Orai Vilnius

Šis tas apie menkes

menke Žvejus domina trys dalykai: kiek kainuoja laivas menkių žvejybai, ar kimba menkės ir ant ko jos kimba.

Dėl tam tikrų taisyklių, susijusių su reklama, negaliu įvardyti konkrečių laivų pavadinimų ir nuomos kainų. Bet bendro pobūdžio informacija yra maždaug tokia. Laivų kainos svyruoja nuo 300 iki 1200 Lt, nelygu, kiek laivas gali paimti žvejų, kokios žūklės sąlygos ir t.t.

Laivai

Paprastai savaitgaliui laivelį reikia užsisakyti ne vėliau kaip prieš dvi savaites, dabar menkių gaudymo sezono įkarštyje ažiotažas didelis. Užsakant prieš tokį laiką iškyla kita problema. Baltijos jūra ne kokia prarūgusi 3 hektarų bala, labai gali būti, kad būtent po 2 savaičių bus netinkamas vėjas, per didelės bangos ir dar trisdešimt septynios priežastys, ir jūsų ilgai planuota žvejyba nueis šuniui ant uodegos. Tokiais atvejais galiu tik užjausti, tačiau paprastai su laivų kapitonais galima susitarti ir žvejybą perkelti kitam savaitgaliui. Kapitonai - sušnekami žmonės. Darbo dienomis - paprasčiau. Užsisakyti laivelį galima ir prieš kelias dienas.
Informacijos apie laivus žvejybai geriausia ieškoti arba žūklės parduotuvėse, kur paprastai patys kapitonai pasirūpina palikti savo koordinates, arba internete, tinklalapiuose žvejams, taip pat galima rasti informacijos apie laivų ir įrankų menkėms žvejoti nuomą bei kainas.

Įrankiai

Menkių žūklės įrankius nuomoja kelios žūklės parduotuvės. Paprastai menkinio koto nuomos kaina svyruoja apie 15-20 Lt. Kai kurios parduotuvės, jeigu nuomojate daugiau kotų, prideda ir dėžę su pilkeriais, sistemėlėmis ir kitokia bižuterija. Jeigu nieko nenutraukiate ir dėžę grąžinate su tokiu pat skaičiumi geležėlių - tai jums nieko nekainuoja. Jeigu kokį gelžgalį ir palikote dugne - ne bėda, už tai sumokėsite parduotuvės kaina - ir jokių problemų. Labai naudingas dalykas, kadangi kiek čia jau mes plaukiame tų menkių. O investuoti į kotą, į multiplikatorinę ritę ir kelis kilogramus geležies tam, kad per metus du kartus išplauktumėte gaudyti menkių - brangu. Kukliausiais skaičiavimais, tai sudarytų apie 250-300 Lt. Laivo nuoma čia neįskaičiuota. Nors, žinoma, kiekvieno žvejo teisė rinktis, ar nuomoti įrankius, ar pirkti.

Kibimas

Žuvies kibimas, gerbiami žvejai, - patys suprantat... Nebūsiu originalus, pasakęs, kad žuvis - tai dar sudėtingiau nei merga. Kibs nekibs, - niekas nežino. Ir geriausiems orams esant, ir su geru kapitonu plaukiant pasitaiko, kad nekimba. Šiaip čia reikėtų atsiduoti laivų kapitonų valiai ir patirčiai, kadangi jiems irgi ne tas pats, pagausit jūs ar nepagausit. Laivelių kapitonai turi echolotus, GPS imtuvus ir galų gale savo nuojautą, ir tikrai pasistengs, kad jūs pagautumėt. Elementari komercija.

Praktiniai žvejų pastebėjimai

Spausdiname keletą praktinių žvejų pastebėjimų žvejojant jūroje. Tai subjektyvios žvejų nuomonės, paramstytos jų pastebėjimais, todėl nereikia to priimti kaip nenuginčijamų tiesų. Kiek žvejų - tiek nuomonių...

"Menkės šiandien kibo neblogai. Ir vėl, kaip įprasta, su guminukasi pagauta daugiau žuvies. Galima pastebėti, kad kibimą lemia šiaurės-vakarų vejas. Kitų krypčių vėjas daro neigiamą įtaką."

"Galiu patart vietoj pilkerio rišti 200-300 g galvakablį. Kodėl? Kuo jis geresnis už įprastą pilkerį? Pirma, tai kaina, juk pilkeris kainuoja nuo 15 iki 25 Lt (ir daugiau). Antra, galvakablis greičiau skęsta, į dugną tuo pačiu nuskandina ir sistemą su guminukais, ant kurių pagaunama daugiau žuvies. Žinotina, kad menkė - dugninė žuvis ir griebia masalą, kai jis yra ant dugno. Galvakablis geras ir kai yra stiprus dreifas, nes dėl jo apvalios formos sistema greičiau nuskęsta. Juk suradus tinkamą žvejybai vietą, brangi kiekviena minutė. O kai dreifas stiprus, ir laivą neša greičiau, sistemos nespėja nuskęsti, taip prarandama galimybė pataikyti ten, kur laivo kapitono pastangomis buvo atvestas laivas. Pastebima, kad sustojus laivui ir nedelsiant nuleidus sistemas į dugną, pasiekiama neblogų rezultatų. Taigi kyla klausimas, kodėl tada visi riša pilkerį, jeigu didesnė dalis žuvies yra pagaunama su aukščiau jo surišta sistema?"

"Populiarėjant menkių žvejybai, plečiasi ir siūlomu pilkerių asortimentas. Jokių abejonių, kad lyderis yra "Aisės" gaminamas "Svenskepile" (tegu nesupyksta gamintojai, jei neteisingai parašiau pavadinimą). Sukūrė ji norvegai, pilkeris savo forma praktiškai nesiskiria nuo anksčiau gamintos "Aisės" klumpelės. Šis masalas idealus visomis prasmėmis - ilgaamžis, patvarus (nenusidaužo į akmenis), pagamintas iš nerūdijančio plieno, dėl savo formos skęsdamas vartosi, sklendžia ir sykiu nenusklendžia per toli.

Iš importuojamų pilkerių gera vardą pelnė lenkti banano formos "Ultimate", "Sheakespeare" ir "Zebco" firmų pilkeriai. Dėl tos pačios priežasties - sugebėjimo lengvai sklęsti ir vartytis. Kalbant apie spalva, žvejai vieningai teigia, kad kibiausi yra plieno spalvos pilkeriai."
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea