Orai Vilnius

Valai pavadėliams

Pavadelis

Ilgus metus gaudydamas fideriu padariau išvadą- negalima taupyti perkant valą pavadėliams. Išbandęs ne vieną dešimtį valų pavadėliams, aš pasirinkau gamintojus iš Japan. Turiu pastebėti, kad japonai, skirtingai nuo europiečių, visada tiksliai nurodo valo stiprumo charakteristikas.Štai mano valų pavadėliams fideriui lyderiai:

 

Toray Chosey

Neperseniausiai pradėjau naudoti šį monovalą. Jis skaidrus,vidutinio tamprumo, pasižymi geromis antidilymo savybėmis, gerai laiko mazgus. Ypatingai patiko šis valas gaudant „šiukšlingose“ dugno vietose ir ten, kur daug geldelių.Negaliu teigti, kad valas nesideformuoja.Bet faktas yra tai, kad jis gerai išlaiko sunkias sąlygas.

 

 

Toray Premium

Pavadelis1

Puikus japoniškas FC valas pavadėliams,pasižymintis pagerintomis stiprumo savybėmis. Manau , kad šis valas sudomins tuos, kurie gaudo lengvais įrankiais. Valas skaidrus, kietas, mažai  tamprus, bet mazgus laiko gerai. Naudoju šį valą, kai gaudau atstumu 7 - 15 m. Pagrindinis valas- monovalas 0,14 - 0,16 mm. ,o pavadėliams (ilgis 20 – 30 cm.) naudoju šį FC. Kuojas, puskaršius, šapaliukus traukiu nenaudodamas graibšto, pasikliaudamas šiais pavadėliais. Valas Toray Premium neturi atminties, todėl pavadėlius galima naudoti ne vieną kartą.

YGK FJ Super

Pavadelis2

Tai puikus valas, parduodamas ekonominėje pakuotėje po 100 m. Šviesiai pilkos spalvos, vidutinio tamprumo mono valas, kurį naudoju gaudant aktyvią ir nebaikščią žuvį. Užmetimo nuotolis apie 50m.Tais atvejais svarbiau yra valo stiprumas, nei jo skaidrumas. Gaudau įvairaus dydžio kuojas, puskaršius ir karšius bei karosus. Manau,kad būtent šioms žuvims gaudyti tinka šis valas pavadėliams.Pavadėlių ilgiai: 40 – 80 cm.

YGK DMV

Pavadelis3

Elitinis nailono valas, padengtas fluorkarbonu. Skaidrus, vandenyje nematomas, tamprus, gerai laiko mazgus. YGK DMV- ištikimas mano pagalbininkas gaudant sunkiomis sąlygomis žiemą ir ankstyvą pavasarį, kai žuvis yra atsargi, o taip pat traukiant stambų karšį. Naudojant pavadėlį iš šio valo, kabliukas ir masalas atrodo labai natūraliai, lyg valo visai nebūtų. Pavadėlius darau ilgus (1 – 1,5 m,). Su tokiu tokiu pavadėliu masalas lėtai krenta į dugną, o srovėje- ilgai sklendžia virš dugno. Gaudau tiek artimais, tiek tolimais nuotoliais. Kaip pagrindinį valą drąsiai naudoju pintuką arba nesitampantį mono valą. Dėka gero pavadėlio elastingumo ir tamprumo, plonas nailonas puikiai amortizuoja žuvies smūgius. Savo didžiausias kuojas ir karšius pagavau naudodamas šio valo pavadėlius. Tiesa, šis valas kainuoja ne pigiai, bet viskas su kaupu atsiperka.

Visus pavadėlius rišu namuose, atidžiai patikrindamas mazgus ir kilpas.Pavadėlių saugojimui naudoju didelį konteinerį, kuriame galima laikyti ilgus 1 – 1,5 m. ilgio pavadėlius.

Pavadelis4

Ploni pavadėliai,miniatiūriniai kabliukai turi būti saugomi komfortabiliai ir patogūs paėmimui ir saugojimui.

Dmitrij Zubkov

Rybalka na Rusi 2010.04.

Straipsnis iš fideris.lt


viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea