Orai Vilnius

Žvejai baltos duonos masalu „nutukina žuvis“

karpis.grynasŽvejai nebegalės masalui naudoti baltos duonos ir kitų baltų miltų kepinių, nes toks maistas nutukina žuvis.

Tokį sprendimą pirmieji šalyje paskelbė vienas iš britų žuvininkystės ūkių, kuriuose galima įmerkti meškerę už tam tikrą mokestį, rašo „The Telegraph“.

Žvejai paraginti žuvis masinti neapdorotų, neskaldytų grūdų duona. Specialistų tvirtinimu, baltoje duonoje trūksta baltymų ir per daug jos prarijusios žuvys apsunksta, tampa mieguistos. Žvejai baltą duoną mėto ir į vandenį, ir mauna ant kabliukų. Didžiojoje Britanijoje toks masalas - populiarus, naudotas šimtmečius ir net minimas žvejo knygoje, išleistoje 1653 metais.

 

 

Bet žvejybos tvenkiniai Hempšyre pabrėžia, kad kai kurie žvejai per vieną žvejybą į vandenį sumeta iki aštuonių kepalų duonos. „Lygiai kaip žmonės, žuvys linkusios apsnūsti, kai persivalgo baltos duonos“, - sakė Grahamas Mabey'us, idėjos autorius.

Jau anksčiau kai kur Didžiojoje Britanijoje uždrausta baltą duoną mėtyti antims. Tuo metu kiti žvejybos ūkiai yra uždraudę tokius neįprastus masalus kaip kačių ėdalas. Tačiau daug žvejų išreiškė dvejones, kad balta duona tikrai kenkia žuvims. „Karpiai laikosi nuo biblinių laikų, todėl greičiausiai išgyvens ir baltą duoną“, - teigė Malcolmas Colleris iš Karpių draugijos. Bet ir jis nurodo, kad per daug priberto vienodo masalo nėra gerai.

Grynas

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea