Orai Vilnius

Kaip teisingai pririšti voblerį ?

Kai plėšrūnės aktyvios, tai daugeliu atveju, joms giliai dzin kaip jūs pririšite savo masalą. Ji vis tiek atakuos jį. Bet, kai kibimas menkas, žuvis neaktyvi, net mažiausios smulkmenos bus ypač svarbios tokioje žūklėje. Čia ir valo storis ir ar su pavadėliu gaudote gali lemti sėkmę arba ne. Esant silpnam aktyvumui, pažengę žvejai dažnai siūlo voblerį rišti tiesiai prie pagrindinio valo. Vobleris pririštas laisvame mazge judės taip, kaip gamintojas buvo numatęs. Pavadėlio kietumas ir pavadėlio svoris neturės jokios įtakos masalo žaidimui.

Tokio pririšimo yra ir didelis minusas. Užkibus rimtesnei lydekai, didelį tikimybė, kad vobleris liks dovanų jai. Kadangi lydekos su savo dantimis drąsiai gali nukasti valą. Reikia įvertinti žūklės vietą - ar tikrai gali jūsų masalą atakuoti didesnė lydeka ?

Mazgas „Tvirta kilpa“

Darome paprasčiausią mazgą, maždaug 15 cm nuo valo pabaigos krašto ir neužtraukiant kilpos, prakišame valą per voblerio kilputę.

96

Toliau prakišame valo galą per neužtrauktą kilpą.

97

Dabar galime surišti paprastą įprastą mazgą. Patraukus už pagrindinio valo užtraukiame mūsų paprastą mazgą. Traukiant atsargiai už valo galo, reikia sutrauktu abu mazgus į krūvą. Turi susidaryti apie 1 cm diametro kilpą nuo voblerio laikiklio iki mazgo, kad vobleris galėtų judėti laisvai.

98

Dabar reikia užfiksuotu mūsų paprastą mazgą. Tam mes turime padaryti dar vieną mazgą.

99

Užtraukus paskutinį mazgą, traukiant valo galą, pritraukite mazgą iki kitų mazgų. Likutį valo nukirpkite, palikdami 3 mm uodegėlę.

100

Mazgas „Rapala“

Tai patikimas firminis mazgas, kuris leidžia masalui būti laisvoje kilpoje ir netrukdyti jam gražiai dirbti. Mazgo rišimo pradžiai kaip ir rišant Tvirtą mazgą.

106

Rišame paprastą mazgą nuo valo krašto 15 – 20 cm ir prakišame valo galą per voblerio laikiklio kilpą.

107

Taip pat prakišame valo galą per neužtrauktą mazgo kilpą.

108

Dabar prasideda skirtumas. Apvyniojame valo kraštą keletą sykių ant pagrindinio valo. Suformuojame reikiamo dydžio kilpą vobleriui, patraukiant už pagrindinio valo.

Kai apsuksime valo galą ant pagrindinio valo 4-5 kartus, valo galą reikia dar kart prakišti per pirmąjį mazgą dar kart.

109

Dabar reikia tolygiai traukiant pagrindinį valą ir valo galą užtraukti mazgus.

110

Lieka tik nukirpti likusį valo galą, paliekant galiuką ne ilgesnį nei 2-3 mm.

111

Viskas mazgai gatavi. Primename dar kart, kad pririšus voblerį prie pagrindinio valo be pavadėlio, jūs gausite daug geresni voblerio darbą, bet tuo pačiu padidinsite ir galimybę prarasti masalą, jei atakuos tinkamo dydžio plėšrūnė. Jei vandens telkinyje dominuoja ešeriai, starkiai, tai toks pririšimas yra saugus jūsų viliokliui. 

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea