Orai Vilnius

Kas kur kimba 2011-07-15

zvejyba_jurojeSveiki žvejai ir žvejos,

Šią savaitę lietų keitė saulė, saulę keitė lietūs. Slėgis šokinėjo. Jūroje savaitės prodžioje buvo karšta ir ramu, vakar štormas. Šiandien vėjas jau nurimo, bet bangavimas didelis. Žūvų kibimas Lietuvoje buvo silpnas. Pagal zvejams.lt kibimo prognozes penktadienį ir šeštadienį kibimas labai silpnas, o sekmadienį žūvys pasnikaus.

Baltijos jūroje, kas plaukė link Bugoro (60km), Kaliningrado kryptim, tas apturėjo menkių laimikio. Egzempliorei svėrė net po 15 kg... Čia arčiau jūroje rezultatai labai menki. Esant karščiui ir ramiai jūrai, tikėtis menkių kibimo kažkiek naivu. Po praėjusio štormo, kibimas turėtų atsigauti. Bet visi laukia ar bangavimas nurims. Vėjas jūroje nurimęs.

Mariose ir toliau kimba starkis, ešeriai bei karšis. Vieną dieną geriau, kitą prasčiau. Bet visi grįžta su rezultatais.

Naujienos iš Tauragės pusės. Oras žvejybai Nemune, Senvagėje, Jūroje, prūduose, bei ežeruose buvo normalus. Žvejybai laikas šią savaitę buvo nuostabus.

Senvagėje kimba nerealiai karšiai. Karšis jau po neršto. Nugaros dar "sudžiuvusios". Standartas apie kilogramą. Bet yra ir egzempliorių nuo 1,5 iki 2 kg. Žvejyba per naktį su šviečiančiomis plūdėmis. Rezultatai nerealūs. Pagauna per žvejybą iki 114 vnt su dviem meškerėm. Vieta daugiau link Sovietsko pusės. Atitinkamai žvejų masiškai. Vietiniai jau juokauja, vienas kito klausdami apie karšių žvejybą ar "važiuojam į atlaidus"... Masalas sliekas su musės lerva.

Nemune kimba starkis. Daug mažų. 8:1 , aštuoni nelegalai ir 1 imamas. Masalas - guma. Salačių kibimas baigėsi.Taip pat kimba lydekos, šamai ir unguriai. Šamų rezultatai įspūdingi. Sugautų egzempliorių svoriai siekė ir 10kg ir 13kg. Bet dažniausiai kimba nelegalai. Vienas žvejys gyrėsi, kad iki 12 nakties, buvo sugavęs 24 šamus nuo 0,5 kg iki 2kg. Nei vienas neįmamas. Visi nelegalai. Standartiškai šamus masina su naktiniais sliekais, bet rezultatai yra ir su varlėmis, bei geldelėmis.

Upėje Jūra kas moka pasigauna gražių šapalų. Ne daug, bet stabiliai. Prūduose ir ežeruose (kurių čia negausu) ir kam jų reikia, kai yra Nemunas, Senvagė ir panašiai, kibo lynai, karpiai, karosai.

Naujienos iš Skuodo pusės. Skuodo jūroje kimba kuojos, karšiai, vienas kitas starkis, karpis. Rezultatai nedideli, bet kas moka tas pagauna. Žvejai įtaria, kad karpis ruošiasi nerštui, nes  būriuojasi žolėse. Kimba viena kita lydeka. Mosėdyje lynai. Standartas 100 - 500 gramų. Kernų užtvankoje kuojos, karšiai. Ten starkių nėra. Pastebėjimas, kai buvo vėjas, kibo neblogai karpiai. Bet kai buvo vėjas... Masalai standartas - sliekas plius musės lerva.

Naujienos iš Trakų pusės. Ežeruose kimba karšis. Kibimas jų prasidėjo prieš dvi savaites ir vis labiau įsibėgėja. Standartinis laimikio dydis iki 1 kg. Bet papuola ir egzemplioriai iki 3 kg. Pagrinde juos žvejoja Akmenos, Galvio, Bernardinų, Skasčio ežeruose. Puikiai kimba kuojos, raudės, karosas ir žinoma lynai. Lydekos kimba silpnai. Jų sezonas dar ateityje. Ant gyvos žuvelės ir mikro masalų gaudomi ešeriukai. Dažniausiai kimba iki ir apie 100 gramų, bet papuola ir 300 gramų dydžio. Apylinkėse ir Neryje žvejai bando sugauti šamų.

Masalas standartiškai sliekas ir musės lerva. Rimtesni žvejai bando blyną, kukurūzą, perlinę kruopą ir kitką. Pasiteisina pašarai su natūraliais kvapais, bet ne su dirbtiniais. Kuojas ir raudes labiausiai vilioja malta kanapė.

Naujienos iš Zarasų pusės. Šią savaitę niekas gerai nieko nepagauna. Pagrinde žvejoja didžiuosiuose ežeruose Luodė, Avilys, Svertai, Laukesas, Zarasas, Lazdinis, Čičirys... Kimba gerai raudė ir plakis, jei žinai kur ir moki rasti. Eina karšis. Bet nedidelis ir jau ne taip aktyviai. Į pabaigą lynai. Gaudo lydekas. Yra laimikių ir po 3 kg. Masalas lydekoms - metalas: blizgės, sukrės... Karšis, raudė, plakis kimba kaip ir visur sliekas plius musės lerva. Pašarai geriausiai pasiteisina su natūraliais kvapais. Juos pagardina vietiniai žvejai kukurūzais ir žirniais. Dažniausiai į žvejybą vežasi universalius arba tai žuviai žvejoti skirtus pašarus. Ties Smėlynę Laukesos upėje pagauna šapalus.

Kas važiuoja link Daugpilio, Rokiškio, Iganlinos, Sartų pusės pagauna šamų, ungurių ir starkių.

Naujienos iš Alytaus krašto. Įsibėgėja karšių kibimas praktiškai visuose ežeruose aplinkui Alytų. Obelijos ežere kimba puikiai raudės. Jų ten yra labai daug. Lynai anksčiau iki neršto kibo geriau, dabar silpniau. Lynus daugiau sugauna Lavysos ežere. Karpiai kimba puikiai Kauno mariose Pociūnų ruože. Šamukai (nelegalai) kimba puikiai nuo Birštono iki Kruonio. Pagrindinis masalas naktinis sliekas. Kažkaip kimba gerai lydekos (peiliukai). Bet per mažos, kad būtų imamos. Nors užkimba ir viena kita graži. Baigėsi starkio kibimas Kauno mariose. Šapalas nustojo kibti.  Gražų vakarą, kai žuvis sukyla, puikiai kimba ešeriai - ant gyvos žuvelės, slieko, metalo. Dažnai pasitaiko egzempliorių nuo 300 gramų.

Masalas baltai žuviai - sliekas ir musės lerva, kukurūzas. Esant silpnam kibimui, žvejai užsideda mažus kabliukus ir mauna virtą kruopą. Tai taip pat pasiteisina. Blynas, makaronai jau mažai prisideda prie rezultato.  Pašarai tipinei gaudomai žuviai. Žvejai Alytaus krašte labiau mėgsta stipriai kvepiančius pašarus (labiau su sintetiniais priedais). Pasiteisina kanapė. Priedai į pašarus žirniai, kukurūzai.

 

viso 0 nariai dabar klube
Prisijunkite su facebook
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Svetainių kūrimas Via leaurea