Orai Vilnius

Už verslinės žūklės panaikinimą Lietuvos vidaus vandenyse

 

Vienas gamtos apsaugos inspektorius, paprašęs neminėti jo pavardės, sutiko pasidalyti savo įspūdžiais apie tą tylią žvejų mėgėjų ir žvejų verslininkų kovą bei jos padarinius. Pašnekovo teigimu, Kauno marios, galima sakyti, jau „iššluotos“. Žvejai verslininkai daug metų dirbo (ir ne tik čia) pagal principą „vieną tinklą statau oficialiai, dar kelis – neoficialiai“. Užtat aplink Kauną ir dabar privatūs prekybininkai pardavinėja rūkytus neverslinio dydžio starkius ar karšius. Žvejų mėgėjų pasipiktinimas tokia vadinamųjų verslininkų veikla yra beribis: įrodinėję, kad jų veikla – „nuostolinga“, realiai jie pardavinėjo žuvis turgavietėse. Klausimas, kur žiūrėjo Kauno regiono aplinkos apsaugos inspektoriai, pašnekovui sukėlė tik ironišką šypsnį.

Ne menkiau, pasak pašnekovo, „verslininkavo“ įmonės ir šalies vidaus vandens telkiniuose. Inspektorius teigia pažįstantis vieną asmenį, dabar tapusį oficialiu verslininku, kuris gyrėsi iš ungurių savo laiku pasistatęs namą. Kiti pasistatė namus, nusipirko neprastus automobilius iš karšių ar starkių. Pasirodo, nuo 2006-ųjų iki šių metų žvejai verslininkai apskritai nemokėjo jokių mokesčių už žvejybą, o žvejams mėgėjams tekdavo pakloti po 11 Lt kasmet (nuo šiemet – 50 Lt). 
Dažniausiai vienintelis pretekstas gamtos apsaugos inspektoriams nubausti nesąžiningus žvejus verslininkus būdavo tas, kad šie neretai vietoj realiai sugautų žuvų kiekio fiksuodavo 10 kartų mažesnį. Tačiau jei toks „verslininkas“ įrašydavo, kad savo reikmėms sunaudojo kelis šimtų kilogramų sugautų žuvų, gamtos saugotojai negalėdavo pareikšti jokių pretenzijų. Rimtesnės baudos grėsdavo, jeigu verslininkai, turėdami leidimą gaudyti, pavyzdžiui, seliavas, prie jų tinklų pastatydavo dar ir tinklus karšiams.

Beje, apie tinklus. Tiksliau – apie laisvą jų prekybą. Pašnekovas mena sovietų laikus, kai prekyba šiuo verslinei žūklei skirtu įrankiu buvo griežtai reglamentuota – bet kas ir bet kur tinklo negalėjo nusipirkti. Tačiau nuo pat nepriklausomybės pradžios tinklais prekiaujama visiškai laisvai. Maža to, rinka tiesiog užtvindyta pigiais kiniškais kaproniniais tinklais, kurie dėl savo pigumo neretai naudojami kaip vienkartiniai. Tai ypač vilioja brakonierius ir, deja, kai kuriuos žvejus verslininkus.

alt

Diskusijos autorius siaipzvejys , 3601 dienų
Atsakymai
Marius1
Apie šakes čia joke buvo.
O šiaip pilnai pritariu S: +1
3597 dienų
 
siaipzvejys
Šakėmis nieko nepasieksi :( dar už tai gausi per nagus O_O Rimčiausiai, kai susijungi į nedidelę žmonių grupelę, kad nebūtų didelio balagano, pasidarai veiksmų planą ir pagal jį metodiškai užknisi juos pagal jų pačių taisykles. Šitas jiems pati didžiausia bėda . Žmonės dažnu atveju neturi kantrybės, neraštingi, neturi pakankamai išteklių tokiam projektui, bet kai žinai KAIP surasi ir su KUO B)
3597 dienų
 
Marius1
Šakes į rankas ir pirmyn:J
3597 dienų
 
cingis
Nieko čia nebus, pašūkaliosim-tuom ir pasibaigs.... Atsimenu, kiek visokių peticijų esame pasirašinėję, o nuo to-niekas taip ir nepasikeitė... Matai, dabar vietoj 11 lt. už žvejo pažymėjimą, mokėsime 50lt. : tvarkys pakrantes, įžuvins vandens telkinius, kontroliuos tvarką ir t.t.... Blefas. Eilinis populizmas.... Čia ne rašinėti visokias nesąmones reikia, o masiškai piketuoti, apgulti seimą, ministeriją.... žodžiu, rinktis į krūvą visiems ir didžiulėm masėm, susirinkus, neduoti ramybės, kol ponaičiai, nesureaguos..... Na, dar kartą pabandom tą popierinę ,,revoliuciją" pasirašom ir laiukim.... o ko??? Aš solidarizuojuosi su jumis-pasirašiau....:fghj:
3598 dienų
 
henri
Aš taip pat pasirašiau jai susivienisim tai rezultatas bus P:
3598 dienų
 
siaipzvejys
Aš prisijungsiu prie šio judėjimo. Kova tai nepavadinčiau :) Bet bruzdėti reikės nuolatos. Manau čia ilgalaikis projektas ir pasiekus rezultatą bus labai prasmingas. S:

Mūsų priešininkai bus įdomios biurokratinės asmenybės, kurioms, tai ką norėsime pasiekti bus ir įdomu ir nepatogu.

Dirbdamas šioje komandoje manau pasisemsiu daug patirties, nes ne kievieną dieną galima įsitraukti į protą ir pažinimą lavinantį procesą. B)
3599 dienų
 
Egidijus Saikauskas
Yra laukiami savanoriai entuziastai padėti tęsti pradėtą kovą platesne nei peticijos pasirašymas prasme. Būtų puiku sulaukti žurnalistų ir teisininkų pagalbos. Laukiama susijusi informacija (faktai, statistika ir pan.).:K
3600 dienų
 
kirminatorius
Jau pasirašiau ir turiu vilties, kad meškerės broliai parodys valia. Ir gal kada nuimsim tuos "legalius" brakonierius nuo musu valdenu. DZ:
3601 dienų
 
siaipzvejys
Anot Egidijau - tai nebus žaidimas, tai rimta S:S:S:
3601 dienų
 
siaipzvejys
Aš jau pasirašiau, o Jūs ?
3601 dienų
 
siaipzvejys
Siūlau prisijungti ir pasirašyti Peticiją "Už verslinės žūklės panaikinimą Lietuvos vidaus vandenyse"
peticiją rasite čia - http://www.e-peticija.lt/peticija/124/uz-verslines-zukles-panaikinima-lietuvos-vidaus-va
3601 dienų
 
Nėra prekeivių
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea