Orai Vilnius

Kas kur kimba 2011-12-09

kimba3

Sulaukę pagaliau kelendorinės žiemos apsidžiaugti tikrai negalime. Tokio oro nesitikėjome nei vienas, o ką jau kalbėti apie tuos, kurie laukė ledo… Pernai tokiu laiku jau drąsiai vaikščiojau ant ledo, sėkmingai žvejojau. Gaila, jog tai tėra tik bebaigiantys pasenti prisiminimai. Tačiau esame žvejai, žvejoti norime, kad ir koks oras bebūtų. Tad apžvelgsiu paskutines naujienas, išgirstas iš žvejų.

Atleiskit, tačiau naujienos blogos… Paskutiniu laiku siaučiantys vėjai, kuriuos dabar pakeičia pūga, žuvims visiškai nepatinka. Norėjau išskirti atskirus regionus, kur kas kimba, tačiau tada turėčiau parašyti, jog niekas niekur nekimba. Taigi darysiu truputėlį kitaip, aptarsiu pirmiau žuvis, o po to kur jos kimba. Pradžiai pateiksiu savo paskutinės žūklės įspūdžius.

Sekmadienį buvau su kolega pažvejoti Šušvėje, Vaitiekūnų tvankinyje. Žinoma, jei kas atsimenate, koks oras buvo sekmadienį, tai turbūt šiuo metu šypsotės. Vėjas buvo uraganinis, negana to, pradėjo lyt, pusiau ledukais kapot, o žvejybą vainikavo nulūžęs valties irklas, kuris sugebėjo įvaryti abiems nemažai baimės. Kad ir kiek kančių patyrėme, sulaukėme tik vieno neaiškaus kibimo. Gaila, jog lydekiukas buvo toks mažas, jog sugebėjo įkąsti guminukui tik į uodegą, nepasiekdamas kablio. Ekstremali, tačiau visiškai tuščia žvejyba.

Vėgėlės po truputi vis dar kimba, tad kas dar norite jų pažvejoti, paskubėkite. Žvejų teigimu, Nemunas yta truputį pabėgęs iš krantų, tad jame sužvejoti kokią žuvį gan sudėtinga. Tačiau tie, kurie gaudo vėgėles, jų tyko prie rambyno. Dar kiti žvejai teigia, jog pagavo šių gan įdomių žuvų Neryje. Tiek vieni, tiek kiti sugautas laimikiais pasipuikuoti negali, nes vos kelios žuvys būna virš kilogramo svorio…

kimba

Elektrėnų mariose vyrai vis dar sužvejoja aukšlių, kuojų. Beje, pastarosios geriau kimba ant dugninės meškerės. Pasitaiko ir vienas kitas karšiukas, tačiau ne itin didelis…

Kaunas. Nevėžis praradęs savo vandenis, tad jame žūklė panaši tik į laiko praleidimą, bet ne žūklę. Kiek teko kalbėt su žvejais, kol vanduo vėl nesugrįš, t.y. kol nepasieks normalaus lygio, žvejoti beprasmiška.

Kalbant apie plėšriasias žuvis, situacija visoje Lietuvoje gan panaši: pagauti galima, bet teks labai pasitengti ir ne nuostabu būtų, jei nieko ir nepavyktų pagauti ner per visą dieną. Mažesniuose tvenkiniuose lydekos sukyla, valandai, dvejoms, tačiau ne kasdien. Keletas pažįstamų žvejų tvenkiniuose vis dar pagauna šių plėšrūnių, kai kiti žvejai grįžta iš upų ar ežerų turėdami visišką 0.

kimba1Na, ešeriukai kaip visuomet, kimba, tačiau ir ne ypatingai aktyviai ir daug maž visur vienodai. Kai kurie žvejai šiuos dryžuočius jau gaudo avižėlėmis ar blizgutėmis iš valties. Jų teigimu per dieną apie pusę kilogramo dryžuotukų galima drąsiai prigaudyti.

Dar noriu paminėti tokį galbūt keistą pastebjimą ir naujieną. Starkiai, kurių sezonas jau kaip ir baigėsi, vis dar pasitaiko spiningautojams/džigautojams. Keli panevėžiečiai žvejai neseniai ištraukė po kelis starkiokus, ne itin didelius, bet jau leidžiamo dydžio, kad būtų galima pasiimti su savimi. Tiksliai vietos atskleisti jie nenorėjo, tačiau iš kitų šaltinių sužinojau, jog starkiukai visa dar pasitako ir kabinėjasi Dubulių tvenkinyje. Įtariu, jog tie užkibę starkiai tikrai nebuvo greitos žiemos pranašai.

Mano manymu, daug žvejų šiuo metu galvoja apie žūklę jūroje. Taip, toks variantas galbūt ir geras pasirinkimas, tik paskutiniu laiku vyraujantys orai Lietuvoje išplaukti į ją nelabai suteikia galimybių. Na, tačiau galiu pasakyti, jog stintos vis dar kimba, o kaimyninėje Latvijoje, Liepojoje žvejai nuo molo gaudo plekšnes. Ir pagauna po truputį.

Išvados būtų tokios trumpos ir aiškios: visoje Lietuvoje situacija gan panaši. Jei kam ir nusišypso sėkmė, tai ji būna tik trumpalaikė. Įmanoma pagauti lydekų, ešerių, vėgelių, karšių, kuojų ir žinoma aukšlių. O jau kur žvejosite, rezultatass bus gan panašus. Tad mano nuomone, kai tokie orai už lango, geriau paruošti žiemos miegui atvirojo sezono įrankius, ir pradėti galąsti grąžto peiliukus. Bus ta žiema, ar anksčiau, ar vėliau, bet ji bus. Ir sutikime ją pasiruošę.

 

Paulius Banys

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea