Orai Vilnius

Kam dirba Mėgėjiškos žūklės taryba ?

Užklausus buvusius ir esamus MŽPT tarybos narius dėl Vido Vilčinsko Peticijos, kuria jis siekia, kad žvejojant Baltijos jūroje meškere per žūklę pagaunamas žuvies kiekis išvis neturėtų būti limituojamas, redakcija gavo buvusio MŽPT tarybos nario Albino Daubaro laišką. 

Nežvejoju jūroje, todėl nieko nekalbėsiu apie menkių kvotas mėgėjams ar verslininkams - nekompetentingas.

 Bet  keletas  šiuo metu portale publikuotų straipsnių pažadino prisiminimus apie laikotarpį praleistą MŽPT, šioje, mėgėjiškos žūklės plėtrą  turėjusioje skatinti, visuomeninėje  struktūroje.

daubaras-ir-karpis

O prisiminimai, deja, susiję tik su nusivylimais: chaotiški posėdžiai, kada pirmininkas visiškai nevaldo situacijos, daugelio narių rūpinimasis tik savo meškeriojimo būdo protegavimu, kai kurių ichtiologų, postringaujančių apie verslininkų tinklų naudą vidaus vandenų ekosistemai, demagogija, na ir nepakeičiamasis pirmininkas Antanas Kontautas, kuris vienokiu ar kitokiu būdu , iš kišenės, iš rankovės ar iš skrybelės , vis ištraukiančio argumentų apie (sic!) žvejų mėgėjų besaikį godumą ir (sic!) sunkią verslininkų žvejų  dalią.

Ir net tuo metu, kada Premjeru buvo mėgėjams palankus ponas G. Kirkilas, posėdžio pas jį metu ponas Kontautas bandė "stumti" nuomonę, kad MŽPT yra prieš  visišką verslinės žvejybos uždraudimą.  O  tada juk turėjome istorinį šansą  visiems laikams  uždrausti šitą ekstensyvų ir barbarišką mūsų gamtos turtų  eksploatavimo būdą... 

Taigi, jei ne tokie  šios organizacijos pseudo lyderiai, dabar jau  būtume užmiršę vaizdus, kada žuvis nuo ežerų pakrančių ar ledo vežama sunkvežimiais. Premjeras už verslinės uždraudimą, mėgėjai , atstovaujami  MŽPT - prieš!  Ką gali tokioje situacijoje vyriausybė? Ogi nieko !

Štai čia ir  kyla klausimas ar  mes, meškeriotojai, turime pilnaverčius atstovus  tame MŽPT?  Protestuodamas prieš neveiklumą arba veiklą oponentų naudai prieš keletą metų išėjau iš šios tarybos.

Praėjus keletai metų dirstelėjau į AM svetainėje publikuojamą tuomet paskutinį MŽTP protokolą , ir ką jūs manote?  Ogi vienas iš nutarimų - siūlymas įvesti kažkokius ten apribojimus mėgėjams , kitas - pritarti verslininkų prašymui leisti kažkur kažką išplėsti...

Taigi liūdnos mišios, ponai žvejai mėgėjai.

Buvęs MŽPT narys Albinas Daubaras

Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su publikacijų autorių nuomonėmis

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea