Orai Vilnius

Kaip nuvalyti rūdis arba dėmes

Kad ir kaip saugotume kabliukus, avižėles, bet rūdys juos dažnai vis tiek apipuola. Galima nuvalyti švitriniu popieriumi, mažyte dilde, bet tai labai kruopštus, varginantis darbas. Geriau paimti ir patrupinti ūkinio muilo, padaryti stiprias pamuiles ir į jas sumesti kabliukus, avižėles. Po gero pusdienio galima išimti, praplauti - rūdys nueina šalin.

Metalui valyti - valiklius pasiruošite iš 3/4 stiklinės acto ir 1 šaukšto druskos; žalvariui ir variui - citrina ir druska arba citrina ir soda; chromui - obuolių actas; sidabrui - kalcio karbonato (milteliai, parduodami vaistinėse) ir alyvuogių aliejaus pasta - užtepus leisti nudžiūti, tada nublizginti su minkšta balta medžiaga.

Keletas arbatinių šaukštelių acto, užpiltų ant audinio skiautės, padės jums išvalyti  rūdis ir kitus nešvarumus. Jei norite išvalyti dėmę iš jautresnio paviršiaus rūbų, actą pirmiausia reikia atskiesti vandeniu.

88058160

Nuo senų laikų druską naudodavo, kai norėdavo pašalinti purvą nuo varinių daiktų. Ypač  veiksminga yra druską maišyti su actu: taip šis derinys geba pašalinti netgi grybelį ir pelėsius. O jei į druską išspaustumėte pusės citrinos sulčių ir gautu mišiniu patrintumėte purviną paviršių, poveikis bus kur kas geresnis nei naudojant šiuolaikines valymo priemones.

Dėmesio  - Druska gali subraižyti kai kurios metalus ir plastmasę.

Valgomoji soda. Galima naudoti ne tik tvarkant patalpas, bet ir avalynės, drabužių, kilimų bei minkštų baldų priežiūrai. Ji puikiai susitvarko su sunkiai išvalomomis vyno, rūdžių ir lūpdažių dėmėmis, esančiomis ant bet kokio audinio paviršiaus. Užtenka įlašinti į sodą keletą vandens lašų ir užtepti šią tirštą pastą ant paviršiaus - po keleto minučių neliks jokių dėmės pėdsakų.

Dėmesio  - tinka kaip švelni valymo priemonė, nes gerokai mažiau nei cheminiai valikliai braižo paviršių. Sugeria kvapus, todėl sodos tirpalą patariama naudoti valant šaldytuve (patys žinome, kaip žuvies kvapas įsigeria). Tinka nitratams iš daržovių ir vaisių valyti: daržo ar sodo gėrybes 15-20 min. pamerkti į chemikalus tirpinantį koncentruotos sodos tirpalą (1 l vandens : 1 sauja sodos). Po to gerai nuplauti.

Citrinų sultys suteiks ypatingą spindesį metaliniams daiktams, taip pat veiksmingai pašalins pasenusias dėmes ant indų. Perpjaukite citriną per pusę ir patrinkite purvinus indus arba metalinius paviršius - dėmės išnyks. Citrinos skiltele galima patrinti daiktus, padengtus storu dulkių sluoksniu - jie taps „naujutėliais". Be to, po tokio tvarkymosi  liks malonus aromatas.

Dėmesio -  Citrinos rūgštis gali pašalinti šviežias geležies rūdžių dėmes, bet netinka valyti įsisenėjusias dėmes.

Alkoholis - tirpdo riebalus ir gali būti naudojamas kaip dėmių išėmimo priemonė iš kai kurių audinių (ne iš acetatinio ar dirbtinio šilko; sudėtyje yra cukraus, tad gali likti dėmių).

Amoniakas - stiprus riebalus tirpdantis skystis. Niekad nenaudoti uždaroje patalpoje, nes jo garai nuodingi. Atskiestas vandeniu gerai valo stiklą ar veidrodžius.

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea