Orai Vilnius

Žvejai priversti trauktis iš Maroko ir Mauritanijos

mauritanija2011 m. gruodžio 14 d. Europos Parlamentas nepritarė žvejybos partnerystės susitarimo tarp Europos Sąjungos ir Maroko karalystės sudarymui. Lietuvos, kaip ir visų kitų ES valstybių narių laivams buvo nurodyta nedelsiant palikti šios šalies ekonominės zonos vandenis.

Priminsime, kad kasmet iki 4 didžiųjų Lietuvos žvejybos laivų dirbo šioje, vienoje svarbiausių Lietuvos žvejybos pramonei zonoje. Europos Parlamentas ir Europos Komisija neatsižvelgė į daug kartų Lietuvos bei kitų valstybių narių žuvininkystės administracijų reikštus prašymus stengtis užtikrinti šio ypač svarbaus susitarimo pratęsimą. Deja, netgi nesant oficialaus susitarimo, ES teisės aktai neleidžia valstybių narių laivams vykdyti žvejybos privačių komercinių licencijų pagrindu. Tokiu būdu ES institucijos žlugdo bet kokią Europos žvejų iniciatyvą bei atima jų galimybes užsiimti daug metų Maroko karalystės vandenyse plėtota veikla.


Tarsi to būtų maža, 2011 m. gruodžio 11–15 dienomis Mauritanijoje vykusiame 5-jame derybų dėl ES ir Mauritanijos Islamo Respublikos žvejybos partnerystės susitarimo protokolo pratęsimo raunde Europos Komisijos delegacija nesugebėjo pasiekti esminio susitarimo, tačiau sutiko su Mauritanijos pusės iškeltomis ypač nepalankiomis Lietuvos ir visos ES žvejams sąlygomis. Tikėtina, kad jei sąlygos išliks nepakitusios, žvejai tiesiog nebegalės efektyviai žvejoti ir bus priversti trauktis ir iš šitos, gyvybiškai svarbios Lietuvos žvejybos pramonei zonos.

Atsižvelgiant į tai, valstybių narių žvejybos sektoriaus įmonių bei žvejybos tolimuosiuose vandenyse patariamosios tarybos iniciatyva sausio mėnesį rengiami skubūs susitikimai, kuriuose žvejų ir žuvininkystės administracijų atstovai tarsis dėl priemonių ir galimybių pakeisti šitaip nesėkmingai ES institucijų sudėliotas aplinkybes.

Žemės ūkio ministerija

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea