Orai Vilnius

Naujos žūklės taisyklės Merkio aukštupyje

Kad šalies vandens telkiniuose būtų išsaugoti kuo geresni vertingų žuvų ištekliai, aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pakeitė kai kurias limituotos mėgėjų žvejybos sąlygas.

Vienas iš svarbesnių pakeitimų – tai, kad limituota žvejyba nustatyta ir Merkio upėje, kuri yra ichtiologinis draustinis. „Reguliuojami žvejų srautai turėtų padėti išsaugoti lašišines žuvis, kad ir mūsų provaikaičiai jas galėtų pamatyti Lietuvos upėse, o ne tik iš užjūrių atvežtas į parduotuves“, – sako ministras.

upis

Nuo šiol Merkio aukštupyje – nuo Ožkelaičių tilto iki Lietuvos ir Baltarusijos valstybinės sienos – vienos žvejybos metu bus leidžiama sugauti ne daugiau kaip du marguosius upėtakius ir du kiršlius – mažiau, nei kituose telkiniuose leidžia Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės. Šioje upės atkarpoje bus galima žvejoti tik dirbtiniais ir augalinės kilmės masalais.

Taip pat nustatyta, kad Merkio aukštupyje draudžiama paleisti atgal į upę sugautas lydekas ir vaivorykštinius upėtakius – nesvarbu, kokio dydžio šios žuvys, nors ir labai mažos, kurias pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandens taisyklių reikalavimus kituose vandens telkiniuose reikėtų paleisti. Mat lašišinėse upėse lydekos ir juo labiau nevietinės žuvys – vaivorykštiniai upėtakiai – yra nepageidautinos, kadangi sudaro konkurenciją dėl maisto ir buveinių margiesiems upėtakiams ir kiršliams.

Lašišinių žuvų ištekliams išsaugoti minėtoje Merkio atkarpoje bus ribojamas žvejų skaičius – vienai dienai bus išduodama ne daugiau 40 meškeriotojo kortelių, t. y. vienam žvejui teks ne mažiau kaip 1 km upės. Meškeriotojo kortelė vienai dienai kainuoja 10 litų. Ją galima įsigyti patogiai, greitai ir bet kuriuo laiku – tereikia prisijungti prie Aplinkosaugos leidimų informacinės sistemos (ALIS) http://alis.am.lt ir pasinaudoti elektronine bankininkyste.

Keičiant limituotos mėgėjų žvejybos sąlygas taip pat nustatyta, kad, atsižvelgus į gerą lašišų ir šlakių išteklių būklę Šventojoje, papildomai leidžiama įsigijusiems žvejo mėgėjo kortelę šioje upėje gaudyti grįžtančias po neršto į jūrą lašišas ir šlakius. Iki šiol šias žuvis nuo sausio 1 d. iki rugsėjo 15 d. buvo galima žvejoti tik Šventosios intake Siesartyje.

Aplinkos ministerijos informacija, tel. 8~706 63660

2013-05-03

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea