Orai Vilnius

Brakonierius dangsto gamtos apsaugos pareigūnai ?

 

Visai neseniai, rugsėjo 4 dieną Kauno mariose su draugu plaukiojau man priklausančiu pramoginiu laivu ir įsipainiojau į nepažymėtus žvejybinius tinklus. Kadangi pagal galiojančius įstatymus, nežymėtus tinklus ištraukti gali tik gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, mano draugas per bendrąjį pagalbos centrą susisiekė su gamtos apsaugos inspektoriumi ir pranešė apie akivaizdų brakonieriavimo faktą.

Inspektorius patikino, kad atvykti negali, nes dirba Nemune, bet pažadėjo paieškoti, kas galėtų atvykti ištraukti minėto tinklo. Mums beliko savarankiškai išsivaduoti iš tinklų ir grįžti į krantą.

Jau pasiekę krantą sulaukėme skambučio iš tinklo savininkų, kuriuos telefonu surado gamtos apsaugos inspektorius ir perdavė musų telefono numerį! Jie teiravosi, ar nepatyrėme nuostolių ir pakvietė kitą dieną „užsukti žuvyčių“...(!)

Dėl akivaizdaus brakonieriavimo ir gamtos apsaugos inspektorių bendradarbiavimo su brakonieriais pranešiau Aplinkos ministerijai, ir šis mano veiksmas neliko be atgarsio. Rugsėjo 6 dieną mano draugas sulaukė skambučio iš Girionių PN inspektoriaus, kuris pakvietė atvykti pasikalbėti, pasak jo, „dėl tų tinklų“.

Atvykus sutartu laiku, mums buvo pasakyta, kad yra gautas pareiškimas dėl turto sugadinimo! Netrukus atvyko žvejų atstovas, kuris mus apkaltino piktybiniu tinklo sugadinimu, neteisėtais veiksmais su pramoginiu kateriu, nors kaip laivavedys nepažeidžiau jokios laivybos taisyklės. Policijos pareigūnas pareikalavo mano laivo bilieto ir laivavedžio teisių bei nusirašė duomenis, tačiau nesurašė jokio apklausos protokolo, todėl darau prielaidą, kad pareiškimas nėra gautas.

Įžvelgdamas galimus neteisėtus veiksmus iš gamtos apsaugos inspektorių, žvejų ir policijos pareigūnų pusės raštu kreipiausi į Aplinkos ministeriją, Policijos departamentą bei STT, kad ištirtų galimus nusižengimus dėl brakonieriavimo, asmens duomenų paviešinimo, naudojimosi tarnybine padėtimi.

Kol kas turiu Aplinkos ministerijos atsiųstą raštą, kad pagal mano pranešimą bus atliekamas tyrimas. Taip pat turiu žinių, jog bus pradėtas tarnybinis patikrinimas, kurio metu bus vertinami policijos pareigūno veiksmai, mat jį jau patikrinę policijos imuniteto pareigūnai rado akivaizdžių pažeidimų.

alt

Diskusijos autorius siaipzvejys , 3596 dienų
Atsakymai
siaipzvejys
#!

3585 dienų
 
siaipzvejys
Yra ir pas mus pačius informacijos apie VAA inspektorių kontaktus

http://www.zvejams.lt/index.php/titulinis/vaa-inspektoriu-telefonai

Jei yra pasiūlymų, kaip ir kuom papildyti galiu drąsiai padaryti ir įkelti :K
3589 dienų
 
Egidijus Saikauskas
perziuru gali buti ir 2 per pusmeti, kad medziaga igautu populiaruma ji turi buti "pareklamuota" nuorodomis ir pan...
3590 dienų
 
siaipzvejys
Neišjudinus žvejų mėgėjų abejingumą brakonieriams, pasyvumą brakonieriavimo faktams niekas čia nepajudės. Visur inspektorių nepristatys, todėl žvejai mėgėjai yra ir turi būti armija, kuri užspaustu visą brakonieriavimo kultūrą.

Tai turi liesti ir mus mėgėjus, kai viršijam sugavimo normas, imame neleistinus dydžius ir kai save raminame, kad šis sugautas kiekis - yra už prieš tai nekibimą ar ši žuvis vis tiek neišgyvens...
3591 dienų
 
Egidijus Saikauskas
kontaktai: http://www.am.lt/VI/rubric.php3?rubric_id=210

siaip tai siulyciau "ikrauti medziaga" i interneta ir viesinti, tada yra tikimybe, kad atsiras ir be Jusu, kas teirausis instituciju, kas ir kaip..., o pastaruoju metu, del tam tikru priezasciu, tai gali buti efektyviau, nei paprastai...
3591 dienų
 
Egidijus Saikauskas
filmuota medziaga gali buti pripazinta irodymu, siusti pirmiausiai reiketu RAAD, jei nera reakcijos tada Aplinkos ministerijai arba Aplinkos apsaugos agenturai, nes AM perduos AAA. Jei atsakymai netenkina, juos galima skusti administraciniu gincu komisijai arba teismui.
3591 dienų
 
Matyzas
Aš ir ne kartą susidūriau su ale „savais“ inspektoriais, dažniausiai tai būna iš vietinių kilę inspektoriai arba gyvenantys tame pačiame regione. Dažnas atsakymas būdavo: „Tai čia Antaniokas su savo vienu tinkleliu žalos nepadarys". Tai manau tokių atvejų per visą Lietuvą daug.
Tai ir Kauno variantas ne išimtis.
3592 dienų
 
siaipzvejys
Žemiau Kauno aplinkos apsaugos skyriaus atsakymas :z:
3593 dienų
 
siaipzvejys
Pastaruoju metu spaudoje pasirodė keli straipsniai, kuriuose teigiama apie brakonierių ir aplinkosaugininkų ryšius, kuriuos dar dangsto ir policija.

Paskaičius dienraščio „Lietuvos rytas“ straipsnį „Brakonierius dangsto gamtos apsaugos pareigūnai?“ susidaro įspūdis, kad tai asmenų, patekusių į nemalonią situaciją, apgalvota ir taikli gynyba. Straipsnyje autorius teigia, kad aplinkosaugininkai bendradarbiauja su brakonieriais ir kartu pasakoja savo įvykių versiją, nutylėdamas tam tikras aplinkybes.

Kauno mariose yra leidžiama žvejyba verslinės žvejybos įrankiais pagal nustatytą tvarką ir nustatytus žvejybos limitus bei kvotas. Šiuo metu versline žvejyba Kauno mariose verčiasi penki žuvų išteklių naudotojai, kurie žvejybos tinklus stato jiems priskirtuose plotuose. Dažni atvejai, kai Kauno mariose motoriniai laivai įsipainioja į žvejų verslininkų tinklus. Plaukiojimo priemonėmis, kuriose yra stacionarūs varikliai, įsipainiojus į tinklus, be pašalinės pagalbos išsivaduoti nepavyksta. Norint motorinę valtį išpainioti, sugadinama apie 1-2 metrai tinklo. O kaip gi buvo 2012 m. rugsėjo 4 d. motoriniai valčiai įsipainiojus į tinklus? Žvejai verslininkai nurodė, kad tinklo buvo išpjauta apie 100 metrų.

Prie vandens telkinio žvejai verslininkai būna ištisomis paromis, saugodami žvejybinius tinklus ir turėdami paruoštus plaukimui savo laivus. Kai Kauno mariose nebudi aplinkosaugininkai ir tuo metu gavus pranešimą apie motorinės valties įsipainiojimą į tinklus, suteikti skubią pagalbą žmonėms, patekusiems į bėdą, prašoma arčiausiai įvykio vietos esančių žvejų verslininkų. Perskaičius minėtą straipsnį susidaro nuomonė, kad vandens telkinyje žmogui papuolus į nelaimę, valties sraigtui įsipainiojus į tinklus, gelbėjimas turi būti jo paties reikalas. Jeigu padėsi – gali būti apkaltintas korupciniais ryšiais.

Straipsnyje nurodoma, kad tinklai, į kuriuos įsivėlė kauniečių valties sraigtas, nebuvo paženklinti. Straipsnio autorius pamiršo ar nenorėjo paminėti, kad 2012 m. rugsėjo 4 d. Kauno marias ties Biliūno ir Monikos įlankomis aplinkosaugininkai stebėjo nuo 19.00 val. iki 20.45 val. Minimoje vietoje žvejų verslininkų tinklų statymas aplinkosaugininkų buvo stebimas nuo kranto ir buvo matyti, kad tinklai pastatyti pagal keliamus reikalavimus - tinklų galuose buvo plūdurai su vėliavėlėmis. Žvejų verslininkų tinklai buvo statomi apie 1 km nuo farvaterio (laivybinis vandens kelias vandens telkinyje pažymėtas plūdurais). Taip pat aplinkosaugininkai matė, kaip į Kauno marias buvo nuleista šviesios spalvos motorinė valtis, kuria du asmenys pramogavo - plaukiojo Kauno marių Biliūno ir Monikos įlankose. Žvejai verslininkai taip pat teigė, jog matė pramogaujančių asmenų motorinę valtį. Taigi, ir valtyje buvę asmenys turėjo matyti žvejus verslininkus ir jų statomus tinklus. Tenka pastebėti, kad nuolatinėje kovoje dėl didesnės žuvies, dėl galimybės pramogauti ar užsiimti verslu žvejai mėgėjai, žvejai verslininkai ir vandens transporto mylėtojai ne visada būna sąžiningi ir linkę geranoriškai spręsti problemas. Tiek aplinkosaugininkai, tiek ir policijos pareigūnai priversti spręsti šių asmenų konfliktus.

Dėl 2012 m. rugsėjo 4 d. padarytos žalos žvejų verslininkų turtui ir saugios laivybos galimų pažeidimų šiuo metu vyksta tyrimai policijos ir Lietuvos saugios laivybos administracijos tarnybose. Kodėl pramogavusių asmenų motorinė valtis įsipainiojo į žvejų verslininkų tinklus, kas ir kodėl supjaustė žvejų verslininkų tinklus turės aiškintis policija.

Susiklosčius tokiai situacijai tenka apgailestauti ir dėl pasikeitusių laivavedžių mokymų. Anksčiau laivavedžiai būdavo supažindinami su tinklinių įrankių žymėjimu ir praplaukimo pro juos tvarka. Šiuo metu laivavedžio mokymuose tinklų žymėjimas, jų statymas, praplaukimo pro juos tvarka nenagrinėjami. Dabar jau pastebima, kad laivavedžiai dažnai nelabai supranta šiuos žvejybinių tinklų žymėjimus ir dėl patirties ar žinių stokos motorinės valtys įsipainioja į žvejybinius įrankius.

Aplinkosaugos ir policijos pareigūnai niekada nepateisina brakonierių veiklos ir jų nedangsto. Pažeidėjai nėra patenkinti aplinkosaugininkų intensyviai vykdomais gyvosios gamtos apsaugos kontrolės reidais ir už nustatytus pažeidimus skirtomis baudomis. Štai šiek tiek statistikos.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijoje valstybinę gyvosios gamtos apsaugos kontrolę vykdo 6 aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, kurie dirba atsakingai, sąžiningai, dažnai ir po darbo valandų. Per 2012 metų pirmą pusmetį pareigūnai išaiškino 343 įvairius gyvosios gamtos išteklių naudojimo pažeidimus, iš jų 61 medžioklės taisyklių pažeidimą ir 274 žvejybos taisyklių pažeidimus. Iki šių metų rugsėjo mėnesio gyvosios gamtos apsaugos kontrolės pareigūnai nustatė ir išaiškino net 156 šiurkščius pažeidimus: 8 medžioklės taisyklių pažeidimus ir 148 žvejybos taisyklių pažeidimus.

Kauno mariose žvejai verslininkai yra kontroliuojami Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos, Kaišiadorių rajono ir Kauno rajono agentūrų aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnų. Be to, netikėtus reidus rengia ir kitų regionų aplinkos apsaugos departamentų Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos. Kauno mariose verslinę žvejybą vykdančios 5 įmonės nuo 2012 m. sausio 1 d. iki 2012 m. rugsėjo 30 d. patikrintos 20 kartų, iš jų 13 kartų buvo tikrinta verslinė žvejyba įmonė, į kurios tinklus įsipainiojo kauniečiai. Patikrinimų metu nustatyti 8 verslinės žvejybos taisyklių pažeidimai.
3593 dienų
 
Marius1
Pasirodo problema giliai įsišaknijusi, todėl jei dar atsirastų žmonių, kaip Lietuvos Ryto straipsnio autorius, situacija neišvengiamai turėtų keistis S:
3595 dienų
 
Marius1
Arvydas9
Va būtent, kad nesinori pačiam lyst, nu, bet kai taip nereaguoja GA, tai E:
3595 dienų
 
siaipzvejys
Reakcija į paklausimą iš aplinkos apsaugos departamento Vilniuje yra. Iš žodinio paaiškinimo suprantu, kad šis trikampis (verslas - žvejys - aplinkosauga) nėra paprastas. Palauksiu oficialaus atsakymo, nes tyrimas jau eina į pabaigą ir matysim kas prie ko z)
3595 dienų
 
Marius1
Mano nuomone, čia atviras GA dangstymas brakonierių.
Kol viso šito mėšlo nekelsim į paviršių, niekas nepasikeis.
Tikiuosi atsiras institucijų, kurios ras motyvacijos rimtai ištirti šį įvykių.
O apie Kauno GA inspektorius ooooi kiek esu girdėjęs negerų dalykų, pats asmeniškai nesusidūriau, bet žvejai pasakojo, kaip atvirai inspektoriai atsisakydavo vykti į įvykio vietą, dėl neva didelio darbo krūvioE:
Rimantai:
Argi Kauno aplinkos apsaugos departamentas gali patvirtint šį faktą? Juokinga, kaip jis pats, apie savo darbą gali blogai atsiliept? Jų atsakymas bus lygus 0. Be to, departamento paaiškinimas ar atsakymas nereiškia, kad taip ir buvo.
3595 dienų
 
vytis
S: paklausimui. Inomu kaip sureguos.
3596 dienų
 
siaipzvejys
Kokia Jūsų nuomonė ar net patirtis ?? Juk dažnai randame tinklus, susiduriame su aplinkos inspektorių bėjėgiškumu, su žvejų pasakojimais, kaip jie ten ir ten žvejojo su žinia ... Pasikalbam apie tai ... B)
3596 dienų
 
siaipzvejys
Išsiuntėme paklausimą į aplinkos ministeriją ir į Kauno aplinkos apsaugos departamentą:

Laba diena,

Dienraštyje Lietuvos ryte paskelbtas Egidijaus Saikausko pranešimas apie tai, kad brakonierius dangsto Kauno gamtos apsaugos pareigūnai. Gavome labai daug paklausimų iš žvejų mėgėjų apie šią situaciją. Mūsų teiraujasi, kaip klostosi toliau situacija.

Prašau, mūsų redakcijai, atsiųsti atsiliepimą į Lietuvos ryte paskelbtą pranešimą, kurį mes paskelbsime, kaip atsakymą į šį pranešimą. Taip pat prašome patvirtinti arba paneigti šį faktą.

Pagarbiai

zvejams.lt Redaktorius
Rimantas Miceika
8 652 22550
siaipzvejys

Geriausia vieta žvejams internete - www.zvejams.lt
3596 dienų
 
Nėra prekeivių
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea