Orai Vilnius

Kaip sekėsi saugoti lydekų nerštą

Baigėsi kovo 17 – balandžio 20 dienomis vykusi lydekų neršto apsaugos akcija „Lydeka – 2014“. Jos metu regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai kartu su policijos pareigūnais, neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais tikrino, ar žvejai laikosi taisyklių, negaudo draudžiamų žvejoti žuvų, nenaudoja draudžiamų įrankių.

llyde

Aplinkosaugininkai atliko 306 reidus. Jų metu buvo nustatyti 142 pažeidimai, susiję su neteisėtu žuvų išteklių naudojimu. Išaiškinta 30 pažeidimų, kuriais žuvų ištekliams padaryta apie 60 tūkst. Lt žala. Iš pažeidėjų paimti pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės: 42 tinkliniai įrankiai, 6 duriamieji įrankiai, 7 mėgėjiškos žūklės įrankiai, 10 valčių.

Vienas stambiausių neteisėtos žvejybos, padarant didelę žalą žuvų ištekliams, atvejų buvo išaiškintas balandžio 7 d. Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sulaikė du asmenis, žvejojusius statomais tinklais Kauno mariose ties Anglininkais, Kaišiadorių rajone. Žūklės laimikis įspūdingas – daugiau kaip 100 kg žuvų, tarp kurių buvo 12 lydekų. Pažeidėjams teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri siekia apie 22 tūkst. litų, ir atsisveikinti su medine valtimi ir 5 statomais tinklais.

Akcijos „Lydeka – 2014“ metu Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai Molėtų rajone, ties Inturkės miesteliu, Geluoto ežere sulaikė tris asmenis, kurie draudžiamais žvejybos įrankiais ir būdais – žeberklais ir tinklais – sugavo 9 lydekas, ungurį ir lyną. Pažeidėjams skirtos administracinės baudos, konfiskuoti visi pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės. Už neteisėtai sugautas žuvis jiems teks atlyginti daugiau kaip 6 tūkst. Lt gamtai padarytą žalą.

Visuomenės informavimo skyrius

2014-04-29

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea