Orai Vilnius

Seimas nusprendė - brakonieriai neteks automobilių

„Gerokai sugriežtinta atsakomybė už medžioklės reikalavimų pažeidimus ir didesnės baudos padės retinti brakonierių gretas, geriau apsaugoti mūsų gyvūniją“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis apie Seimo priimtas Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisas, kurias prieš pusantrų metų parengė Aplinkos ministerija.

auto

Kaip numato patikslintos ATPK nuostatos, brakonierių ginklai ir automobiliai bus konfiskuojami visais atvejais – net ir tada, jeigu jie nėra pažeidėjų nuosavybė. Automobilis bus konfiskuojamas ir tuomet, kai juo gabenamas neteisėtai sumedžiotas gyvūnas.

Administracinės baudos už medžioklės taisyklių reikalavimų pažeidimus padidintos iki 6 tūkstančių litų (buvo iki 4 tūkst. litų). Griežtesnės sankcijos nustatytos ir už kliudymą vykdyti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę. Jeigu pareigūnams, vykdantiems šią kontrolę, tyčia kliudoma tikrinti įmones, įstaigas, organizacijas ir objektus, piliečiams numatoma skirti nuo 500 Lt iki 1 tūkst. Lt baudą (buvo nuo 200 Lt iki 400 Lt), o pareigūnams – nuo 1 tūkst. Lt iki 2 tūkst. Lt (buvo nuo 300 Lt iki 600 Lt). Už pasipriešinimą aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnui ar neetatiniam aplinkos apsaugos inspektoriui bus skiriama nuo 500 Lt iki 1 000 Lt bauda.

Priimtos ATPK pataisos numato ir daugiau su sankcijomis už gyvūnų apsaugos reikalavimų pažeidimus susijusių pakeitimų.

Visuomenės informavimo skyrius

2014-05-16

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea