Orai Vilnius

Kaip elgtis ant ledo ...

alt

Ši diskusiją apie jūsų patirtį žvejojant ant ledo ... Ką daryti, kad neįlūžti, kaip išsigelbėti įlūžus arba išgelbėti įlūžusi žveją, draugą ...

Diskusijos autorius siaipzvejys , 4530 dienų
Atsakymai
siaipzvejys
Ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 centimetrai. Tik toks ledas jau gali išlaikyti žmogų. Tačiau kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliai, yra šaltinių. Ledas labai pavojingas ir atodrėkių metu.
Prieš lipdami ant ledo, apsidairykite, ar arti nėra praminto takelio, paliktų pėdų. Jeigu yra, eikite jomis, nes tai jau išbandytas kelias. Einant ledu reikia turėti tvirtą lazdą arba peikeną ir ja tikrinti ledo stiprumą. Jeigu sudavus į ledą ant jo pasirodo vanduo, reikia nedelsiant grįžti į krantą. Eiti ledu reikia čiuožiant, neatitraukiant kojų. Jeigu ledu eina grupė žmonių, atstumas tarp jų turi būti ne mažesnis kaip 5 metrai. Einant ledu reikia aplenkti vietas, kurios užneštos sniegu arba pripustytos pusnių, nes po sniegu ledas visada yra plonesnis.

Poledinės žūklės mėgėjams būtina turėti ir gelbėjimosi priemonių. Pavyzdžiui, virvę su svareliu, kurią galima būtų numesti skęstančiajam ar gelbėtojams. Gelbėjimo liemenė apsaugos ne tik nuo vėjo, bet ir neleis nugrimzti po ledu. Dar viena efektyvi gelbėjimosi priemonė – smaigai, su kuriais lengva įsikabinti į ledą net nuo šalčio sugrubusiomis rankomis.

Jei visgi įlūžote, nepasiduokite panikai ir nepraraskite savitvardos. Ropškitės ant ledo į tą pusę, iš kurios atėjote, o ne plaukite pirmyn. Nesikapanokite vandenyje ir visu kūno svoriu neužgulkite ledo krašto. Ant ledo užšliaužti reikia plačiai ištiesus rankas, kad padidėtų atramos plotas. Pasistenkite kaip galima daugiau krūtine užgulti ledą, paskui atsargiai ant jo iškelti vieną koją, po to kitą. Užšliaužus ant ledo, negalima tuojau pat stotis. Reikia nusiridenti nuo eketės kuo toliau į tą pusę iš kur atėjote, nes ten ledas tvirtesnis.Tik išlipus ant kranto reikia bėgti, kad sušiltumėte ir kuo greičiau pasiektumėte šiltą vietą.

Jeigu pastebėjote skęstantį žmogų, tuoj pat šaukite jam, kad skubate į pagalbą. Gelbėjant reikia veikti greitai ir ryžtingai, nes šaltame vandenyje žmogus greitai sušąla, o permirkę rūbai neleidžia jam ilgai išsilaikyti vandens paviršiuje. Artintis prie eketės reikia labai atsargiai, geriausia šliaužte, plačiai ištiesus rankas. Jei yra galimybė, po savimi patieskite slides ar lentą ir šliaužkite ant jos. Prišliaužti prie pat eketės krašto negalima, nes ledas įlūš, jeigu jūs mėginsite skęstančiajam paduoti ranką ir jį ištraukti. Ledas išlaiko žmogų tik už 3 – 4 m nuo eketės krašto, todėl skęstančiajam reikia ištiesti slidę, slidžių lazdą, lentą ar numesti virvę. Gelbėjimui galima panaudoti ir tvirtai surištus šalikus. Jeigu nelaimės vietoje yra keli gelbėtojai, jie gali paimti vienas kitą už kojų ir atsigulę ant ledo sudaryti grandinę iki eketės.

Ištraukus žmogų ant ledo, reikia su juo kuo toliau šliaužti nuo pavojingos vietos ir kaip galima greičiau skendusįjį pristatyti į šiltą vietą. Čia nukentėjusį ištrinti, pagirdyti karšta arbata, perrengti sausais rūbais, suteikti pirmąją medicinos pagalbą.
4530 dienų
 
valdas100
Ledo paviršius pageltęs( tam tikras ruožas) arba kelių metrų pločio ruožas nelygus, kaip atrodytų lytis ant lyties , tik minimaliai, tada viskas aišku, geriau ratu ir ilgiau, negu tiesiai ir greitai. Faktas patikrintas.Bet jei pirmas ledas arba paskutinis -nenuspėsi. Čia šneku kas būna netoli kranti 1,5-2m gylumoje, nes švendrai apgaulingi, vieną rodo kitą sako. Karits, lemenė, virvė jei keli eina manau nepamaišytų, vis tiek žuvį gaudom toliau nuo kranto, nu kaip kas.
4530 dienų
 
siaipzvejys
Valdai kaip reikia žinoti apie tokius upelius, tik iš draugų info ? ar yra ir kiti būdai juos pastebėti ? :N
4530 dienų
 
valdas100
Žvejojam pavasarąį, vasarą, rudenį - ateina žiema, ledas.... atkreipikt dėmesį ir į upelius kurių nematome. Kartais teka šaltinis ir po žeme, kartais ir virš, ten kėbli padėtis.Dažniausiai ledo paviršius būna gelsvas, jei neapsnigtas. Jei apsnigtas- nelygus, sueižėjas.Labai pavojingos vietos. Gal kas ir juoksis, bet gal kažkam ir padės. Dalinkities kolegos patirtimi ir žiniomis, nebūkim abejingi sau....
4530 dienų
 
siaipzvejys
Ledas laikomas tvirtu, kai yra storesnis nei 7 cm. Tokio storio ledas jau gali išlaikyti žmogų. Tačiau kad išlaikytų žmonių grupę, ledas turi būti ne mažiau kaip 12 cm storio.
Prieš pradedant eiti ledu, reikia apsidairyti, gal yra jau pramintas takelis ar paliktos pėdos. Saugiau eiti jau pramintu, vadinasi, ir patikrintu keliu. Ledu patartina eiti palengva, „čiuožiančiu“ žingsniu, t. y. neatkeliant kojų nuo žemės. Einant ledu rekomenduojama pasiimti tvirtą lazdą ir, prieš žengiant žingsnį, lazda tikrinti ledo stiprumą. Jei po smūgio į ledą atsiranda vanduo, tokiu ledu geriau neiti.
Einant ledu patartina apeiti užneštas sniegu ar apipustytas vietas. Ledas po sniegu visada plonesnis. Ypač pavojingas ledas atodrėkių metu.
4530 dienų
 
siaipzvejys
Ką daryti įlūžus
•Nepasiduoti panikai.
•Nesistenkite karštligiškai kabintis už ledo krašto.
•Lėtai, atsargiai, nedarant jokių staigių judesių, ropštis iš eketės į tą pusę, iš kurios atėjote.
•Ant ledo reikia užslinkti plačiai išskėtus rankas, kad padidėtų atramos plotas.
•Stengtis kiek įmanoma toliau krūtine užšliuožti ant ledo, o po to atsargiai užkelti vieną paskui kitą kojas.
•Jei eketė siaura, išlipti iš eketės galima vartantis nuo nugaros ant pilvo.
•Jei ledas silpnas ir, bandant išlipti iš eketės, lūžta, reikia jį laužyti tol, kol prieisite iki stipraus.
•Išlipus iš eketės, šliaužkite į tą pusę, iš kurios jūs atėjote.
•Jokiu būdu nebandykite iš karto stotis ant kojų. Atsistoti galima, tik pasiekus krantą.
•Jeigu įlūžote užšalusioje upėje, iš eketės reikia ropštis prieš srovę ir neplūduriuoti pasroviui, nes upės srovė gali įtraukti po ledu.
Kai tenka gelbėti lede įlūžusį žmogų
•Prie eketės krašto reikia artintis labai atsargiai, geriausia - šliaužti, plačiai į šonus išskėtus rankas.
•Jeigu įmanoma, šliaužti ant lentos ar pagalio.
•Negalima artintis visai prie eketės krašto, nes yra didelė tikimybė įlūžti.
•Saugiausias atstumas yra 3–4 metrai nuo eketės krašto.
•Skęstančiajam reikia ištiesti pagalį ar lentą ir, kai žmogus įsikimba, tempti.
•Ištraukus skęstantįjį, reikia šliaužti kuo toliau nuo pavojingos vietos, drauge nutempti ir nukentėjusįjį.
Atsidūrus saugioje vietoje, būtina nukentėjusįjį kuo skubiau sušildyti ir iškviesti medicinos pagalbą.
4530 dienų
 
Nėra prekeivių
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea