Orai Vilnius

Spiningautojams

lydeka.1.1
Lydekų žūklei pakanka 0,15-0,30 mm storio valo, išlaikančio 5-8 kg svorį. Tokiu valu gerai sureguliuoti spiningu galima kovoti su dvigubai daugiau sveriančia lydeka.
Gaudant švariuose sekliose vandenyse saulėtą dieną, blizgę reikia vesti taip, kad saulės spinduliai ją apšviestų iš šono.
Dažnai spiningaujant viename telkinyje dera gerai įsidėmėti tas vietas, kuriose buvo sugautos lydekos ir po kiek laiko jas vėl patikrinti – tikrai grobio toje vietoje tykos jau kita dantytoji, mat jos labai gerai užima medžioklei patogias vietas.
Vobleriai yra kur kas įvairesnio veikimo nei blizgės ir jais greičiau galima suvilioti dantytąsias. Ypač patogūs jie sekliuose vandenyse. Gaudant vobleriais reikia saugotis jo aštrių kabliukų, o vobleriui artėjant prie vandens paviršiaus, ypač giluminiam, reikia sulėtinti traukimo greitį, nes, priešingu atveju, šaute iššaus iš vandens tiesiai į veidą.
Renkantis voblerį lydekoms, nereikia labaižavėtis išgražinimu – daugiau dėmesio reikia skirti įrankio darbui, įrankio judėjimo aplintudei, braižui, kuris turi būti panašus į žuvies judesius. Apie įrankio pasinėrimo pobūdį galima spręsti iš liežuvėlio palinkimo kampo – kuo didesnis, tuo sekliau plauks traukiamas vobleris (ir – atvirkščiai).
Pataria mėgėjiškos ir sportinės žūklės meistras Ričardas Adamonis
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea