Orai Vilnius

Kaliningradietiškas velnias "Ešerių žūklė pagal Vidą"

Kolegų prašymu pakomentuosiu juos (velniuką ant kurio žvejojama zvejams.lt pastaba) kiek plačiau. Nors abejoju, ar pavyks juos pasidaryti patiems. Ir abejoju ar verta tuo užsiimti. Manyčiau, geriausias variantas – rasti Klaipėdoje tą Gintarą ir iš jo nusipirkti. Už vieną velniuką jis dabar ima nuo 20 iki 25 litų, bet jie tikrai to verti.

Ant šių velniukų gerai kimba tiek žiemą, tiek vasarą. Vasarą ypač efektyvu, kai kibimas yra aktyvus. Tuomet ešeriai kala vienas po kito vos nuleidus. Nereikia jokių sliekų, kurie irgi nemažai kainuoja. Ir žvejojate žymiai sparčiau, nes nereikia masalo kabinti ir taisyti. Velniuko trūkumas – maždaug trečdalis ešerių atsikabina ir tai kiek nervina.

Pagrindinis velniuko valas 0,3. Plonesnio imti negalima, nes valui pasitrynus stambesnis ešerys jį nukerta.

Du apatiniai kabliukai slankiojantys ant pagrindinio valo. Viršutinis –plazdena ant maždaug 7-8 cm pavadėlio. Kimba vienodai ant visų trijų, tik gal nuo viršutinio kiek mažiau atsikabina.

Švinas 1,5 arba 2 uncijų. Kiek geriau kimba ant 2 uncijų, bet su 1,5 maloniau dirbti.

alt

Viršutinė muselė kiek kitokia nei apatinės.

alt

alt

Meškerėlės pasirinkimas – kaip kas sugebėsite. Tačiau mano patirtis rodo kad nereikia rinktis per minkšto koto. Jis turi efektyviai išlinkti tik nuo 0,5-1kg apkrovos , o ne nuo 100 gramų. Jei jis per minkštas – jį iškart ešerys nulenkia ir toliau liekate lyg ranka į valą įsikibęs. Jokios amortizacijos. Ritelę užsidėjau multiplikatorinę, nes beinercinė per ilgą darbo su velniuku laiką patrina valą per lankelio perlenkimą. Labai geri yra koteliai su kilpa. Ji dirba lyg viena spyruoklės vija ir kotelis daug efektyviau linksta. Bendras kotelio ilgis apie 80-85cm. To visgi reikia, nes stambaus ešerio smūgis bus ne trumpesnis nei pusmetris. Pats kotelis kainuoja vos 20Lt. Kinietiškas, berods kažkokios Atem (ar kažkas panašaus) firmos. Stiklo audinio. Ir brangesnio nematau, kad ten reikėtų. Su brangesniais koteliais, pasak žinovų, galima nedėti galinio sargelio ir kibimą rodys paminkštinta kotelio viršūnėlė. Sargelis turi tą trūkumą, kad per jo metalines vijas praeinantis valas per ilgesnį laiką ten prasitrina. Pats sargelis reikalingas ešerio kibimui parodyti, kai šviną atremiate į dugną ir laikote vąlą stacionariai kiek įtempę. Tačiau tą kibimą matyti visai nebūtina, nes už poros sekundžių jūs vis vien truktelite velniuką ir pagriebusį ešerį iškart pakertate. Griebęs kabliuką ešerys jo iškart nemeta.

alt

 

alt

aigi, ieškokite Klaipėdoje Gintaro, kuris turi žūklės parduotuvę Šilutės plente, šalia Bauhofo.

P.S. Per dieną su šia sistemėle sugauta apie (ne mažiau) 200 ešerių. Iš jų apie 50vnt – 300gr ir didesni. Didesnių nei puskilis tik pora. Apie ešerių žūklę galite perskaityti plačiau Vido straipsnyje "Ešerių žūklė Kuršių Mariose 2011-09". Straipsnį rasite čia.

Diskusijos autorius siaipzvejys , 3521 dienų
Atsakymai
Vidas
0,3 monofilamentas o ne pintas. Pakirtimo problema yra. Tačiau nebūtinai ešerys po nesėkmingo pakirtimo pabėga. Puola dar kartą.
3517 dienų
 
siaipzvejys
Žvejų patogumui nuo šiol šiuos velniukus bus galima įsigyti ir per zvejams.lt Turgelį

http://www.zvejams.lt/index.php/parduotuve?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=86&category_id=42
3521 dienų
 
siaipzvejys
Ar bandėte kas tokį velnią ? Kaip tik laikas galvoti su kuo ir kaip gaudysime ešerius ?
3597 dienų
 
orka
Nebandete ant sistemos vietoj 2 ar 1,5 uncijos svyno, pakabinti klasikinio velnio :N nu ne 0,3 pintas tai cia rykliams
3730 dienų
 
siaipzvejys
Pagrindinis valas 0,3 , pintas 0,3 ? O_o
3730 dienų
 
orka
Labai didelis praradimas, jei kas trecias eserys nepasikerta. Kodel toks jusu pastebijimas? Gal cia ne sistemoje problema, kaip jus Vidai manote? B)
3730 dienų
 
Nėra prekeivių
viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea