Orai Vilnius

Jaukinimo vietos parinkimas. Ežerai ir kanalai

JaukaiMeškeriotojui, tūnančiam ant kranto ar sėdinčiam valtyje, visada iškyla klausimas, kurioje vietoje jaukinti ir žvejoti. Norint atsakyti į šį klausimą, reikia žinoti ne tik žuvų įpročius, bet ir pažinti vandens žoles, įvertinti srovę ir panašiai.
Ežerai.
Dauguma žuvų, gyvenančių ežeruose, laikose litoralėje. Augalai žuvis saugo nuo priešų, be to, juose visada gausu maisto. Vandens telkinio augalija iš tiesų daug ką gali pasakyti meškeriotojui, besirenkančiam žūklės ir jaukinimo vietą.
Visada neblogos žūklės vietos yra nendrių linijos pakraštys ar atviro vandens akutė aklinoje nendrių sienoje, plotai, kuriuose matyti plūdenos, plunksnalapės ar lelijos. Verta gerai ištyrinėti dugną, rasti augalų kilimo pabaigą ir švaraus dugno pradžią. Tokiose vietose ir turi būti jaukas. Jauką galima guldyti ir tarp žolių atsiradusiose švaraus dugno akutėse.
Jei ežero vanduo skaidrus, tai turint valtį galima pasižiūrėti, ar žuvys jauką suėda, kiek jauko lieka, kokia turi būti porcija. Geros vietos, kur nusėtas moliuskų kriauklėmis. Ypač praverčia echolotas. Juo galima nustatyti, kur baigiasi status skardis ir dugnas pasidaro plokščias. Tokiose vietose, kartais net ir dideliame gylyje, mėgsta lankytis žuvys. Be abejo, pats dugnas turėtų būti kietas. Jei dugnas dumblėtas, žuvys vengia gilesnių vietų, nes jose gali būti per mažai deguonies.


Viena iš efektyviausių žūklės vietų ežere yra povandeniniai kalneliai. Jei jų viršūnė nėra pernelyg aukštai iškilusi (nemažiau nei 2 m), ten galima jaukinti. Tačiau privilioti didesnes žuvis visada bus daugiau šansų, jei jaukas gulės ant kalnelio skardžio ar net jo papėdėje.
Tokių standartinių patarimų gali būti daug, tačiau viskas juk priklauso ir nuo meškeriotojo galimybių, todėl kartais žūklės vietą tenka rinktis intuityviai.
Kanalai.
Nors kanalai yra žmogaus rankų kūrinys, bet ne visų jų dugnas vienodas ir lygus. Didesnių kanalų dugnas yra gana plokščias, tačiau juose galima rasti išilgai kanalo nusidriekusius laipteliu. Jei net gylio skirtumas yra nedidelis – 10 – 20 cm, tai tokios vietos yra kur kas geresnės nei visos kitos pasirinktos plokščiame dugne atsitiktinai (1 schema). Siauruose ir sekliuose kanaluose jaukinama kanalo viduryje, nes ten yra giliausia. Jei siauro kanalo vanduo skaidrus, tai žuvys kartais renkasi kitame kanalo krante, nei stovi meškeriotojas. Panašiai būna ir didesniuose kanaluose, kai ant jų krantų žvejoja keletas žvejų.

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea