių, į šį pylimą supylė per didelį kiekį grunto, perteklinis grunto kiekis, papūtus stipresniam vėjui, nuslinko į farvaterį. Šventosios uosto vartų įplaukos kanalas pilnai užsipildė smėliu. Dabar žmonės pereina iš vienos pusės į kitą. Giliausioje vietoje gylis vos siekia 40 cm. Kas bandė su gumine valtim ir varikliu praplaukti į jūrą, tai ties vartais, variklį turėjo atversti, kitaip siekė dugną.

uosto_vartai1Manau, darant uosto gilinimo darbus, labai nukentėjo senasis Šventosios molas. Jis jau toks varganas liko, kad ant jo lipti esant net ne dideliam bangavimui yra labai pavojinga. Senąjį molą aptūpę žvejai. Tarp akmenų įspraudę savuosius „botagus“ ir kirkina Neptūno pilietes. Ant molo tiek žvejų, gal, kad oras, šiandien, Šventojoje buvo puikus. Bangos labai žemos. Gal kiek per daug vietomis, saulė kepino. Norėjosi šešėlio ir gaivaus vėjo gūsio.

Pačiame Šventosios uoste pirsas padarytas gražiai. Vietų daug. Pastatytos elektros, vandens kolonėlės. Ar tai padaryta kokybiškai, nevertinu, nes neturiu tam kompetencijos.

Tad tiek žinių iš Šventosios uosto.

zvejai

zvejai1

Spiningauja

Sventosiso_molas1

Sventosios_molas

Sventosios_molas2

sventosios.uostas

Pavojinga_ketera

Sventosios_uosto_vartai

Sventosios_pirsas

Sventosios_pirsas1

Kolonele2

Kolonele

Kolonele1

 

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea