Orai Vilnius

Menkė (Gadus morhua callarias) 1758m.

Gadus morhua callarias TitoMenkės nemaža galva bei kaulėta burna, išvaizada panaši į šapalo kūnas apvalus verpstės formos, šiek tiek aukštesnis ir plokštesnis lyginant su šapalu. Galva siauresnė ir trumpesnė. Nugara tamsiai melsva su žalsvu atspalviu, šonai pilkšvai sidabriški su gelsvu atspalviu, pilvas sidabro spalvos. Žvynai smulkūs, nugarinis ir uodeginis pelekai pilki, krūtininiai, pilvo ir analinis raudoni. Akys žalsvai gelsvos, su tamsia dėmele viršutinėje dalyje. 

Menkės spalvos gali būti šviesiai geltonos/rudos, smėlio, pilkai geltonos ir žalsvos, kai vandens telkinys žolėtas, rausvos – kai dugnas akmenuotas. Kai kurios žuvys yra maskuojančios (“kamofliaž”) spalvos, sunku jas atskirti arti dugno. Kūno linija yra balsva, pilvas baltas.

Žvejojant nuo kranto, sekliuose vandenyse, dažniausiai pagaunamos nedidelės menkės, tačiau galima pagauti menkių sveriančių iki 7kg, ypač retais atvejais - 9kg. Giliuose vandenyse duobėse, pasitaiko 12+kg egzempliorių. Žvejojant nuo kranto ir iš laivo, vidutinė žuvies masė yra 0.5kg ir 1.5kg atitinkamai.Maksimalūs užfiksuoti dydžiai: ilgis - 200cm; svoris – 96kg; amžius – 25metai.

Nuo sausio mėn. iki kovo pab. yra žemiausia vandens temperatūra jūroje. Patelė gali padėti 5,000,000 kiaušinėlių kiekvienais metais. Taigi menkių jaunikliai atsiranda  anksti pavasarį ir pirmais metais užauga 10-15 cm. Antrais metais jų dydis yra  30-40cm ir sveria ~0.7 kg. Ypač geras augimas trečiaisiais metais: jos sveria 1.5 – 2.5kg ir apie 20% iš jų jau yra subrendusios. Dauguma žuvų subręsta ketvirtaisiais metais, kai sveria 3-4.5kg. Menkė priauga apie 1.8kg per metus, yra atvejų, kai priauga dvigubai tiek.

Menkės tai pat Labai mėgsta smėlėtą, purvo ir smėlio mišinio, nelygų, akmenuotą dugną. Smulkesnės menkės aptinkamos didesnių upių žiotyse, kur vanduo dar sūrus. Didesnės menkės labiau mėgsta nelygų dugną, kur suranda daugiau maisto.
Vandens temperatūra, kurioje gyvena: 0-20˚C

Pirmaisiais metais minta zooplanktonu, vėžiagyviais, tačiau netrukus jau minta kirminais, mažomis žuvimis ir t.t. Suaugusi žuvis minta vėžiagyviais, kirminais, didesne žuvimi, tokiom kaip plekšnės, kilkės, mažesnės menkės.

Gadus morhua callarias2 Tito

Gadus morhua callarias3 Tito

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea