Orai Vilnius

Nusibodo netvarka ... laikas keisti

Pirmiausia, ką reikėtų padaryti tai apsijungti žvejams mėgėjams ir per vieną ruporą kalbėtis su valdžia dėl brakonieriavimo masto, dėl tikslinio pinigų panaudojimo, kuriuos surenka parduodami žvejams mėgėjams žūklės leidimus, už gamtos apsaugos departamento darbuotojų didesnę atsakomybę ir tinkamą reagavimą į brakonieriavimo faktus ... Pakalbam apie tai ...

alt

 

Diskusijos autorius siaipzvejys , 4554 dienų
Atsakymai
henri
4136 dienų
 
siaipzvejys
Viską suprantu, bet yra kaip yra E:
4349 dienų
 
cgc
Bet pačios esmės tie pakeitimai nekeičia, su neišnuomotais telkiniais viskas ok, bet pvz anksčiau buvo kokia Medžiotojų ir žvejų draugija turi 20 telkinių, nusiperki vieną leidimą, ir visuose juose gali žvejoti. Dabar perki leidimą vienam telkniui arba visiems neišnuomotiems. Gal jūsų kraštuose tai ir neaktualu, bet Kauno, Šakių ir Jurbarko rajonuose viskas išnuomota, net Nemunas (nuo kitų metų pagal naują redakciją, bent Nemunas bus laisvas).
4349 dienų
 
vytas2
buvo kaskur parasyta zvejamslt. kad pasikeite ystatymas buvo anksciau 50lt metams dabar 30lt reikt pasiskmbint.......:(
4349 dienų
 
cgc
Kritiškai norėčiau atsiliept apie naują leidimų platinimo sistemą. Pasibaigė senas, atėjo laikas įsigyti naują. Ir pirmoji nemaloni staigmena, jog leidimą galima nusipirkti tik vienam išnuomotam telkiniui, t.y. vienas telkinys metams 50Lt. Už seną as mokėjau ~40Lt, ir ten buvo 12 telkinių, Tai jei vertinant analogišką leidimą dabar, pabrango nei daug nei mažai lygiai 15 kartų E: Aišku primečiau kad man susipirkti visus leidimus truputį brangiai išeis, tada nusprendžiau pirkti dviem dienom, juo labiau jog esu tik savaitgalinis žvejys :) Antroji staigmena, perkant per alis.am.lt sistemą, užsakius leidimą, reikia laukti dieną laiko, kol patvirtins mokėjimą, savaime suprantamą, laukti vieną darbo dieną. T.y. jei šeštadienį norėsi žvejot, tai jau ketvirtadienį turi žinoti kur :) Kitaip tariant naujoji sistema, turėjusi tapti patogesne, tik įvedė papildomų nepatogumų. O jei nori vienu kartu apsirūpint leidimais visiems metams, teks pakloti ne vieną šimtinę. Arba tiesiog daryti kaip dauguma, ir žvejoti be leidimų B)
4349 dienų
 
vytis
Ziuriu paprovokavau cia diskusija toliau, smagu :)

"po truputi perauga į bendruomenišką bendravimą" 100% sutinku, o augant tokiai bendruomenei mazeja ir brakoneriavimo atveju. Kas be ko smagiau ant vandens pasidaro, auga Kultura, tas dar smagiau.Uzjauciu tvenkini bei zvejus del elektriku, nes mano supratimu reikia minimum 7 metu kad pasijaustu atsigavimas po paskutinio ju apsilankimo, zinoma priklauso nuo telkinio.

Miesteliuose Zuvis=pinigai=alkoholis, dazniausiai toks pastebejimas mano. Bet cia jau kiti moraliniai principai ir bedos. Tarpkitko, kiek zinau zveju kurie gaudo tik savo reikmem, neima visos zuvies, nes neturi kur fiziskai jos padeti.
Del siuksliu konteineriu tai jie niekada nera blogai, blogai tik seniunija gali su jais tvarkytis. O siuksliu maisas masinoj labai geras dalykas, cia tikrai pritariu.
4431 dienų
 
siaipzvejys
O kodėl jam atleistina, Danai ? O_o
4431 dienų
 
siaipzvejys
Vien tik pastatytos šiukšlių dėžės nesprendžia klausimo, turi būti ir jų išvežimas. Juk pas mus Lietuvoje vartotojai sumoka net du kartus - pirma sumokame pirkdami prekes, nes visa pirminė, antrinė ir tretinė tara yra apmokestinta paleidžiama į apyvartą (t.y. parduodant vartotojui) ir dar gauname už šiukšlių išvežimą susimokėti metinį mokestį.

Kiekvienas vandens telkinys privalo turėti savo šeimininką, kuris privalo rūpintis visa ekosfera tamee telkinyje ir vadovaujantis įstatymais organizuoti veiklą. Kai tai bus, daug klausimų išsispręs ...
4432 dienų
 
siaipzvejys
Nėra taip blogai kaime, kad nelegalus žuvies gaudymas būtų pateisinamas, kaip paskutinis išsimaitinimo šaltinis. Daugiau tai yra daroma, ne dėl maisto (bet sugautą suvartoją, išmaino, išdalina ar sušeria), o dėl to , kad neturi ką kaime veikti.
Yra vandens telkinys su žuvim, yra namuose tinklas, o kodėl neprasimanius žuvies ... Plius visam kaimui yra dzin, kas ir ką ir kaip žūklauja. Įsivyravusi apatija.
Meškerė, kabliukas, valas, masalas tai reikalaujantis išteklių reikalas. O su ištekliais kaime labai ribotai, nes tai ne pirmo būtinumo prekės.
Sprendimas turėtu būti toks, kad kaimo bendruomenė valdytu savo išteklius ir už mėgėjišką žūklę gautas lėšas naudotų savo bendruomenės poreikiams finansuoti. Viskas pasikeistu akimirksniu...
4432 dienų
 
vytis
Tikrai taip. Dziugu kad prie mano mylimo ezero savivaldybe sutvarke krantine su siuksliu dezemis ir pan. beto irenge daug nauju poilsevieciu, taipat su siuksliu dezemis, net ir konteineriais,
Siuksliu tikrai sumazejo iki minimumo, B) atrodo tiek nedaug reikia. Tik va truksta megejiskos zukles taisykliu iskabu. Sita tikiuosi pavyks suderinti siais metais. B)
Del vardo ir pavardes gerai butu jei istatymai leistu. Negali be asmens sutikimo skelbti.
4434 dienų
 
siaipzvejys
Tai ne tik lentelė turėtu būti apie leistinos žuvies dydžius, bet ir prie ežeriuko šiukšlių konteineris. O taip pat kokia žuvis čia yra. Kada ir kiek buvo įžuvinta. Kokie buvo sugauti žinomi rekordai. Kada kokios žūvies nerštas ir ką daryti kai matai neteisėtus kitų piliečių veiksmus. O taip pat toje pačioje lentoje informaciją apie sulaikytus pažeidėjus, baudas ir panašiai.
Viešumas yra labai rimtas ginklas :?
4434 dienų
 
vytis
Tikrai taip, anksciau gal daugiau bijodavo, dabar net nesivargina burnos draskyt krauna i maisa ir viskas, bet negali perdaug kaltinti nes ar kas matete kur lenteles prie ezeru informacinio pobudzio kiek ir kokios zuvies galima imti... as tikrai ne.
Reikia kalbeti su tokiais, lengvai "papizdavoti", suteikt informacija, kita karta bent tave pamates neims, o gal laikui begant isvis to nedarys, zinoma yra beviltisku... Reikia bendrauti su zvejais aplinkui...
Mane tai pizdavodavo aplinkiniai kad paleidziu 3-5kg ir didesnes lydekas, dabar ziuriu patys paleidzia ir sako paauk dar biskuti :) visiem sukilo sportinis interesas, kai pamate kad galima pagauti nevien silkutes.
4434 dienų
 
vytis
S:
4434 dienų
 
siaipzvejys
Kaip ir teisingai Vyti rašai, palaukim kol visi ledai ištirps ir gegužės mėnesį galėsim susirinkti į pirmą bendrą žvejybą ... z)
4434 dienų
 
vytis
Sunku nesutikti su siaipzveju S:

Istatymai yra tokie kokie yra, as manau reiktu labiau gilintis i kulturos ir poreikiu vystima, o pagal juos turetu keistis ir prisitaikyti istatymai. Pavizdziui baudos uz siukslinima yra, o ar jas kas paiso ar priziuri.... Idomu dar kiek zveju yra susipazine su Megejiskos zukles istatymais?

Didele zveju dalis atrodo gyvena kitoj planetoj. Tai ir kyla problema, mums tu pokyciu reikia, kitiems ne, tad manau reiktu daugiau demesio skirti i lavinima kulturos, nustoti skustis prastais istatymais, (mano manymu nera jie tokie ir prasti, tiesiog prieziuros nera, bei zinoma atsakomybes.)

Kadangi jau kalbeta sita tema, gal padarom koki veiksma, pradzia. Gal varzybu ar kokios akcijos pavidalu. As tiesiog numetu ideja... kad pailsint biski smegenis nuo tu istatymu.

4435 dienų
 
valdas100
Skambiai, puikiai, griežtai ir tiksliai pasakytaS:
4435 dienų
 
siaipzvejys
Kažkaip aš optimizmu nedegu, kas liečia įstatymo pataisas. Kažkada buvom įkurę zvejams.lt klubą, gal dar kur ir nuotraukų rasiu ... tai va, pas mus jame buvo teisininkas kuris kaip tik ruošė seimui įvairiausius įstatymus ... tiek papasakojo, kad griūk negyvas, kaip graži idėja pakeliui apsiverčia ir tampa tos idėjos prastūmėjams rakštis grubiai pasakysiu sub..ėj ...
Toks jau tas mūsų politinis gyvenimas . Nėra bendro sutarimo, ką daryti su vidaus žuvies ištekliais, nei kiek jų norim, nei kiek jų reikia, nei kam jų reikia ... B)
4435 dienų
 
vytis
Jo, visam straipsni spindi kad nesukontroliuosi zveju megeju sugautos zuvies kiekio. Visi puikiai suprantam kad tai imanoma, tik ne zurnalu pildymais ir pan.(nors tas irgi nera blogai) Ir puikiai zinome kaip pildomi verslines zukles zurnalai, bei kaip atstatomi istekliai.
Verslininkai skundziasi, megejai skundziasi, matau daug nepatenkintu, o tas is dalies gerai, nes turetu rimciau atsizvelgti i tai valstybe, nes abi salys yra jos pilieciai.
Tikiuosi pavyks isvystiti istatymu pataisas, nes ju tikrai reikia.
4435 dienų
 
cingis
Gi karšius buvo draudžiama gaudyti, nurodytu laiku, tik NDRP teritodijoje???? Ar kas pasikeitė?:N
4436 dienų
 
Nėra prekeivių
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea