Orai Vilnius

Žvejai mėgėjai susimetė 5,1 mln. litų už leidimus

Už parduotus žvejybos mėgėjų leidimus šiemet, spalio 28 d. duomenimis, jau gauta 5,1 mln. litų. Tai dvigubai didesnė suma nei gautoji pernai (2,4 mln. Lt).

„Šie skaičiai leidžia daryti išvadą, kad mūsų žvejai tampa drausmingesni, kad Lietuvoje kyla žvejybos kultūra“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Tokią išvadą patvirtina, ministro žodžiais, ir tas faktas, kad šalyje mažėja brakonierių. Tam nemažos įtakos turėjo ir šiemet iki 10 kartų padidinti gamtai padarytos žalos atlyginimo įkainiai, ir labai sugriežtinta aplinkosauginė kontrolė.

salvis.super1

Visi už parduotus žvejybos mėgėjų leidimus gauti pinigai skiriami tik vienam tikslui – šalies žuvų ištekliams atkurti ir apsaugoti. Šiemet mūsų šalies vandenyse bus įveista daugiau kaip 400 tūkst. žuvų – lydekų, šamų, sterkų, lynų, karpių, margųjų plačiakakčių ir baltųjų amūrų, pagausinti daugiau kaip 60 vandens telkinių žuvų ištekliai.

Į Lietuvą jau pradėjo važiuoti ir žvejai mėgėjai iš užsienio šalių. Jie šiemet nupirko apie penkis šimtus žvejo mėgėjų kortelių lašišoms žvejoti.

Visuomenės informavimo skyrius

2013-10-28

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea