Orai Vilnius

Cralusso surf

Ji skirta griežtam prilaikymui stiprioje srovėje išlaikant daug didesnį atstumą nuo meškerės galo nei tą galima padaryti su paprasta srovine plūde. Esu išbandes laikyti „surfą“ 30-40 metrų atstumu nuo kranto, pats stovėdamas krante.Valas nuo plūdės iki meškerės viršūnės visą laiką turi išlikti virš vandens, bet pučiant net silpnam vėjaliui, tokiais atstumais jau nepažvejoti , tačiau kai oras ramus,- įmanoma. 15-20 metrų atstumu galima puikiausiai žvejoti, net pučiant nepalankiam vėjui pasroviui. Plūdė puikiausiai išlieka vienoje vietoje neartėdama prie kranto ir išlaikydama vienodą atstumą iki kranto. Klaidinga yra nuomonė kad „surf‘ plūdės svareliai turi gultis ant dugno ir tik tokiu būdu išlaikyti toli užmestą plūdę vienoje vietoje neartėjant prie kranto.Kas taip žvejoja iš kart iškyla klausimas, kam tuomet reikalinga plūdė jei sistema labiau panaši jau į dugninę. Taip žvejojant kibimus parodys jau labiau meškerės viršūnė nei pati plūdė. „surf“ plūdė skirta tik griežtam prilaikymui, neliečiant dugno ir išsaugant atstumą nuo kranto. Kai viskas teisingai subalansuota jį tampa labai jautri ir net silpni žuvies prisilietimai prie masalo jau puikiausiai fiksuojami plūdės.Tam, kad pasiekti visos sistemos maksimalų jautrumą, reikia gan tiksliai parinkti plūdės persvėrimą. Taip pat klaidinga manyti kad „surf“ plūdės nereikia persverti. Jei plūdė nepersverta tai ją sustabdžius ji iškykla iš vandens beveik visu savo korpusu. Jautrumo taip žvejojant tikrai nebus, juo labiau, kad ir pati plūdė nustoja dirbti savo darbą,-t.y surfuoti srovėje išlaikydama atstumą nuo kranto. Persverti būtina, bet kiek jau priklauso nuo gylio ir nuo srovės stiprumo. Kuo didesnis gylis tuo reikės didesnio persvėrimo, nes ilgas valas žemiau plūdės bus labai srovės išlenkiamas dideliu lanku ir aišku pakels aukščiau nuo dugno masalą. Kuo stipresnė srovė, taip pat reikės didinti persvėrimą, nes jei gylis ir nedidelis, bet stipri srovė taip pat stipriai veiks valą esantį žemiau plūdės ir taip pat išlenks jį dideliu lanku. Nežinau ar yra kažkokios taisyklės kaip tiksliai nustatyti persvėrimą. Kiek esu žvejojas, tai persvėrimą didinu iki tokios ribos kol visiškai sustabdžius plūdę, iš vandens iškyla tik apie pusę jos antenos. Toks persvėrimas labai stabiliai išlaiko plūdės darbą ir tikriausiai pasiekiamas didžiausias sistemos jautrumas.

alt

Diskusijos autorius siaipzvejys , 3541 dienų
Atsakymai
vytas2
na nezinau as ir visa xebra varom tik su craluso valais ir pludines ir dugnines na tikrai geri valai tik blogai kad pabrango ir net pavadeliai claruso super :C:
3537 dienų
 
seanjohn
nu as daug nezvejoju pludine,dar tik pradedantis :) kolkas dar nezinau geru kanalu,pernai vienam daznai gaudydavom tai iki puse kilogramo kibdavo lynukai,kad ir tokie vistiek malonumas :) susizinosiu kanalu cingi ir galesim palekti,pamokinsi jaunikli (mane) kaip zvejoti pludine :K
3540 dienų
 
cingis
Nu matai-nusileidai ant žemės...:C: Varysim į Rusnės kanalus lynų, ar ne?z)
3540 dienų
 
seanjohn
dar nesu toks profas,kolkas tik paprasta plude gaudysiu :K
3540 dienų
 
cingis
Va, kai išbandysi, Sejohn-tai ir kalbėsim.... Gal? Tik-nespėsim lėkti, paskui tas naujoves...:J
3540 dienų
 
cingis
Aš tai perku KEVLON Steelon vala-pasaka ne valas..... ir kaina prieinamaS:
3540 dienų
 
seanjohn
vakar kaiptik klaipedoi apsipirkau cralusso valu,kolkas pavyko pratestuoti tik su rankom is pirmo zvilgsnio tai geras ispudis,mazgus dariau tai laiko normaliai,ir kaina palyginus normali S: pajamiau dar cralusso wagler plude bandysiu koki ispudi ji paliks,o su tom srovinem tai zinoma reikia atkalti sistema,priprasti :K
3540 dienų
 
vytas2
na as manau kad dar sutokim pludem reikia dar priprast bet ju ir kainos nemazos bet kas liecia valus cralusso tai zinokit xebra super tikrai isbandytos yra ie pludiniu ir fideriniu isbandykitz)
3540 dienų
 
seanjohn
manau super sitos cralusso pludes,maciau kaip su tokiom skyrvytei prie trecios krantines lupo raudes ir karsiu,su jokia kita plude ten nepzvejosi S:
3541 dienų
 
siaipzvejys
Ką manote ?
3541 dienų
 
Nėra prekeivių
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea