Orai Vilnius

Peledė (Coregonus peled, Gmelin, 1788)

pelede Į syką panaši žuvis, tačiau kūnas aukštesnis nei syko, iš šonų - plokščias. Nugara tamsi, šonai tamsiai sidabriški. Ant galvos ir nugaros peleko yra nedidelių tamsių dėmelių. Tarp nugaros ir uodegos peleko yra mažas riebalinis pelekėlis. Nugaros ir uodegos pelekai tamsiai pilki, analinis, pilvo ir krūtinės pelekai pilkšvi, jų kraštai patamsėję. Žvynai vidutinio didumo. Galva maža, žiotys galinės.

Paplitusios Šiaurės Ledjūrio baseino upėse ir ežeruose nuo Mazenės iki Kolymos. Gyvena dideliais tuntais. Labiau mėgsta ramius, stovinčius vandenis, gyvena ežeruose. Skirtingai negu kitos sykinės žuvys, jos gali gyventi sekliuose ežeruose ir tvenkiniuose, kur deguonies koncentracija vandenyje yra žymiai mažesnė.

Peledės užauga iki 55-60 cm ilgio ir 4-5 kg svorio, bet dažniausiai sugaunamos 0,3-0,5 kg svorio. Auga greitai. Subręsta 2-3 m. Neršia gruodžio mėnesį upėse, rečiau ežeruose.

Lietuvoje šios žuvys natūraliai nesiveisia, bet veisiamos žuvivaisos įmonėse. Peledės yra saugomos pagal Berno konvenciją.

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea