Orai Vilnius

Alnis (Molėtų raj.)

alnio-ezeras tito-400x300Alnis - ežeras Molėtų rajone, į šiaurės rytus nuo Stir-nių. Iš visų pusių jį juosia pušynai, jo krantai kalvoti, sausi ir smėlėti. Vakarinėje ežero dalyje yra dvi užankančios akys, o netoli jų išteka Alne, vandens perteklių atiduodanti Asetui. Ežero ilgis - beveik 4 km, didžiausias plotis 0,5km, plotas - 109 ha, didžiausias gylis - 22 m, vidutinis - 5,9 m. Alnio viduryje yra didoka sala, už jos į rytus nuo siauriausios dalies plyti giliausias duburys. Apskritai ežero dugnas, ypač vakarinėje dalyje, duobėtas. Vandens skaidrumas iki 7 m. Labiausiai užžėlusi vakarinė dalis ir įlanka prie salos. Ežere gyvena ešeriai, karosai, kuojos, lydekos, lynai, plakiai, raudės, šamai. Alnyje įdomiausia spiningautojui, nes jam gausų lydekų, stambių ešerių, o jei laimė nusišypsos, gali užkibti ir ilgaūsis šamas.

Žūklaujančiam plūdine neleis nuobodžiauti stambios kuojos, karosai ir lynai. Alnis yra neišnuomotinų vandens telkinių sąraše ir leidimus žūklei galima nusipirkti šiuo adresu. Prie ežero nėra didesnių gyvenviečių, tik kelios privačios vilos. Apsistoti galima stovyklavietėse ant ežero kranto. Artimiausi kaimai - Šnieriškės, Kraujeliai, Žičkai. Šnieriškėse yra parduotuvė, kavinė.

Šiame ežere visiškai nėra karšių. Prie salos gana gausu pugžlių. Vienas iš anksčiausiai pasidengiančiu ledu ežerų, pasitaiko puikių ešerių ant pirmaledžio. Ledas ilgai laikosi, ypač vakarinėje pakrantėje už salos. Privažiuojama iš kelių pusių: per Šnieriškių kaimą prie salos ir šiaurinį galą, nuo trasos Molėtai Ignalina posūkis 1 km prieš Laukagalį, kairėje nuo molėtų padarytas rimtas kirtimas, posūkio į stovyklavietę ženklas. Privažiuojamas pietinis ežero galas ties vienintele legalia stovyklaviete. Galima privažiuoti per Kraujelių kaimą į vakarinį pakraštį. Alnio ežere taip pat yra didelių vežių.

2012 Buvo įžuvintas paaugintais lydekų jaunikliais.

Ež. Alnis batimetrinis žemėlapis.

Nori redaguoti informaciją - rašyk mums

alnio-ezeras tito

alnio-ezeras4 tito

alnio-ezeras2 tito 

alnio-ezeras3 tito

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea