Orai Vilnius

Imti ar paleisti, vat tai klausimas ?!

Po įspūdingo Zanelio pasakojimo, kaip jis uždarė velkiavimo sezoną, bei jūsų įkeltas žūklės laimikių nuotraukas - interneto platumuose kilo "burbulas" ... Čia puslapyje www.zvejams.lt toleruojamas brakonieriavimas.

Iš pasisakymų kituose diskusijose, susidaro įspūdis, kad visi žvejai - sugavo paleido. Nieko neima, o tik viską paleidžią. O čia renkasi, žvejai, kurie nieko kito nedaro - tik kaip gaudo ir velka namo...

Aš norėjau paklausti visų - ar tikrai jau 100 procentu verta paleisti sugautą žuvį ? Ir jei taip, tai kodėl, jūs taip manote ? Kodėl jūs manote, kad netinkamas elgesys, sugautą laimikį - suvalgyti ?

Aš norėjau paklausti visų - ką aš blogo darau, jei sugavau legaliai ir nešuosi namo . Ar ne tam yra žvejyba ? 

O taip pat - deklaruoju, kad paleidžiu, bet realiai nešu namo ! Kaip įvardinti šį reiškinį ...

Manau sunki ši diskusija, bet ilgais, šaltais, niūriais žiemos vakarais, pamėginkime šį reiškinį, išdiskutuoti įvairiausiai kampais.

alt

Diskusijos autorius siaipzvejys , 3807 dienų
Atsakymai
vytis
Nuotraukos tikrai neperteikia 100% zvejams.lt atmosferos ir nuotaikos, tad manau gali kalbet ka nori, man tokie komentatoriai visada liks neidomus, ir visada nervuos rinkti tokiu komentaru autoriu siuksles tiek ant kranto, tiek ant ledo bei vandenyje.
Is mano pacio profilio nuotraukos galima spekulioti kad lydeka keliavo i puoda ar ant sienos, o tiesa yra kad inai graziai livewell (konteineri su vandens cirkuliacija) atkeliavo iki kranto, papozavo ir keliavo atgal. :)

Taigi prie temos. As asmeniskai imu legalia zuvi kai man jos reikia, nes tam turiu teise. Niekada neimu nelegalios zuvies, arba to dydzio kurio populiacija yra maza telkinyje.
Pvz sartuose neimu mazesniu nei kilogramo ir didesniu nei 1.8kg, nes didziausia populiacija yra nuo 1kg iki 1.8kg.
Trofejiniu zuvu neimu, nes neturiu kur ju eksponuoti. Beto labai grazu ziureti kai kokia gigante rauna nuo valties :)

Zanelis matau turi tapatcia patirti kai visi kvailiu vadina kai paleidi grazia lydeka, dalis tokiu zmoniu yra tiesiog senu paziuru, kita dalis yra ta kuri komentuoja veliau kad perdaug visi ima zuvies.

Manau visai nereikalinga diskusija: "ka kas pasake biteje plius" nes tikrai manau kad cia renkasi aukstesnio intelekto zmones. Geriau laika skirkime tolimesniam tobulejimui.

S:
3733 dienų
 
cgc
Na jei kalbant apie nuotrauka is biteplius tai ten jei vieno zvejo sugautos zuvys, aiskiai matosi jog paimta daugiau nei kad leidzia istatymas. O jei gerai kimba ir nori atsirinkti penkias geriausias, tai paprasciausiai pagauni sesta, ir ziuri kuria paleist, tiesiog vienu metu daugiau penkiu negali tureti. Tiek minimalaus dydzio, tiek kiekio draudimai, yra logiski. Reik saugot zuvu isteklius, jog musu vaikai dar turetu ka gaudyt. O ar paleisti ar imti, as esu toje puseje kad imti tai ka leidzia istatymas, o ar paleisti "legalia" zuvi, jau kiekvieno asmeninis sprendimas, kuris turetu buti toleruojamas.
Kitas klausimas, o kodel minimalus dydziai negalioja zvejams verslininkams ?
3740 dienų
 
cingis
Aš daug čia pliurpiu, komentuoju, Pauliau ir šneku ko nereikia.... ir esu gudrus, va. Čia man buvo taikyta,a?
3796 dienų
 
cingis
Mano nuomonė šiuo klausimu yra tokia: kiekvienas turėtų pasiimti žuvies tiek, kiek realiai jam reikia pavalgymui..... tik ne pasipelnymui, parduojant ją. Ir man juokingai atrodo ta 5 kg. žuvies sugavimo norama: kodėl 5, o ne 3 ar 4 kg.... ir kodėl ne 7 ar kokie 9 kg.? Kokiais čia kriterijais remiantis, buvo nustatyta ta 5 kg. norma? Kaip buvo sovietmečiu nustatyta ta norma, taip niekas jos ir nekeičia jau ...100 metų (juokauju). Ir nematau nieko blogo, jei retsykiais, jei žmogui reikalinga, pasigauna žuvies daugiau tos ,,normos", jei tik kibtų jam. Pvz. savo gimtadieniui (rugsėjo), norėjau pasigauti karšių (draugams sakiau pasigausiu, parukysiu, pavitinsiu karšių, prie alaus), ir 3 dienas maišiau Atmatos vandenis-net kibimo neturėjau... nulis. Kur tie mano leisti sugauti 15 kg. ? Aš, žuvį pasiimu ir tik tą, kuri savo dydžiu verta paimti. Niekada neimu smulkmės-ją visada paleidžiu ir gaila būna žiūrėti vaizdą, kai atvažiavus prie vandens, visos pakrantės numėtytos smulkiais ešeriukais, plakiukais, kuojytėm...... Žinant, kad tos žuvys užauga iki prekybinio dydžio, kaip karpiai, kokioj Maxsimoj-gaila jų. Tik va su tais pugžliais-parazitais, net nžn ką daryti? Bet apmėtyti visas pakrantes, nžn ar tai geras būdas.......? Čia mano asmeninis, eilinis pasapaliojimas.
3806 dienų
 
siaipzvejys
Pritariu ... suprantu, kad jei per dieną sugavai 19 lydekų, tai 15 turi paleisti, o dėl likusių 4 darai sprendimą ... Bet : jei 80% to nedaro, kodėl susidaro įspūdis likusiems 20%, kad jei jie tai darys - bus išgelbėtos žuvys O_o
3807 dienų
 
Zanelis
nu joooo snekoriu visur pilna :) bet jie tik sneka bet nezvejoja
3807 dienų
 
siaipzvejys
 
siaipzvejys
Vilius Beinoras Veidaknygėje rašo apie tamstą: "vienas is lietuviu mesininku, paziurejus daugiau jo foto matosi kad vos ne visos zuvys skerdziamos... skanaus tamsta" ir dar papildo Vilius Beinoras: "paziurek to veikejo daugiau foto... pamartysi kad visos lydekos ant karabinu veriamos, salaciai neuzauge paverti.. lydekikes per snapa pakabintos... apie viena kita kuria negalima peleist as nekalbu .."
3807 dienų
 
Zanelis
as kai nevalgau zuvies, tai stengiuosi ja paleisti, va pernai paleidau 11.5kg mamyte, nors kvirbejo mintis daryti is galvos iskamsa, nes realiai suprantu kad kazin ar kada dar tokia pagausiu, bet kai ja palieciau pajutau kad pilnas pilvas ikru ir manyje kazkas suvirpejo ir daugelio valciu akivaizdoje as ja paleidau...daug kas vadino kvailiu, bet manau tai tik pavydas :) siemet atradau kad eserius rukytus skanu valgyt, tai eseriu virs 100gr jau nebepaleidziu na ir starkius jei legalius paimu, taipogi tempiu i rukykla.
o koks cia burbulas sprogo del mano pasakojimo? kur ir kaip cia dabar labai idomu pasidare...
3807 dienų
 
siaipzvejys
Būsiu sąžiningas, aš su sugautu laimikiu elgiuosi įvairiai. Jei tai vertinga žuvis, nešu namo. Jei bevertė, bet kažkam jos reikia atiduodu. Ir jei smulkmė ar neleistino dydžio - paleidžiu.

Aš suprantu, kad jei paleisčiau, jos būtų daugiau. Bet nežinau kas geriau...
3807 dienų
 
Nėra prekeivių
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea