Orai Vilnius

Antakmenių ežeras (Trakų raj.)

antakmeniai400x300 titasEžeras išsidriekęs Trakų rajone, netoli nuo Aukštadvario, apjuostas kalvoto reljefo. Apylinkėse nemažai riedulių, krantai statūs, pakylantys iki 18 metrų virš vandens horizonto, apaugę medžiais bei daug kur šaltiniuoti. Ežere gausų pusiasalių ir įlankų. Šiaurinėje pakrantėje įteka du upeliai, o iš rytinės išteka upelis, netoliese įsiliejanti antis į gretimai tyvuliuojančios Mošios vandenis. Antakmenių ežero plotas – 78 ha, vidutinis gylis – 5,83 m, giliausia vieta – 12,5 m, plotis iki 0,7 km, kranto linijos ilgis – 6,55 km.

Ežero atabradai gana platus ir smėlėti, giliau smėlį keičia dumblingas sluoksnis. Įlankos užžėlusios nendrėmis ir meldais. Nendrynų yra ir apie salą apie 1ha dydžio, ties kuria verta paplaukioti ir pasvaidyti blizgę. Tikimybė, kad užkibs lydeka,tikrai didelė. Nereikia pamiršti ir įlankų, į kurias įplaukę galite tyliai pasėdėti valtelėje prie nendrių ir palaukti, kol užkibs didžiulė kuoja.

Žuvų rušių įvairovė šiame ežere nėra gausi. Be jau minėtų lydekų ir kuojų, sužvejoti galite ešerių, raudžių, karosų, pūgžlių, aukšlių. Nedaug žuvų dar nereiškia, kad ežeras yra prastas. Žuvų jame tikrai yra. Be to, bet kuriame pratakiame ežere visuomet gali sužvejoti ką nors netikėto, pavyzdžiui, meknę, šapalą arba ungurį.

Prie ežero geriausia privažiuoti nuo Vievio pasukus Aukštadvario kryptimi. Pralėkę Semeliškes, privažiuojame Čižiūnus, ties kuriais ir driekiasi Antakmenių ežeras.

Ežeras yra Aukštadvario regioninio parko teritorijoje, todėl tinkamai pasirinkite vietą stovyklavietei. Daugiau informacijos apie Antakmenius mielai suteiks Medžiotojų ir žvejų draugijos Trakų rajono skyriaus darbuotojai tel. (8 528)53174. Draugijos skyrius įsikūręs Trakuose, Birutės gatvėje. Informacijos geriausia teirautis antradieniais ir penktadieniais.

Kai žuvys prastai kimba, patartume aplankyti Mosią, Skrebį ir žuvingąjį Krunio ežerą.

Nori redaguoti informaciją - rašyk mums 

Ežero baltimetrinis planas 

antakmeniai titas

antakmeniai2 titas

antakmeniai3 titas

antakmeniai4 titas

antakmeniai5 titas

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea