Orai Vilnius

Baluošas (Ignalinos raj.)

Baluoas titasBaluošo ežeras telkšo Ignalinos rajone. Ežero plotas – 427,3 ha, ilgis – 4,6 km, didžiausias plotis – 1,45 km, kranto linijos ilgis – 14,7 km, giliausia vieta – 33,1 m. Ežero vandens tūris – 43 991 000 m . Baluošą iš visų pusių supa miškai, jo forma netaisyklinga, pakrantė labai vingiuota su gražiais ir patogiais atabradais. Ežero kilmė sudėtinga, jo dubenį sudaro dvi lygiagrečios rinos, perskirtos povandeninio gūbrio, dėl to ežero dugnas labai nelygus, didžiausios gelmės yra šiauriniame krante. 19-23 metrų duobės kaitaliojasi su povandeniniais sėkliais, kur iH aukščiausias taškas yra 5-7 m gylyje. Toks pat dugno reljefas, tik su mažesniu, 9-15 m gyliu, ir pietinėje ežero dalyje, rytinės ežero dalies dugno reljefas lygesnis. 

Ežerą patogu pasiekti važiuojant iš Ignalinos per Vaišniūnus, Suminus iki Strazdų (didžiuoju žiedu) arba per Vaišniūnus, Trainiškį (mažuoju žiedu) bei iš Utenos važiuojant per Tauragnus, Kirdeikius, Ginučius. Daugelį ežero vietų
galima pasiekti važiuojant miško keliukais. Plaukiant valtele, galimi du maršrutai: 1) iš Lūšių per Dringį, Baluošą, Uteną iki Ziežulnio, 2) iš Lūšių per Asalnus, Linkmeną, Asėką, Sravinaitį, Baluošykštį iki Baluošo. Centrinėje parko dalyje telkšantys ežerai jungiasi tarpusavyje upeliais, protakomis, todėl labai patogūs vandens turizmui.

Žuvingą ežerą mėgsta meškeriotojai, kurie gausiai čia lankosi ir vasarą, ir žiemą. Vyrauja karpinės žuvys – kuojos, raudės, karšiai, sugaunama lynų, karosų, plakių, rečiau šapalų. Nemažai ežere seliavų, stintelių, lydekų ir ešerių. Gana daug (palyginti su kitais ežerais) ungurių ir vėgėlių. Ežero krantai vietomis užžėlę meldais ir nendrėmis, patogu plaukti valtele ir žūklauti nuo kranto. Geriausios žuklavietės, gausios įlankos ir įlankėlės, povandeniniai sėkliai šalia ežero salų, kur maisto ieško stambūs karšiai ir ešeriai.Eežeras garsėja ir stambiais (iki 3 kg) lynais, karosais.

Baluoas2 titas

Baluoas3 titas

baluosas4 titas

 

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea