Orai Vilnius

Aplinkosauga ramybės brakonieriams neduoda

Dūkšto seniūnijos Kaniūkų kaimo (Ignalinos r.) gyventojai V. L. ir B. Š. gerai pažįstami Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams, kadangi jau ne kartą buvo sulaikyti už neteisėtą žvejybą statomais tinklais ir žinomi, kaip linkę gudrauti ir įvairiais būdais siekiantys išvengti atsakomybės už padarytus pažeidimus. Šį kartą minėti piliečiai neteisėtai žvejybai pasirinko Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos vakarą. Manydami, kad tokiu laiku aplinkosaugininkai turėtų švęsti savo profesinę šventę, o ne tūnoti kur nors pasaloje, pasiėmę 10 statomųjų tinklų, atvyko prie Dūkšto ežero.

207

GGAI pareigūnai numanė, kad pagal pažeidėjų logiką, tokią dieną yra nemaža tikimybė, jog šie ryšis neteisėtai pažvejoti. Todėl irgi nuvažiavo prie minėto Dūkšto ežero. V. L. ir B. Š. tuo metu jau baiginėjo tinklų statymą. Išgirdę valties variklio burzgimą, metė nebaigtą statyti tinklą į vandenį ir pasuko link kranto. Pareigūnams priplaukus, neigė statę tinklus, atsisakė parodyti jų pastatymo vietas ir ignoruodami teisėtus pareigūnų reikalavimus, plaukė link kranto. Kad pažeidėjai nepasišalintų iš pažeidimo padarymo vietos, teko paimti jų valties irklus ir pasiūlyti palaukti, kol bus surasti ir ištraukti jau pastatyti tinklai. Kai tik aplinkosaugininkai pradėjo traukti toliau esančius tinklus, V. L. ir B. Š., atsigulę į valtį, delnais pradėjo irtis link kranto. Teko skubiai plaukti prie jų. Pareigūnams priartėjus, V. L. šoko iš valties ir pats pradėjo plaukti link kranto. Pareikalavus lipti į valtį – kategoriškai atsisakė ir, priplaukęs tankų nendryną, jame pasislėpė.

 Surastas atsisakė vykdyti teisėtus pareigūno nurodymus, aktyviais veiksmais vengė sulaikymo, todėl prieš jį buvo panaudotos spec. priemonės. Tik tokiu būdu pavyko sulaikyti ir sutramdyti šį įžūlų pažeidėją. Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes buvo nustatyta, kad šie piliečiai dešimtimi statomų tinklų, kurių bendras ilgis beveik 1 km., jau buvo spėję sugauti 8 ešerius ir 1 karšį. Už šį pažeidimą jiems bus skirtos administracinės baudos nuo 400 iki 1000 Lt, konfiskuota valtis, tinklai ir dar teks už neteisėtai sugautą žuvį atlyginti daugiau kaip pustrečio šimto litų gamtai padarytą žalą.

Po poros dienų, birželio 8 d. vakarą, Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai tame pačiame Ignalinos rajone, tik jau Asėko ežere, žvejojančius 5 statomais tinklais ir 1 venteriu, sulaikė Utenos miesto gyventojus E. T. ir M. T. Šie piliečiai minėtais įrankiais buvo neteisėtai  sugavę 4 lynus, 2 lydekas ir 1 kg raudžių, tuo padarydami 1996,53 Lt žalą gamtai. Reikia pažymėti, kad į šią žvejybą buvo išsiruošusi visa šeima - tėvas ir du sūnūs. Vienam iš sūnų buvo patikėta užtikrinti žvejybos saugumą, bet pastarasis jam pavestas pareigas vykdė ,,aplaidžiai“, sėdėdamas automobilyje, todėl jam tėvas, tur būt, skirs kitokią bausmę, nei numato ATPK. O tėvui ir kartu žvejojusiam sūnui bus skirtos administracinės baudos pagal LR ATPK 87 str. 3 dalį bei konfiskuota valtis ir tinkliniai ne mėgėjų žvejybos įrankiai.

148

Šeštadienį, birželio 14 d. GGAI ekipažas mėgėjų žvejybos režimą tikrino Molėtų rajone esančiame Baltųjų Lakajų ežere. Patikrinus 16 ten žvejojusių asmenų, buvo nustatytas tik vienas atvejis, kai iš Panevėžio rajono su šeima atvykęs pailsėti pilietis dugnine meškere žvejojo neturėdamas mėgėjų žvejybos leidimo. Už tai jam surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas ir bus skirta nuobauda pagal LR ATPK 87 str. 1 d. Džiugu, kad jau beveik visi, savaitgaliui atvykstantys paiškylauti ir pažvejoti, turi įsigiję tai porai dienų mėgėjų žvejybos leidimus.

238

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea