Orai Vilnius

Kas kur kimba 2012 Kovas

Neris.ledonesis

Sveiki, žvejai,

 

Į duris jau beldžiasi balandis, nerimastingai norėdamas pakeisti kovą. Ir gerai. Lai nubunda gamta, te sušyla orai, kad pagaliau galėtume išsilaisvinti iš sunkių rūbų, palikti iki kito sezono žieminę ekipuotę ir čiupti į rankas jau atvirojo vandens sezono įrankius. Balandis, ypač jo pabaiga, labai laukiama spiningautojų, kuomet baigsis lydekų gaudymo draudimas, ir visi puls vėl į jų medžioklę. Tačiau kolkas palikime dar jas ramybėje, tegul išneršia sau ramiai, palieka palikuonių. O kolkas galime čiupti į rankas plūdines ar dugnines, ir puikiai gaudyti po žiemos atsigaunančias ir su kasdiena vis geriau kimbančias taikiąsias žuvis. O kur geriau kimba? Tai ir apžvelkime.

 

Kauno apskritis.
Kauno marios. Nemažai žvejų jau bando gaudyti Kauno mariose atvirame vandenyje, tačiau kolkas rezultatai ne itin džiuginantys. Dar kol vyrai galėjo lipti ant ledo, pagavo išties pavydą keliančiį gražuolių kuojų, ešerių. Ir ne po viena ar du, o tiek, kad ne vieniems pietums užteko. Tačiau šiuo metu situacija apsilpusi, kolkas niekas nieko gero nešneka. Žvejai sako, kad reikia dar truputėlš luktelti. Luktelkim.

 

Nemune, Gėgėje atplaukusios stintos išvaikė baltąją žuvį. Žinoma, gerai tai, kad užkimba viena kita stinta, bet tik viena kita. O jau norėtųsi ir kuojų, karšių. Beto, labai aukštas vanduo, drumzlinas, tad kol nenusistovės vanduo, nepaskaidrės, matyt, dar neteks pagaudyti pavasarinių kuojų...

Nevėžis. Čia jau naujienos geresnės. Kimba kuojos, tiek, kad ne pačios didžiausios, tačiau kimba. Taip pat ir aukšlės, mūsų gėlųjų vandenų taikioji stinta kimba. Būna tokių dienų, kad trauk kiek spėdamas. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, koks vanduo: jei vanduo kyla, žvejoti net neverta. Ne vienas žvejys šį faktą griežtai užtikrino. Beje, neretai tarp aukšlių ir ešerių pasitaiko ir ešerių, šapalų. Masalas naudojams standartinis pavasarinis, nedideli sliekai ir pinkai – nedidelės rausvos spalvos musės lervos. Geresnis kibimas pastebimas žvejojant dugnine meškere.

stintos.nuokranto

Kėdainiai.
Kaplių tvenkinyje situacija niekuo neįpatinga. Kimba pavasarinė žuvis, kuoja ir plakiukai. Masalai taip pat, pinkai, sliekai pagrinde. Žuvys dydžiu neįspūdingos. Kitaip tariant – smulkmė. Tačiau ir tai džiugina, kai po žiemos pagaliau užmeti meškerę į atvirą vandenį.

 

Nevėžyje situacija labai panaši, kaip ir Kaune. Ant dugninės meškerės kimba kuojos, nedideli šapaliokai. Būtina pabrėžti tai, jog žuvis kimba tik ant dugninės meškerės. Plūdinė kol kas visiškai neefektyvi. Masalai tie patys. Viena kita žuvis susidomi ir kukurūzu. Tačiau šio masalo dar neįpatingai nori.

Jurbarkas. Volungiškiuose kimba kuojos. Ir ant plūdinės meškerės. Standartinės pavasarinės, ir ant standartinių masalų, pinkų ir sliekų. Žinoma, ir ant paprastų musės lervų kimba. Kad kas kur kitur žvejotų, nesigirdi, nes kolkas visi lekia būtent čia.

Šiauliai. Liūdna sakyti, bet Šiauliuose niūru. Na, žinoma, ne pačiame mieste, bet jo apskrityje, nes gauti žinių, kad kas ką pagautų, nepavyko. Priešingai, gauta informacijos, kaip kas kur nieko nepagavo. Tiesa, važiuojant nuo Šiaulių artimiausiu keliu link Mūšos, joje žvejai sugauna šapalų, kuojų. Žvejoja plūdine ir ant slieko. Žūvų dydžiai įvairūs, kai kurių siekia net iki pusės kilogramo.

Šušvėje, pačioje upėje, labai aukštas vanduo. Ir gausu visokių šiukšlių, tad dar žvejoti neverta. Užtvankoje vanduo taip pat sukilęs, tad kibimo nėra.

Arimaičiuose kol kas tylu, bet neilgam, nes jau ledas baigia dingt, ir jau vyrai galanda kabliukus. Jei orai greit sušils, visi puls ne kuojų, bet karosų gaudyt.

 

Mažeikiai.
Ventos upėje, ties Niganda kibo, ir kimba žiobriai. Žvejojama dugnine meškere, ir kas keisčiausia, masalui naudojama krevetė su musės lervomis. Taip pat kiti žvejai žvejoja ties kareivinėmis. Ten taip pat pagauna žiobrių. Ir masalai tie patys. Beje, didelis efektas pasijaučia, kaip pajaukinama. Bent jau taip teigė žvejai.

 

Skirvytėje kimba stintos, tik neaišku ar ilgai, nes kibimas silpsta. Bet, pagauti dar įmanoma. Per dieną 50 žuveliokų vidutiniškai prisirankioti galima, jei netingima.

Panaši situacija verda visoje Lietuvoje. Tik va, orai mūsų nelepina... Viena diena šilta, kitą dieną jau sninga, tai ramu, tai audra. Gamta vis dar spardosi, nepasiduoda ją puolančiam pavasariui. Bet tikėkimės, jog greitu laiku orai sušils, viskas sužaliuos, o nugriaudėjusi pirmoji perkūnija pažadins žemę iš žiemos miego galutinai. Ne tik žemę, bet ir vis dar snaudžiančias žuvis. Ir dar, noriu paprašyti, jog neberizikuotumėte savo gyvybėmis, nebeliptumėte ant ledo. Užtenka jau aukų, užtenka to žiemos potyrio.

Nei žvyno, nei... Iki kito karto.

Paulius Banys

Neris.ledonesis

kelias

Nemunas3.19

stinta

Raudes

Karsis.cingis

Minija

Stinta.pavasary

stintos.nuokranto

stintos.laimikis

konradas.1

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea